Binali Yıldırım, bayram namazını Süleymaniye Camisi'nde kıldı
Binali Yıldırım, bayram namazını Süleymaniye Camisi'nde kıldı
21.08.2018

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Kurban Bayramı namazını Süleymaniye Camisi'nde kıldı.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Çamlıca Camisi inşaatını inceledi
TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Çamlıca Camisi inşaatını inceledi
21.08.2018

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Arefe günü inşaat çalışmalarında sona yaklaşılan Çamlıca Camisi'nde inceleme yaptı.

İzmir 'Binali Yıldırım Millet Bahçesi'nde sona yaklaşıldı
İzmir 'Binali Yıldırım Millet Bahçesi'nde sona yaklaşıldı
08.08.2018

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde açılması planlanan millet bahçesine son başbakan, TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın adı verilecek.

Binali Yıldırım: 'İmar barışıyla ilgili müracaatlar başlıyor'
Binali Yıldırım: 'İmar barışıyla ilgili müracaatlar başlıyor'
04.06.2018

Başbakan Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca düzenlenen 'Çevre Projeleri Toplu Açılış Töreni'ne katıldı.

Başbakan Binali Yıldırım'dan Kayseri'ye YHT müjdesi!
Başbakan Binali Yıldırım'dan Kayseri'ye YHT müjdesi!
25.02.2018

Ak Parti 6. Olağan İl Kongresi için Kayseri'de bulunan Başbakan Binali Yıldırım, şehre yapılacak YHT projesinde ihale tarihi 28 Mart olarak açıkladı.

Başbakan Binali Yıldırım Gönül Dağı'na konuk oldu
Başbakan Binali Yıldırım Gönül Dağı'na konuk oldu
11.01.2018

Başbakan Binali Yıldırım, Hollandalı Wilco van Herpen'in sunduğu TRT 1 ve TRT Haber ortak yayınında ekrana gelen 'Gönül Dağı'na konuk oldu.

Başbakan Binali Yıldırım, 34 eğitim tesisinin temelini attı
Başbakan Binali Yıldırım, 34 eğitim tesisinin temelini attı
16.11.2017

Başbakan Binali Yıldırım, Keçiören ilçesi Ovacık Kampüsü ve İl Genelinde 34 Eğitim Tesisinin Temel Atma Töreni'ne katıldı.

Binali Yıldırım: 19 Mayıs Stadı'nı yeniden inşa edeceğiz
Binali Yıldırım: 19 Mayıs Stadı'nı yeniden inşa edeceğiz
14.10.2017

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara'nın başkent oluşunun 94. yıl dönümü dolayısıyla Grand Ankara Otel'de düzenlenen programa katıldı.

Binali Yıldırım: Hazırlıksız, sağlıksız yapılar öldürür
Binali Yıldırım: Hazırlıksız, sağlıksız yapılar öldürür
17.08.2017

Başbakan Binali Yıldırım, depremle yaşamanın mutlaka öğrenilmesi gerektiğini belirterek, 'Her şeyden önemlisi, farkındalık ve hazır olmak' dedi.

Binali Yıldırım, 3. Havalimanı işçileriyle iftar yaptı!
Binali Yıldırım, 3. Havalimanı işçileriyle iftar yaptı!
18.06.2017

Başbakan Binali Yıldırım, 3. havalimanı merkez şantiyesinde, işçilerle iftarda bir araya geldi.

