Viaport Asia

Via Gayrimenkul’den Viaport Asia açıklaması

AVM Emine Pile 12.07.2016
Via Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Viaport Asia’nın inşaatı ile ilgili açıklamada bulundu.
Via Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, 24 Haziran 2016 günü Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamaya ek olarak söz konusu yapı ile ilgili kullanım izninin alınması hakkında açıklamada bulundu. 

Şirket 24.06.2016 tarihli KAP açıklamasında;

“Şirketimiz portföyünde yer alan Viaport Asia'da mevcut yapılara ilave olarak inşa edilmekte olan C Blok'un inşaatı tamamlanmıştır. Toplam 23.689 metrekare kiralanabilir alana sahip bu blok %92 oranında kiralanmış olup, faaliyete geçmiştir.
  
Yine Şirketimiz portföyünde yer alan Viaport Marina'da mevcut yapılara ilave olarak inşa edilmekte olan dünyanın iklim temalı ilk akvaryumu "Viasea Akvaryum" tamamlanarak faaliyete geçmiştir. 88 metre ile İstanbul'un en uzun akvaryum tüneline sahip Viasea Akvaryum 5.2 milyon litre su kapasitesine ve 8.000 metrekarelik kullanım alanına sahip olup, İstanbul Anadolu Yakası'nın ilk akvaryumu olma özelliğini taşımaktadır.  Türkiye'de halka açık akvaryumlar arasında en büyük kapasiteye sahip rehabilitasyon merkezini de (karantina alanı) barındıran Viasea Akvaryum, haftanın 7 günü hizmet verecektir” şeklinde açıklama yapmıştı. 

YAPI KULLANMA İZNİ İÇİN BAŞVURUDA BULUNDU

Buıgün yapılan ek açıklamaya göre ise;

“24.06.2016 tarihli açıklamamızda Şirketimiz portföyünde yer alan Viaport Asia'da mevcut yapılara ilave olarak inşa edilmekte olan C Blok'un inşaatı tamamlandığı, toplam 23.689 metrekare kiralanabilir alana sahip bu bloğun %92 oranında kiralanmış olduğu ve faaliyete geçtiği duyurulmuştur. 

Söz konusu bloğun yapı kullanma izninin alınması amacıyla Pendik Belediyesi Başkanlığı'na 20.04.2016 tarih ve 111350905 sayı ile başvuru yapılmış olup, başvurunun inceleme süreci devam etmektedir” denildi.

Via Gayrimenkul Viaport Asia

AVM