Marshall
Haberler / Boya-Duvar Kağıdı / Marshall'ın boya ustaları MYK belgesi almaya devam ediyor

Marshall'ın boya ustaları MYK belgesi almaya devam ediyor

Boya-Duvar Kağıdı 10.02.2021 09:15

Boya ustalarına Mesleki Yeterlilik Belgesi için sınav imkânı sağlayan Marshall, 5500 boya ustasının MYK belgesi almasına katkıda bulundu.

Boya Ustaları için önemli bir ayraç olan Mesleki Yeterlilik Belgesi için ustalara sınav imkânı sağlayan Marshall, verdiği destekle toplam 5500 boya ustasının MYK belgesi almasına doğrudan katkıda bulundu.

“Renklendir Hayatı” sloganıyla hayatımıza renk katmaya devam eden Marshall, boyacıların meslek becerisinin ve yetkinliğinin gelişmesine katkı sağlamayı sürdürüyor. Marshall, boya ustaları için önemli bir ayraç olan Mesleki Yeterlilik Belgelendirmesi konusunda ustalara bilgilendirmeler yaparak onları belge sahibi olmaları konusunda destekliyor.

2020 yılı sonu itibariyle Marshall'ın desteğiyle sınava girerek belgelendirilen boyacı ustası sayısı 5500 oldu. Marshall, 2023 yılı sonunda bu sayının 20 bine ulaşmasını hedefliyor.

Sınavlar ile ilgili bilgi veren Marshall Teknik Eğitim Müdürü Kemal Koç, vasıflı işgücü oluşmasını sağlamayı, işgücünün devamlılığını daim kılmayı, yapılan işin katma değerini artırmayı ve kalitesini en üst düzeye ulaştırmayı hedeflediklerini belirtti. Koç şunları söyledi; “Belgelendirme adayları bağımsız, tarafsız, objektif, dürüst ve etik bir biçimde teorik ve performansa dayalı bir sınava dahil oluyorlar. Bu sınavlarda bilgi, beceri, teknik ve mesleki yeteneklerini adil ve güven ortamı içerisinde göstermelerini sağlamaya çalışıyoruz. Ayrıca, İş Sağlığı ve Güvenliği kurallarına da uyarak bu konudaki bilgilerini tazeliyoruz. Ustalarımızın belge sahibi olmalarına destek olup, işlerinin kalitesinde sürdürülebilirliği hedefliyoruz. Bu sayede ustalarımızın müşteri potansiyellerini de orta ve uzun vadede arttırarak, tüm müşterilerimizin hayatına ustalarımızla renk katma misyonumuzu sürdürüyoruz.”


MYK belgesi aldıktan sonra da Marshall ustalara destek olmayı sürdürüyor

MYK belgesi almaya hak kazanan ustaları Marshall güvencesiyle hizmet sunan “ustamburada” platformuna dahil eden firma, bu kanaldan da ustaların müşteri portföyüne önemli katkılar sunuyor. Geçtiğimiz yıl lansmanı yapılan “ustamburada” platformu ile ilgili de kısa bir açıklama yapan Koç, “Ustamburada platformuyla işinin ehli MYK sahibi ustalarımızla son kullanıcıyı güvenilir bir şekilde bir araya getirmeyi amaçlıyoruz. Bu bağlamda sisteme dahil olmak isteyen ustalarımızdan öncelikli olarak MYK belgesi almış olmalarını talep ediyoruz. Ustamburada.com işlek trafiği, Marshall güvencesi ve sistemdeki binlerce boya ustasıyla evini boyatmak isteyenlerin öncelikli adresi haline gelmeye başladı. Bunun yanı sıra MYK belgesi almış olan ustalarımızın kazandıkları Marshall puanlarını gold puan olarak tanımlıyoruz. Böylelikle MYK'lı ustalarımız sistemimizden daha fazla puan kazanıyor ve puanları 2 yıl boyunca silinmiyor. Konusunda uzman, eğitimli boyacıların yetişmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. 

Mesleki yeterlilik belgesi bulunan boya ustaları Marshall'ın sunduğu avantajların yanı sıra kamu, özel kuruluşlar ve yurt dışında çalışmak için belgelerini kullanabiliyorlar. Ayrıca belge sahibi ustalar şartlarına bağlı olarak  SGK indiriminden faydalanabiliyorlar.