atakule
Haberler / AVM / Atakule’nin kulesi ne zaman açılacak, son durum ne?

Atakule’nin kulesi ne zaman açılacak, son durum ne?

AVM 20.05.2021 11:52

Atakule GYO, Ankara Atakule AVM'nin Kule kısmıyla ilgili faaliyet sürecine geçiş için gerekli başvuruların yapıldığını açıkladı.

Başkent Ankara'nın sembol yapıları arasında yer alan Atakule, yakın zaman içerisinde yenilenme sürecini tamamlamıştı. Kule bölümünde de işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte Atakule GYO, ruhsat için başvuruda bulundu. Konuyla ilgili Atakule GYO'nun açıklaması şöyle;

Şirketimize ait Atakule Alışveriş Merkezi'nin alçak kütle bölümünün yeniden inşa sürecinin tamamlanarak 29/10/2018 tarihinde faaliyete geçmesini müteakiben kule bölümünün kiralanması ve faaliyete geçmesi için çalışmalara başlanmış olup, kule bölümünün teknik altyapısı tümüyle yenilenerek, kiralanan bölümlerin kiracıların kullanım amacına uygun hale getirilmesine yönelik tadilat ve tefrişat işlemleri tamamlanmıştır. Kule bölümüne ait seyir terasının ve kiracılarımız tarafından işletilecek bölümlerin faaliyete geçirilmesi doğrultusunda, gerek Şirketimiz gerekse kiracılarımız tarafından ilgili yasal mevzuat hükümleri uyarınca İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı temini amacıyla ilgili resmi makamlara gerekli başvurular yapılmış olup, onay süreci devam etmektedir. Bu bağlamda, Atakule Alışveriş Merkezi'nin gerek alçak kütlesine, gerekse kule bölümüne ilişkin tüm yatırım harcamalarının tamamlandığını ve ruhsat onay sürecinin tamamlanmasını müteakiben kule bölümünün de faaliyete geçeceğini kamuoyunun bilgisine sunarız.