avm alışveriş merkezi

AVM ve markalar TL'de henüz anlaşmaya varamadı

AVM 05.10.2018 09:24

Sözleşmelerde TL dönemi getiren tebliğ görüşe açıldı. Ancak AVM ve markalar arasında henüz bir anlaşmaya varılmış değil.

AVM ile yapılan sözleşmelerde döviz cinsinden kararlaştırılmış bedeller, 30 gün içinde Türk lirası olarak yeniden belirlenecek.' denilmişti. Ancak AVM yatırımcıları tarafından henüz somut bir adım gelmedi. AVM yatırımcısı ve perakendecinin karşılıklı anlaşacakları bir ortam sağlanmasını isteyen AYD Yönetim Kurulu'nun yaptığı basın açıklamasında, “Kontratların güncel olmayan bir kurdan Türk Lirası'na çevrilmesi ve kontrat süresince enflasyonun uygulanamayacak olması da bir başka problemdir.” ifadeleri kullanıldı.

YAZILI KAĞIT GELMEDİ

Yatırımcılardan hala somut bir adım atılmadığını belirten Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, “Problemli olan yatırımcıların hiçbirinden henüz hiçbir yazılı kağıt gelmedi. Biz perakendeciler olarak 25 ekim 2016'da ‘çıkmak istiyoruz' dedik 2 yıl boyunca hiçbir sonuç alamadık. Hatta şu cevabı aldık: Biz burada kira ve genel giderleri konuşmak istemiyoruz.” ifadelerini kullandı.