boş arsa

Tekirdağ'da arsa dolandırılıcığı iddiası!

Arsa-Arazi (2B) 07.02.2016 20:12

Tekirdağ'da bir televizyon kanalındaki reklam ile satılmak istenen arsaların kendi tarlaları olduğunu öne süren 30 kişi savcılığa başvurdu.

Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi ilçesinde, bir televizyon kanalında reklamla satışa çıkarılan arsaların kendi arazileri olduğunu iddia eden kişiler, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Alınan bilgiye göre, Marmara Ereğlisi'nde bir arazinin hissedarları, hisseleri bulunan tarlanın bir televizyon kanalı aracılığıyla reklam kampanyası ile satışa çıkarıldığını fark etti. 

İstanbul'dan otobüsle getirilen 20 kişiye ilçede arazinin gösterildiği ve satılmak istendiği bilgisini alan tarla sahipleri, polise müracaat etti. İhbar üzerine harekete geçen polis ekipleri, arsa görmeye gelen 20 kişi ile 3 firma yetkilisini polis merkezi amirliğine götürdü. Burada, firma yetkilisi 3 kişinin ifadesi alınırken, 20 kişi de firma yetkililerinin kendilerini arsaları göstermek için ilçeye getirdiğini anlattı.  

"Tarlada 64 hisse sahibi var" 

Söz konusu arazinin hissedarlarından İrfan Sezer, gazetecilere yaptığı açıklamada, televizyon kanalı aracılığıyla "imarlı arsa" diye satışa çıkartılan yerin tarım arazisi olduğunu ve kendisinin de burada iki hissesinin bulunduğunu söyledi.

Sezer, avukatları aracılığıyla 30 kişilik bir grup olarak, reklamı yapan firma hakkında suç duyurusunda bulunduklarını dile getirdi. 

Arazinin 2 bin dönümlük bir tarım alanı olduğunu ve tarlada toplam 64 kişinin hissesi bulunduğunu anlatan Sezer, "Burada, hissedarlardan bir tanesi, çok küçük bir hissesini birine satmış. Bu alan da televizyon kanalı aracılığıyla bu tarlayı 'imarlı iskanlı arsa' diye reklam yaparak satışa çıkartıyor. Televizyon reklamlarında '25 bin liraya 300 - 500 metrekare, denize 800 metre uzaklıkta arsa' diye satılan yer, aslında tarım arazisi ve denizden de şehir merkezinden de çok uzakta. Bu televizyon kanalı ayrıca, İstanbul'dan müşteri toparlayarak ilçeye getiriyor ve bizim tarlalarımızı kendi arsaları gibi göstererek satışa çıkartıyor. Bunun için avukatımız aracılığıyla 30 kişilik bir grup olarak televizyon kanalı ve firmadan şikayetçi olduk'' şeklinde konuştu.