arsasını bağışlayan hayırsever

30 dönüm arazisini Türk Kızılayı'na bağışladı

Arsa-Arazi (2B) 09.11.2016 10:08

Kırıkkale'de yaşayan 79 yaşındaki Ahmet Akçelik, 30 dönüm arazisini Türk Kızılayı'na bağışladı.

İlçede uzun yıllar ticaretle uğraşan 8 çocuk babası Akçelik, Kızılırmak'a 100 metre mesafede bulunan ve içerisinde villa olan 30 dönüm arazisini Türk Kızılayı Kırıkkale Şubesi'ne bağışladı.

Bağış karşılığında huzurevinde yaşaması sağlanan Ahmet Akçelik'e, Türk Kızılayı Kırıkkale Şube Başkanı Cengiz Kaplanhan tarafından altın madalya hediye edildi.

Kaplanhan, Türk Kızılayı Kırıkkale Şubesi'nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, "Vatandaşımız, belediye emlak değeri 500 bin lira, piyasa bedeli ise 700 bin lira olan arsayı Türk Kızılayına bağışladı. Ahmet amca bağış yapmaya devam edecek, arkadaşlarını yönlendirecek. Bunun karşılığı olarak Ahmet amca huzurevinde kalıyor. Bu yardımdan dolayı teşekkür ediyoruz. Ahmet amca örnek bir davranış sergiledi. Belirli bir limit üzerinde bağış yapanlara altın madalya veriyoruz. Bu bağışın örnek olmasını diliyoruz ve benzer bağışları bekliyoruz." dedi.

Ahmet Akçelik ise geçmişte ticaretle uğraştığını belirterek, şunları söyledi.

"Arazi içerisinde hem küçükbaş hem de büyükbaş olmak üzere mandıra var, havuzu var. Elektrik trafosu ve 2 katlı villa var. 5 dönüm meyvelik mevcut. Hanımım ölünce çocuklara gücümün yettiği kadar yardım yaptım. Bu arsayı ise Türk Kızılayına bağışlama kararı aldım. Yaptığım bağış karşılığı huzurevinde kalıyorum. Yazları Kırıkkale'de, kışları ise orada kalıyorum. İnşallah gücüm yettiği kadar yardımlara devam edeceğim."