Fatma Şahin

Gaziantep'teki AVM'nin yerine park yapılacak

AVM Emine Pile 17.10.2015
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep'te vatandaşların rahatsız olduğu AVM’nin yerine turizm parkı yapılacağını belirtti.
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bütün vatandaşların rahatsız olduğunu söylediği AVM'nin arazi sahibi Kadoğlu Şirketler Grubu ile takas yaptıklarını ve karşılığında arazi sahibine kentin farklı bir bölgesinde 14 bin metrekarelik alan verileceğini belirtti. Şahin, kent merkezinde yer alan ve erkek öğrenci yurdu yapılması planlanan AVM için yeni bir karar alındığını söyledi. Buna göre alana çınar ağacı dikilecek ve turizm parkı oluşturulacak.

Fatma Şahin şöyle konuştu:

TÜM VATANDAŞLAR RAHATSIZDI

“Her ülkenin, her şehrin bir meydanı vardır. Meydan o şehrin simgesidir, sembolüdür. Özellikle 'Demokrasi Meydanı'mızın genişletilmesi, yaşayan bir meydan haline dönüştürülmesi ile ilgili bugün çok önemli bir karar aldık. 90'lı yıllarda yapılmış olan ve şehrin göbeğinde bütün vatandaşlarımızın rahatsız olduğu bir AVM vardı. En son da bu şehirdeki yurt ihtiyacından dolayı burada Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü ile erkek öğrenci yurdu olmasına yönelik bir karar alınmıştı, fakat biz oranın erkek öğrenci yurdu olduğu zaman şehrin göbeğinde istediğimiz noktaya gelmeyeceğini gördüğümüz için mülkiyetin sahibi olan Kadoğlu Şirketler Grubu ile bir anlaşma yaptık. Bu anlaşmanın sonunda bu AVM'yi yıkmaya karar verdik. Burası 5 bin metrekarelik bir alan. Altında da 3 katlı otopark var. Kapalı otoparkı halkın hizmetine sunacağız. Bu alanın Çınarlı Parkı'nın devamı olduğu için bu alana çınar ağacı dikilecek ve turizm parkı oluşturulacak. Şu anda bu projeyi meclis gündemimize ek madde ile koyduk." açıklamasında bulundu. 

Fatma Şahin Kadoğlu Şirketler Grubu

AVM