Yemeğin ardından konuşan Yıldırım, Türkiye terörle amansız mücadele ederken, 25 bin vatan evladının da havaalanını en kısa zamanda yetiştirmek için gece gündüz, yağmur çamur, yaz kış demeden çalıştığını söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım, inşaat alanına kara yoluyla geldiğini aktararak, "Tuzla'dan girdik, üç gidiş, üç geliş otoyol, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, bir dünya harikası projesiyle özellikleriyle havalimanı. Şimdi buradan hızlı tren Ankara'ya kadar gidecek. Metro İstanbul'un göbeğine kadar gidecek. Buradan Edirne'ye, Edirne'den de Avrupa'ya. Diğer yandan Kars-Tiflis-Bakü Demiryolu da bağlanınca Çin'den Londra'ya kadar kesintisiz tarihi İpek Yolu'nu hayata geçirmiş oluyoruz. Bütün bunlar neyi gösteriyor? Bütün bunlar Türkiye'nin medeniyet yürüyüşünü gösteriyor. Niye Türkiye ile uğraşıyorlar? Bunun arkasındaki sebebi düşünmenizi istiyorum. İstiyorlar ki Türkiye başa güreşmesin, Türkiye kendi geleceğini, büyük projeleri gerçekleştirmesin." diye konuştu. 

Gezi olaylarında 3. havalimanının yapılmaması için İstanbul'un birbirine katıldığını ifade eden Yıldırım, "Türkiye'nin her tarafında kargaşa çıkarmadılar mı? Ne dediler o zaman? 'Havalimanını yapmayın, köprüyü, yolları, tünelleri yapmayın.' Bu ne demektir? Vatandaşımıza iş olmasın, aş olmasın, memleketimiz ileri gitmesin. Sürekli sorunlarla uğraşsın dursun. Türkiye buna layık mı? Elbette layık değil. Kim ne derse desin 80 milyon vatandaşımızın hedefini, vizyonunu, gelecek umutlarını, hayallerini gerçeğe döndürmek bizim için en önemli görevdir. bugün bu görevi yapmak için buradayız. Yağmur altında güzel bir iftar yaptık, bu da Türk işçisinin emeği, kararlılığı ve ülkesine olan sevgisinin en güzel ifadesidir." değerlendirmesinde bulundu.  'İstanbul, havacılıkta dünyanın merkezi oluyor'

İnşaatı süren 3. havalimanının ilk etapta 90 milyon, daha sonra da 200 milyon yolcu kapasitesine sahip olacağını dile getiren Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu ne demektir? Dünyanın doğusundan da batısından da kuzeyinden de güneyinden de gelenler burada buluşacak. Burası bir buluşma, bir vedalaşma merkezi haline gelecek. İstanbul, havacılıkta dünyanın merkezi oluyor. Bakın son 15 yılda havayolu, halkın yolu haline geldi. Allah'a şükür, Türkiye ortalama büyümesi yüzde 6 civarında olduğu halde her yıl havacılık Türkiye'de 2002'den beri yüzde 15 büyüdü. Üç kat... Onun için iç ve dış hatlarda toplam 33 milyon yolcu taşınırken bugün bu sayı 200 milyona yaklaştı. Dolayısıyla havacılığa baktığımız zaman, Türkiye'nin nereden nereye geldiğini görüyoruz. Türkiye'nin dünya havacılık sektöründen aldığı pay, yüzde yarımın altındaydı. Şimdi bu oran yüzde 2'ye yaklaşmış durumda. Bu da gösteriyor ki Türkiye dünya havacılığının merkezi olmayı hak ediyor. Bu bir vizyon işidir, vizyon. Geleceği göreceksin ona göre de proje yapacaksın. Biz gördük bu gerçeği."

