Bodrum-Milas karayolu

Bodrum-Milas karayolunun geçtiği arazi icralık oldu

Arsa-Arazi (2B) Emine Pile 25.10.2016
İstanbul'da yaşamını sürdüren Şefika Kasım ve eşi Bodrum-Milas Karayolu'nun Meşelik mevkisinde kendilerine ait 1.439 metrekarelik kısım için dava açtı
İstanbul'da yaşamını sürdüren Şefika Kasım, eşiyle 1987 yılında Bodrum-Milas karayolunun Meşelik mevkisindn aldığı arsanın bir böşümünden karayolu geçtiğini öne sürerek dava açtı. 5 dönümlük bir arsanı yaklaşık 7 yıl önce arsanın bir bölümünden karayolu geçtiğini ve bunun kendisine sorulmadan yapıldığını belirten Kasım çifti hukuk mücadelesi başlattı.

Kasım'ın, Milas 1. Asliye Hukuk Mahkemesine açtığı dava, lehine sonuçlandı. Karayolundan geçen arsanın Şefika Kasım'a ait olduğu tescillenirken, mahkeme kararlarının yerine getirilmesi amacıyla bölgede icra işlemi başlatıldı.

BİN 439 METREKARELİK KISMI TESLİM EDİLDİ 

Milas İcra Dairesi Müdürlüğü görevlileri ve Kadastro bilirkişisi bölgeye gelerek, karayolu üzerinde ölçüm ve yer tespiti yaptı. Ölçümlerin ardından, yolun bin 439 metrekarelik kısmının Kasım çiftine ait olduğuna dair tutanak hazırlandı. Tutanak, yetkililerin imzasıyla Şefika Kasım'a teslim edildi.

"Yolu kapatma işlemini bir süre daha geciktirmeye karar verdik"
Arazi sahibi Şefika Kasım, gazetecilere yaptığı açıklamada, yolu şimdilik kapatmayı düşünmediklerini söyledi.

Arsayı aldıkları dönemde maaşının 400 lira olduğunu, ödemelerini de iki taksitte yaptıklarını belirten Kasım, "İki oğlumu okutuyordum ve İstanbul'da yaşıyorduk. Ev kirası da ödüyorduk. Varın artık siz düşünün nasıl yaşadığımızı. Yaşlılığımızı rahat bir şekilde geçirebilmek için bu arsayı aldık ama yıllar sonra geldiğimizde maalesef arsamızın neredeyse yarısının yerinde olmadığını gördük." dedi.

Kasım, devlete ve millete ihanet etmemek için yolu kapatma işlemini bir süre daha geciktirmeye karar verdiğini belirterek, karayolu yetkililerinin kendisiyle görüşmesini beklediğini kaydetti.

Bodrum-Milas karayolu Bodrum-Milas karayolu icralık