Akasya Acıbadem

Akasya Acıbadem’in eğrisel formlarında DuPont Corian kullanıldı

AVM 11.06.2014 16:32

Akasya Acıbadem projesinde zorlu tasarımların çözümü için ileri teknolojisiyle ön plana çıkan DuPont Corian tercih edildi

Akasya Acıbadem projesinde; Akasya Kent Etabı Yatay ve Kule blokları giriş lobilerinin duvar kaplamalarında ve resepsiyon bankolarında DuPont Corian ileri teknoloji malzemesi  eğrisel formlardaki üstün uygulanabilirliği nedeniyle tercih edildi.

Tasarımı Evrenol Achitects'e, uygulama çözümleri ile uygulaması ise YAPIARTI Mimarlığa ait olan ve SAF Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen ‘' lüksün adresi'' AKASYA Acıbadem projesinde; Akasya Kent Etabı Yatay ve Kule blokları giriş lobilerinin duvar kaplamalarında ve resepsiyon bankolarında DuPont™ Corian® ileri teknoloji malzemesi  eğrisel formlardaki üstün uygulanabilirliği nedeniyle tercih edildi. 


 
Duvar kaplamalarında eğrisel formlu ahşap kaplamaların yanında DuPont™ Corian® ile, zorlu eğrisel formları oluşturmak için her bir katmana ayrı ayrı kalıplar yapılarak şekil verildi; eğrisel formlar oluşturmanın yanında; DuPont™ Corian® nın  sağladığı esnek tasarım imkanları sayesinde,  yüzeylere doku  verilerek  3. Boyutta da hareketlilik sağlandı, sonuç olarak  bu ihtişamlı, görsel şölen ortaya çıktı.
 
Toplamda 500 m2, Bisque renginde DuPont™ Corian® malzemesi kullanılarak hayata geçen Projeyi Yapıartı ekibi 2 ay gibi bir sürede gerçekleştirdi. 

DuPont tarafından icat edilip üretilmiş olan  DuPont™ Corian® yüksek teknoloji yüzeyi; yaşam yerleri, ticari ve özel uygulamalar başta olmak üzere mobilyalar ve aydınlatmalar gibi bir çok farklı uygulamada kullanılmaktadır. DuPont™ Corian® doğal mineraller ile saf akrilik polimerinin bileşiminden elde edilen bir maddedir. Özel üretim süreci sayesinde ısıyla şekillendirilebildiği için  her türlü tasarımı Corian® ile uygulamak mümkün hale geliyor. Corian®; çok yönlülüğü ve güzelliğiyle öne çıktığı gibi ayrıca gözeneksiz yapısıyla kimyasal bir çok lekeye karşı koyabilen, kolay temizlenebilir, hijyenik, dayanıklı, yenilenebilir ve tamir edilebilir özelliklere sahiptir. 

DuPont™ Corian® zengin renk paletiyle de kullanıcılarına sadece estetik değil aynı zamanda performans, uygulama, teknoloji ve özellikle çevreye duyarlı bir sürdürülebilirlik sunuyor.