AVM Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Hulusi Belgü

Perakendeciler ve tüketiciler rahat bir nefes alacak!

AVM Emine Pile 02.11.2015
Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Hulusi Belgü, seçim sonrası emlaktasondakika.com'a değerlendirmelerde bulundu.
Gayrimenkul sektörü başta olmak üzere perakende ve AVM dünyasını da yakından ilgilendiren 1 Kasım seçimi sonrası birçok sektörün yüzü güldü. 26. Dönem Parlamentosu'nun üyelerini belirlemek üzere yapılan genel seçimde AK Parti oyların yüzde 49.48'lik oy oranıyla tek başına iktidar oldu. 

Perakende dünyası ve AVM piyasası için önemli değerlendirmelerde bulunan AVM Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Hulusi Belgü, emlaktasondakika.com'a bazı açıklamalar yaptı. AK Parti'nin yeniden tek başına iktidara geşlmesinin piyasalar açısından olumlu karşılanacağını belirtti.  Belgü, “Hükümetin kurulması, içerideki siyasi durum için olumlu bir durum… Daha barışçı ve ılımlı bir Türkiye'nin olacağını öngörüyoruz. AVM sektörü olarak tüm olumsuzluklara rağmen ümidi hiç kesmemiştik. Daha ciddi bir toparlanma ve büyüme olacak.” dedi. 

Dövizdeki ani düşüşü değerlendiren Belgü, AVM'deki dükkan kiralamalarının döviz üzerinden yapıldığı için perakendeciler bakımından olumlu bir tepki olacağını söyledi. Belgü “Perakendeciler nefes alacak. Tüketiciler için de rahatlama olacak, daha rahat bir şekilde alışveriş yapacaklar” dedi. 

Yabancı için iyi haber 

Dövizdeki düşüşü yabancı yatırımcı için de değerlendiren Belgü, “Yabancı yatırımcı, hükümeti olan ve hükümet kurabilen bir ülkede yatırım yapmak ister” dedi. Döviz kurundaki düşüşü yabancı yatırımcı için "iyi haber" olarak değerlendiren Hulusi Belgü ‘oturup beklemek' gerektiğini aktardı.

Emine Pile/Emlaktasondakika.com 

AVM sektörü Hulusi Belgü

AVM