izmir istinye park avm

Doğuş Gayrimenkul’den İzmir İstinye Park AVM ve Otel projesi

AVM 07.04.2017 15:17

Doğuş Gayrimenkul Yatırım ve İşletme A.Ş. ve Orta Gayrimenkul Yatırım Yönetimi Ve TUR.A.Ş., İstanbul’dan sonra İzmir’e de İstinye Park AVM yapacak.

Doğuş Gayrımenkul Yatırım ve İşletme A.Ş. ve Orta Gayrimenkul Yatırım Yönetimi ve TUR.A.Ş. tarafından yapılması planlanan İzmir İstinye Park Alışveriş Merkezi ve Otel projesinin ÇED süreci başladı. Proje için İzmir Vergi Dairesi'nin de bulunduğu 1 numaralı parselin dahil edilmesi nedeniyle ÇED süreci tekrarlandı. 

İzmir'in Balçova ilçesi Bahçeler Mahallesi mevkiinde inşa edilecek olan AVM ve Otel projesi 460 milyon TL maliyetle 24 katlı olarak yapılacak. Üçkuyular'da eski otogar ve pazaryerinin de bulunduğu arazide inşa edilecek olan proje İzmir İstinye Park Alışveriş Merkezi ve Otel Projesi, zemin kotundan itibaren 5 kat yer altına inilecek, projede 4 kat otopark olarak kullanılacak. Bodrum 1. kattan itibaren 4 kat AVM olacak. Projede 4. kat ile 24. kat arası otel odaları yer alacak.

İkinci ÇED dosyasında yeralan bilgilere göre projede bazı revizyonlarda yapıldı. Projede otel kısmında oda sayısı ile ilgili herhangi bir değişiklik yapılmadan sadece inşaat alanının 301 bin 438 metrekareden 301 bin185 metrekareye düşürüldü.

İki yılda tamamlanması planlanan projenin inşaat çalışmaları Çevresel Etki Değerlendirmesi tamamlandıktan sonra başlayacak.