Fiba CP'nin Üst Yöneticisi (CEO) Yurdaer Kahraman

'Doğu ve Güney Avrupa'da AVM yatırımı yapabiliriz'

AVM 06.12.2017 11:59

Fiba CP'nin Üst Yöneticisi (CEO) Yurdaer Kahraman, AVM yatırımlarının gelecek yıl hem Türkiye'de hem de yurt dışında devam edeceğini açıkladı.

Kahraman, yaptığı açıklamada Türk perakendecilerin Fiba CP'yi bir köprü olarak kullanarak yurt dışına açılabileceğini, yurt içinde yaptıkları AVM yatırımlarıyla da yurt dışından perakendecileri Türkiye'ye çektiklerini söyledi.

Bu yıl İnegöl AVM'yi satın aldıklarını anımsatan Kahraman, AVM yatırımlarının, 2018'de de hem Türkiye'de hem de yurt dışında devam edeceğini bildirdi.

Satın alma dışında AVM'lerin yenileme işlemlerini de yaptıklarını anlatan Kahraman, yenileme işlemlerinden dolayı yurt dışında ödüller aldıklarını, yeniledikleri AVM'lere değer kattıklarını söyledi.

"Doğu ve Güney Avrupa'ya açılarak AVM yatırımı yapabiliriz"

Yurdaer Kahraman, "Romanya'da kendi inşaat şirketimizi kurduk. Romanya'dan Doğu ve Güney Avrupa'ya açılarak AVM yatırımı yapabiliriz. Fırsatlar olursa o bölgelere açılacağız." dedi. 

Romanya dışında Çin ve Moldova'da da yatırımları olduğunu belirten Kahraman, yatırım yaparken Fiba'nın deneyimlerini AVM'lere aktardıklarını kaydetti.  

Yurt dışında yaptıkları AVM yatırımlarının Türk perakende markalarının önünü açtığını vurgulayan Kahraman, şunları kaydetti:

"Aynı zamanda Türk perakendecileri yatırım yaptığımız ülkelere götürüyoruz. Bizim sayemizde yurt dışına açılıyorlar. Bu bizim için önemli. Yatırım yaparken mikro düşünmüyoruz. Onların mağaza açması bizi de mutlu ediyor. Yurt dışına çıktığımızda birkaç anlaşma yapıp yabancı yatırımcılara da 'Türkiye'ye de gelin yatırım yapın' diyoruz."

Kahraman, Fiba CP'ye sektör deneyiminden dolayı yurt dışında güven duyulduğunu ifade ederek, sektörün artık 5-10 yıllık değil, 6-12 aylık hızlı planlamalar yaptığını söyledi.