galatasaray riva arazileri

Galatasaray'a Riva arsalarından piyango vurdu!

Arsa-Arazi (2B) Uğurcan Tokay 20.05.2015
Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluğa koşan Galatasaray'ın Riva'daki arsaların her geçen gün değerleniyor.
Galatasaray Spor Kulübü'ne ait Riva'daki arsalar son yıllarda spor kamuoyunda en çok konuşulan olaylardan birisi oldu. Özellikle Galatasaray'ın mali kriz yaşadığı dönemlerde satışa açacağı iddia edilen arsalar için henüz böyle bir gelişme yok.

Köprü değerini uçurdu

Hala Galatasaray'ın olan Riva arsaları, her geçen gün değerine değer katıyor. İstanbul'un en yeşil bölgeleri arasında yer alan Riva'daki taşınmazların fiyatını katlayan en büyük etken Yavuz Sultan Selim yani 3. Köprü projesi.

Kuzey Marmara Otoyolu sayesinde 3. Havalimanı'na da ulaşımı çok kolay olan Riva, gelişen İstanbul'un parlayan yıldızı olacak gibi gözüküyor.

800 villa yapılacaktı

Yanı başında Ant Yapı'nın Antriva projesi bulunan Kuzey Marmara Otoyolu projesinin bağlantı noktasına çok yakın bir konumda bulunuyor. 2014 yılı Kasım ayında ortaya çıkan 800 villalık projenin akıbeti ne durumda net bir bilgi yok ancak Galatasaray İkinci Başkanı Hamdi Yasaman'ın o dönem yaptığı açıklamaya göre her villadan en az 1 milyon dolar gelir sağlanacak. Bu hesaba göre Galatasaray'ın kasasına 800 milyon dolar girecek.

O paraya Cimcom uçar

Böylesine büyük bir rakamın Galatasaray'ı uçuracağı konusunda herkes hemfikirken toplamda 1.2 milyon metrekare büyüklüğe sahip bu alan, Cimbom'un elindeki altın yumurtlayan tavuk olarak nitelendirilebilir.

Milli Takımlar kamp alanı Riva'da

Lüks konut projelerine ev sahipliği yapa Riva'da Türkiye Futbol Federasyonu'nun Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri bulunuyor. Doğal bir hayat yaşamak isteyenlerin ilk adresi olan Riva, Beykoz'a bağlı.

Son yıllarda ev fiyatları uçtu

Beykoz bölgesindeki konut fiyatlarının gelişimine bakılırsa büyük bir potansiyel söz konusu. 2003 yılında 140 bin lira olan ortalama 100 metrekare büyüklüğe sahip 2+1 dairenin bugünkü fiyatı 331 bin liranın üzerinde. Özellikle son 4 yılda rakamların fırladığı Beykoz'da aynı tipteki konutların kirası ise 1000 liranın üzerinde seyrediyor.

Çoğu insan evli

2014 yılı sonu itibariyle konut amortisman süresinin 25 yıl olduğu Beykoz, İstanbul'da sakin hayatın yaşandığı ender ilçelerden birisi olarak göze çarpıyor. Bölgede nüfusun yüzde 60'ından fazlası evli kişilerden oluşmakta.

Akıllara Acarkent geliyor

Beykoz'un en bilinen konut projesi kuşkusuz Acarkent. 2 milyon 291 bin metrekarelik alanda kurulan dev proje, 1452 villa, 80 adet boğaz manzaralı daire, 64 adet Acarlife Apart daire, 72 adet Acarsize stüdyo daire ve ticari birimlerden oluşmakta.

Beykoz Konakları, Çubuklu Vadi Evleri, Beykonak Evleri gibi birçok proje Beykoz'un değerini yükselten diğer etkenler olarak göze çarpıyor.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

galatasaray riva projesi galatasaray riva arsası 2015 galatasaray riva arsaları ne durumda