çilimli osb

Çilimli Organize Sanayi Bölgesi’nde kamulaştırma başlıyor

Arsa-Arazi (2B) 14.10.2017 15:00

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, bakanlıkta düzenlenen toplantıda Düzce'yi 'marka il' yapma konusundaki çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü başkanlığında bakanlıkta yapılan toplantıda Düzce'nin Çilimli ilçesindeki OSB'nin 1. Etabı için kamulaştırma kararı alındı. Toplantıya Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ve Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz katıldı.

Düzce'yi sanayi şehri yapmayı planladıklarını belirten Bakan Özlü, “bu amaçla son olarak aldığımız bir kararla Çilimli'de kurulacak organize sanayi bölgesi 1. Etap için kamulaştırma işlemlerini hemen başlatıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Düzce Çilimli Organize Sanayi Bölgesi 1. Etap çalışmalarının masaya yatırıldığı toplantıda kamulaştırma işlemlerinin başlatılması kararı alındı.

Toplantıda Çilimli Organize Sanayi Bölgesi konuşuldu

Düzce Çilimli Organize Sanayi Bölgesi 1. Etap çalışmalarının ele alındığı toplantıda kamulaştırma işlemlerinin başlatılması kararı alınarak kamulaştırma bedelinin ise bakanlık tarafından ödeneceği açıklaması yapıldı.

Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan Bakan Özlü, Düzce'yi “marka il” yapma konusundaki çalışmalarının sürdüğünü belirterek, şunları kaydetti: 
“Eskisinden daha güçlü ve daha güzel bir Düzce için yoğun şekilde çalışmayı sürdürüyoruz. Bunun için çok sayıda projeyi hayata geçirdik, geçirmeye de devam ediyoruz. Bunlardan bir tanesi de Düzce'yi sanayi şehri yapmak. Bu amaçla son olarak aldığımız bir kararla Çilimli'de kurulacak organize sanayi bölgesi 1. Etap için kamulaştırma işlemlerini hemen başlatıyoruz. Söğütlü mevkisinde 830 dönüm arazi için yapılacak kamulaştırma için Kasım ayı başı itibari ile arsa sahipleri görüşmeye çağrılacak. Kamulaştırma bedeli bakanlığımız tarafından karşılanacak. Düzce istihdamına da katkı sağlayacak projenin tamamlanması ile birlikte 3 bin kişi iş sahibi olacak. Üreterek büyüyen Türkiye için Düzce'miz daha fazla katkı sağlayacak. Hem ülkemiz kazanacak hem de Düzceli kazanacak. Hayırlı olsun.”