Bu kararları alırken kendilerine acımasızca saldırılar olduğunu dile getiren Yıldırım, "Ne dediler? 'Efendim Türkiye niye dünyanın en büyük havalimanını yapıyor?', 'Başka işimiz yok mu?', 'Bu kadar büyük projelere ne gerek var?'... Bizim elden aşağı neyimiz var kardeşim? Biz imparatorluk geleneğinden geliyoruz. Çok değil, daha 100 sene önce dünyanın bir numaralı ülkesiydik, bir numaralı milletiydik. Onun için ülkemize, milletimize güvenimizi asla kaybetmeyeceğiz. Geçmişimiz bizim şanımızdır, şerefimizdir. Geçmişten aldığımız tecrübeyi geleceğe taşıyacak, gençlerimize daha güzel bir ülke emanet edeceğiz. Onların dağa çıkıp terörde, genç yaşta yok olmaları değil, bu ülkenin kalkınması için dünyanın parmakla sayılı ülkeleri arasına girmesi için bu eserleri yapıyoruz. Türkiye'nin itibarına 15 yıl içinde itibar kattık. Bugün bölgede ve dünyada sözü dinlenen, kararları dikkate alınan bir Türkiye var. Bu hepimizin gururu. Bu gurura birlikte sahip çıkmamız lazım." ifadelerini kullandı. 'Yollara düşenler, Türkiye'de yaşanan gerçeği de görsünler'

Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişimine de değinerek, şunları kaydetti:

"Milletçe bir olduk, beraber olduk, meydanlara indik darbecilere darbeyi vurduk. Şimdi hesabını veriyorlar. Verecekler. Bundan da rahatsız olanlar var, varsın olsun. Bu ülkenin bayrağını indirmeye çalışanlar, bu ülkenin ezanlarını, selalarını dindirmeye çalışanlara asla geçit vermedik, vermeyeceğiz. Onun için değerli kardeşlerim, 2017... Dünyada kriz var, Türkiye 2017'nin ilk dört ayında yüzde 5 büyümeyi gerçekleştirdi. Bizden daha fazla büyümesi olan iki ülke var, Çin ve Hindistan. Dünyada üçüncü sırada geliyoruz. Türkiye'yi sağa sola, başka ülkelere şikayet etmek için yollara düşenler, Türkiye'de yaşanan gerçeği de görsünler. Dünya alkışlıyor, 'Türkiye yüzde 5 büyüyor' diyor, 'Türkiye'nin ihracatı artıyor' diyor. 'Türkiye dünyanın en büyük havalimanını yapıyor, en uzun tünellerini yapıyor, en geniş köprülerini yapıyor' diye. Kıskananlar bir yanda, bir yanda da Türkiye'yi başkalarına şikayet eden siyasetçiler var. Ben takdiri milletime bırakıyorum."

Milletin her şeyin farkında olduğunu vurgulayan Yıldırım, "Yarınımız bugünden daha güzel olacak." dedi. 'Türkiye'nin önü açıktır, geleceği aydınlıktır'

"Türkiye sizinle gurur duyuyor." tezahüratına, "Biz sizlerle gurur duyuyoruz." diyerek karşılık veren Yıldırım, sözlerini şöyle tamamladı:

"Sizin akıl terinizle, alın terinizle gerçekleştirilen bu muazzam eser, gelecek kuşaklar için bir gurur kaynağı olacak. Günler geçecek, yıllar geçecek buradan geçerken diyeceksiniz ki 'Bu havalimanını yaparken ben de vardım. Ben de çalıştım'. Bu gururu çocuklarınıza anlatacaksınız, torunlarınıza anlatacaksınız. Bundan daha büyük gurur olmaz, bundan daha güzel bir iş olmaz. Hepinizden Allah razı olsun. Yüklenici firmaya, müteahhitlerimize, İGA Grubu'na teşekkür ediyoruz. Değerli kardeşlerim, ayrıca Ulaştırma Bakanımız ve bütün ekibine de Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğüne, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yaklaşan Kadir Gecenizi şimdiden tebrik ediyorum. Yaklaşan Ramazan Bayramı'nızı tebrik ediyorum. Bayramı ailenizle, sevdiklerinizle birlikte sağlık, sıhhat içinde geçirmenizi Mevlam'dan niyaz ediyorum. İnşallah ülkemiz ve bölgemiz bu sorunlardan da kurtulacak, ülkemizin başını ağrıtan bu terör belası da kararlı duruşumuz, etkin mücadelemizle sonlanacak. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. Türkiye'nin önü açıktır, geleceği aydınlıktır. Buna adım kadar inanıyorum. Bu duygularla hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Allah'a emanet olun. Sağolun var olun kardeşlerim." 

