E.C.A.Serel
Haberler / Banyo-Mutfak / E.C.A.Serel'in ekolojik ürünleriyle daha iyi bir gelecek!

E.C.A.Serel'in ekolojik ürünleriyle daha iyi bir gelecek!

Banyo-Mutfak 23.03.2021 07:45

E.C.A.Serel, çevre dostu ürünleriyle yenilenemeyen doğal kaynak tüketimini en aza indirerek enerji ve hammadde tasarrufu sağlıyor.

Elginkan Topluluğu çatısı altında faaliyetlerini sürdüren E.C.A.SEREL; “doğaya ve insana saygılı” yüzlerce çeşit armatür, vitrifiye, gömme rezervuar ve klozet kapaklarından oluşan çevre dostu ürünleriyle yenilenemeyen doğal kaynak tüketimini en aza indirerek enerji ve hammadde tasarrufu sağlıyor.

Günümüzde dünya nüfusunun yüzde 20'si güvenli su kaynaklarından yoksun. 2050 yılına gelindiğinde iklim değişiklikleri ve nüfus artışlarıyla beraber 7 milyar insanın su kıtlığı yaşayacağı düşünülüyor ve gelecekte her 3 kişiden 2'sinin susuzlukla karşı karşıya kalacağı öngörülüyor. Yaşamın sürdürülebilirliğinin doğal kaynakların sürdürülebilirliğine bağlı olduğunun bilinciyle 65 yıldır yenilenemeyen doğal kaynak tüketimini en aza indirerek enerji ve hammadde tasarrufunu teşvik eden ürünler tasarlayan E.C.A. SEREL,  çevre dostu ürünleri ile alışkanlıklarımızın pozitif yönde değişimine yardımcı olarak dünyamızı koruma altına alıyor.  

Ekolojik ürünler ile su tüketimi yüzde 50'den fazla azalıyor

Üç kişilik bir aile standart bataryalar kullanıyorsa yılda 97 bin litreden fazla su harcıyor. Aynı aile E.C.A. ve SEREL'in ‘Ecologic Ürünler' serisinde yer alan E.C.A. batarya ile bu tüketimi yüzde 50'den fazla azaltıyor. E.C.A. bataryaların sağladığı yıllık 54 bin litre su, bir bulaşık makinesinin 4.500 kez çalıştırılmasına denk geliyor.  Geliştirilen ürünlerde su tasarrufunu standart bir uygulama olarak benimseyen kuruluş; SEREL markalı tüm vitrifiye ürünlerini doğa dostu “Hygiene Plus” teknolojisiyle üretimden tüketime fiyat farkı gözetilmeksizin tüketicisiyle buluşturuyor. SEREL, Hygiene Plus teknolojisi ile maksimum temizlik ve maksimum tasarrufu bir arada sunarken, su ve deterjan kullanımı da en aza indirgeyerek ekolojik dengenin korunmasına destek oluyor.

Karbon salınımı minimumda tutuluyor

E.C.A, batarya ambalajlarını da doğaya saygı çerçevesinde özel olarak tasarlayarak çevre dostu boya ve geri dönüştürülmüş malzemelerle üretiyor. Bu sayede ekosistemimizdeki yılda ortalama 4.500 ağaç oksijen üretmeye devam ediyor. Öte yandan minimum ölçülerde tasarlanan E.C.A. ambalajları ile ürünler düşük hacimlerde taşındığı için daha az karbon salınımı sağlanarak çevreye duyarlı taşımacılık destekleniyor. 

Yeşil bina sertifikasyonları ile doğa dostu uygulamalar

SEREL Seramik Sağlık Gereçleri, UL laboratuvarlarında 168 saatlik yani 7 günlük test uygulaması sonucunda hak edilen GREENGUARD Gold seviyesinde sertifikalarıyla öne çıkıyor. E.C.A. armatürleri de aynı şekilde karbon emisyonu bakımından bu sertifikayla üretiliyor. E.C.A. ve SEREL ürünleri LEEDv4, BREEAM, DGNB gibi uluslararası yeşil bina sertifikasyon sistemlerinde ve yönetmeliklerde belirlenen tüm emisyon değerlerini sağlıyor. Tüm E.C.A. ürünleri EPDs kriterlerine uygunken E.C.A. markalı armatürler Water Label belgeleriyle doğa dostu yapıyı tamamlıyor.