çanakkale köprüsünün çevresi

Çanakkale Köprüsü'nün temeli atıldı, arsa fiyatları uçtu!

Arsa-Arazi (2B) Emine Pile 21.03.2017
Emlaktasondakika olarak Çanakkale emlakçıları ile görüşerek 18 Mart'ta temeli atılan Çanakkale Köprüsü'nün gayrimenkul fiyatlarına etkisini araştırdık
18 Mart'ta temeli atılan ve Lapseki ilçesi Şekerkaya mevkii ile Gelibolu ilçesi Sütlüce mevkii arasında yapılacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü ve Malkara-Çanakkale Otoyolu yatırımcıların gözünü Çanakkale'ye çevirdi. Bölgede köprü yapılacağının konuşulmaya başlanmasından bu yana başta Lapseki olmak üzere birçok bölgede arazi fiyatları yükselmeye başladı. 

Çanakkale'deki emlakçılarla yaptığımız görüşmelere göre geçtiğimiz hafta köprünün temelinin atılması ile birlikte fiyatlar artış üstüne artış yaşadı.

Aldığımız bilgilere göre Çanakkale'de gayrimenkul fiyatlarında ve satışlarında epey artış oldu. Fiyatlarda 2 yıl içerisinde yüzde 100'e yakın artış yaşandı. En değerlenen bölgelerin köprünün inşa edileceği Çanakkale'nin Lapseki ile Gelibolu ilçelerinde yaşandığı gözlemlendi. Bölgede talep artışı, fiyat artışını da beraberinde getirdi.

Köprüye yakın bir emlakçıdan aldığımız bigiye göre arsalar konuttan daha fazla ilgi görüyor. Bölge emlakçısı “Arsaya yöneliş daha fazla. İmarlı arsalara da imarsız arsalara da talep var. Şuan için köprünün çevresindeki araziler imarsız. Kamusal alan olarak görülüyor. Arazilerin metrekaresi 40 bin-50 bin liradan başlıyor. 200 bin liraya kadar çıkan yerler var. Yatırımlar zamanla olacak. Fiyatlar durmadan yukarı gidiyor. Ne getireceği ne götüreceği belli değil. İnşallah doğru yolda şekilleniyor” açıklamasında bulundu. 

Emlaktasondakika/Emine Pile

çanakkale emlak fiyatları Çanakkale arsa fiyatları 1915 çanakkale köprüsü