alisveris-merkezi-sayisi

AVM yatırımları 53 milyar doları aştı!

AVM Uğurcan Tokay 20.11.2016
Son dönemde sayıları hızla artan alışveriş merkezlerinin bugüne kadarki toplam yatırım değeri 53 milyar 500 milyon dolar oldu.
Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, Türkiye'de alışveriş merkezi (AVM) sektörüne bugüne kadar 52.5 milyar dolar yatırım yapıldığını belirterek, bu rakamın 2016'da hayata geçirilen projelerle 53.5 milyar dolara ulaştığını bildirdi.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, Fransa'nın Cannes şehrinde düzenlenen Uluslararası Perakende ve Gayrimenkul Fuarı MAPIC kapsamında, Türk ve yabancı yatırımcılar AYD'nin düzenlediği yemekte bir araya geldi. Türkiye'ye potansiyel yatırımların arttırılması amacıyla gerçekleştirilen yemeğe, çoğunluğu yabancı 200 yatırımcı, gayrimenkul geliştiricisi ve perakendeci katıldı. Ana sponsorluğunu Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın üstlendiği yemekte katılımcılar, Türkiye ve potansiyeline inanmaya devam edecekleri mesajını verdi. Açıklamada görüşlerine yer verilen AYD Başkanı Hulusi Belgü, mevcut gündemde uluslararası ve yerli yatırımcıların bir araya getirilmesinin önemine işaret etti. Belgü, şunları kaydetti: “Biz de Türkiye'nin lokomotif sektörlerinden biri haline gelen perakende ve AVM sektörlerinin bu alanda temsil edilmesine çok önem veriyoruz.”

avm yatırımları avm sayısı 2016 hulusi belgü

AVM