Arnavutköy trafiği

Arnavutköy trafiği Güney Çevre Yolu ile çözülüyor

Arsa-Arazi (2B) Emine Pile 24.08.2015
Arnavutköy'ün merkezinde oluşan trafik sorunu, Güney Çevre Yolu’nun tamamlanması ile ortadan kalkacak.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı'nın ‘Arnavutköy, Çilingir Yolu-Mehmet Akif Caddesi Arası Yol Kavşak Uygulama Projesi' işi kapsamında; 2009 yılında ilçe statüsüne kavuşan ve nüfus yoğunluğu her geçen gün artan Arnavutköy ilçesini İstanbul'un diğer ilçelerine bağlayacak çevre yol projesi çalışmaları devam ediyor.

Arnavutköy yol çalışması

TRANSİT GEÇİŞ SAĞLANACAK

Bölgede konut projeleri ile yeni yerleşim birimleri yapılması, Durusu-Karaburun güzergahının turistik önemi, ilçedeki piknik ve dinlenme alanlarının ve sanayi tesislerinin yoğunluğu dikkate alındığında Güney Çevre Yolu üzerindeki araç trafiği; Arnavutköy Merkez'e girmeden, Güney Çevre Yolu sayesinde transit geçişle sağlanacak.

Arnavutköy'deki yol çalışmaları

Arnavutköy'deki Güney Çevre Yolu çalışmaları

6 ŞERİTLİ OLACAK 

Yapımına temmuz ayında başlanan Güney Çevre Yolu Projesi; Arnavutköy Devlet Hastanesi arakasından başlayarak, Haraççı Kavşağına kadar sürecek. 1. Etap olarak belirlenen alan 3 km'lik bir uzunluğu sahip. 30 metre genişliğinde olacak çevre yol; 3 gidiş 3 geliş 6 şeritli olacak. İdari, sosyal ve ticari alanların yoğun olduğu Mehmet Akif Caddesi'ndeki trafiği rahatlatacak olan Güney Çevre Yolu, 3 viyadük üzerine inşa edilecek. 350 gün içerisinde bitirilmesi planlanan Güney Çevre Yolu Projesi, Arnavutköy'ün trafik yükünü büyük oranda rahatlatacak.

Arnavutköy trafiği Güney Çevre Yolu