Sonae Reval

Büyüyen AVM pazarına Sonae Reval büyük katkı sağlayacak

AVM Hüseyin Belibağlı 16.02.2015
Portekizli Sonae Sierra, Reval ile ortak olarak girdiği Türkiye AVM yönetimi pazarında iyi işlere imza atacak.
Türkiyenin genç ve dinamik yapısına iştahı kabaran dünya devi firmalar arasına Sonae Sierra'da katıldı. Firma, Türkiye'deki AVM yönetim uzmanı Reval ile ortak oldu. Reval'>Sonae Reval ismindeki yeni şirket, Ceylankravil Park AVM, Brandium AVM, Endülüs Park AVM, Andera Park AVM, Adamare AVM, Perapark , Bakü AVM, Ereğli, AVM, Krempark AVM, Antalya AVM ve Ankara AVM olmak üzere 11 AVM'nin yönetimini gerçekleştiriyor. 

Dinamik nüfus iştah kabartıyor

Kullanım alanları 12 bin bemterake ile 66 bin metrekare arasında yoğunlaşan AVM'lerde başarılı bir yönetim sergileyen ortaklık, şu anda Türkiye'deki satın alma gücü ve artan nüfusu hedef kitle olarak benimsiyor. Ülke nüfusunun % 43'ünün 24 yaşın altında, bir diğer % 43'lük kesimin de 25-54 yaşları arasında olduğu verilerinden hareket eden ortaklık, Türkiye'nin Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde dünya modası ve özel sermaye şirketleri de dâhil olmak üzere yabancı yatırımcılar için en gözde ülkelerden biri olmasından hareket ediyor. 

Türkiye'de 1.000 kişiye düşen BKA'nın 110 metrekare, Avrupa ortalamasında ise 1.000 kişiye 260 m2 BKA olarak hesaplanıyor. Aradaki büyük farkın Türkiye'nin yapısı ve bulunduğu konum itibariyle kapanacağı planları, ortaklığın Türkiye'de faaliyet göstermek için bir diğer sebebi olarak gösteriliyor. 

Büyüyen AVM pazarı Sonae Reval Sonae Sierra Reval

AVM