izmir

İzmir’de bir AVM’de korkutan yangın!

AVM 21.06.2017 11:46

İzmir’in Bergama ilçesindeki bir AVM’de çıkan büyük yangın paniğe neden oldu.

Bergama- İzmir Karayolu Küçükkaya Mevkii'nde bulunan, Olympos Alışveriş Merkezi'nde, bugün saat 04.00'te, mobilya mağazasında, henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

İçinde 1 kahve dükkanı ile 3 ayrı mobilya mağazası bulunan 4 işletmeli, 2 katlı, 3 bin metrekare alana kurulu AVM'den yükselen dumanları görenler, itfaiye ve jandarma ekiplerine bildirdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı Bergama, Kınık ve Dikili'den itfaiye ekipleri yangın yerine sevk edildi. Çalışma başlatan ekipler, yangının bitişikteki diğer AVM'ye sıçramasını engelledi. Ancak yangın çıkan AVM'deki 4 işletmeden 3'ü tamamen, biri kısmen yanarak zarar gördü. Yangının erken saatlerde çıkması ve sadece bekçinin bulunması olası bir faciayı engelledi. Yangında ölen ya da yaralanan olmadı. İtfaiye ekiplerinin yürüttüğü söndürme çalışmaları sürüyor.

Tamamen söndürüldü

Yangın, saat 10.30'da tamamen söndürüldü. İtfaiye ekipleri, AVM'de soğutma çalışmalarını sürdürüyor. Yangında mobilya ve beyaz eşyadan oluşan 3 mağazanın tamamen yanarak kullanılmaz hale geldiği belirtildi. 9 milyon liralık zarar oluştuğu tahmin edilen yangının kesin çıkış sebebinin yapılacak inceleme sonrası belirleneceği bildirildi. 

Sabah