ayd

AYD, AVM’lerdeki döviz kurunu masaya yatırdı

AVM 06.06.2017 16:14

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği, Türkiye Bakanlığı Birliği ortaklığında perakende sektörüne yönelik Ödeme Sistemleri Paneli düzenledi.


Tekfen Holding Konferans Salonu'nda düzenlenen, TEB Finansal Piyasalar Alım ve Satım Direktörü Göker Orhan, TEB Finansal Piyasalar Yapılandırılmış Döviz Ürünleri Müdürü Asu Pektaş İşler ve TEB Finansal Piyasalar Strateji Müdürü Hasan Erkin Işık'ın panelist olarak katıldığı panel sektör temsilcileri tarafından yoğun ilgi ile takip edildi.


Sektörün önde gelen kurumları tarafından beğenilen panel ile ilgili olarak AYD Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Belgü : “Ülkemiz bulunduğu coğrafyanın bir sonucu olarak ekonomik ve siyasi olarak zaman zaman çalkantılı dönemlerden geçiyor. Ne mutlu ki bu zor dönemlerin sonunda bugüne kadar her zaman düze çıkmayı başardık. Özellikle kurların dalgalı olduğu dönemlerde perakende sektörünü koruyacak bir takım süreç ve ürünler mevcut. AYD olarak çözüm odaklı, işleri kolaylaştırmaktan yana bir yol izliyoruz. Bunun bir sonucu olarak da sektörümüz tarafından henüz çok kullanılmayan Hedge politikası ile birlikte döviz opsiyon işleri, vadeli döviz alım/satım işlemleri hakkında iş ortaklarımıza bilgi vermek istedik ve bu Türkiye Bankalar Birliği ile bu paneli düzenledik. Katılımcılarımızın da yoğun ilgi gösterdiği eğitimimizin son derece faydalı olacağını düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.