Başbakan Binali Yıldırım'dan havaalanı müjdesi
Başbakan Binali Yıldırım'dan havaalanı müjdesi
11.02.2017

Tuz Gölü Doğalgaz Depolama Tesisi'nin açılışına katılan Başbakan Binali Yıldırım, Aksaray'a da havaalanı kurmayı düşündüklerini açıkladı.

Başbakan Binali Yıldırım: '2023 hedeflerini şimdiden inşa ettik'
Başbakan Binali Yıldırım: '2023 hedeflerini şimdiden inşa ettik'
24.12.2016

Başbakan Binali Yıldırım katıldığı 'Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı' ödül töreninde '2023 hedeflerini şimdiden inşa ettik' dedi.

Binali Yıldırım: En büyük hayalimiz gerçek oldu!
Binali Yıldırım: En büyük hayalimiz gerçek oldu!
20.12.2016

Avrasya Tüneli açılış törenine katılan Başbakan Binali Yıldırım, 'Fatih Sultan Mehmet'in torunları otomobilleri denizin altından yürütüyor' dedi.

Binali Yıldırım'dan Ankaralılara metro müjdesi!
Binali Yıldırım'dan Ankaralılara metro müjdesi!
02.12.2016

Başbakan Binali Yıldırım Otonomi'nin açılışında Keçiören-Tandoğan metrosunun önümüzdeki ay açılacağını açıkladı.

Diyarbakır Sur'da temeli Binali Yıldırım atacak!
Diyarbakır Sur'da temeli Binali Yıldırım atacak!
27.08.2016

7 milyar liralık proje olan Diyarakır Sur'un yeniden inşası kapsamında temel atma tarihi öne çekildi.

Binali Yıldırım: İstanbul'a yeni bir gerdanlık taktık
Binali Yıldırım: İstanbul'a yeni bir gerdanlık taktık
26.08.2016

Başbakan Binali Yıldırım, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılış töreninde konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım'dan Cerablus açıklaması
Başbakan Binali Yıldırım'dan Cerablus açıklaması
25.08.2016

Başbakan Binali Yıldırım, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu ve soruları yanıtladı.

Binali Yıldırım makam aracıyla 3. Köprü'den geçti!
Binali Yıldırım makam aracıyla 3. Köprü'den geçti!
07.08.2016

Başbakan Binali Yıldırım, Kuzey Marmara Otoyolu'nu kullanarak 3. Köprü'den geçti.

Binali Yıldırım: Milletimle iftihar ediyorum!
Binali Yıldırım: Milletimle iftihar ediyorum!
19.07.2016

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Başbakan Yıldırım, '15 Temmuz zaferi kutlu destandır' dedi.

Başbakan Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar
Başbakan Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar
18.07.2016

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Başbakan Binali Yıldırım gündeme ilişkin açıklama yapıyor.

İşte Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları:

Bu kalkışma şüphesiz en başta milletimizin ülkesine geleceğine sahip çıkma iradesi ile başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Bunun yanında başkomutanımız Cumhurbaşkanımız Recep tayyip erdoğan'ın ortaya koyduğu irade, hükümetimizin de olayı büyük bir sükunetle karşılaması sonrası adımları vakit geçirmeden atmasıyla sağlanmıştır. "GENEL BAŞKANLARA TEŞEKKÜR ETTİK"

Burada teşekkür etmemiz gereken çok sayıda kurum var. Bizimle temasa geçen CHP, MHP, HDP yöneticileri bunun başka bir şey olduğunu ve burada parti hesabı asla yapılamayacağını, millete karşı yapılan bu alçakça girişimini karşısında olduklarını ve hükümete her türlü desteği vermek konusunda hazır olduklarını söylediler. Biz de sayın genel başkanlara teşekkür ettik. "MEDYA MİLLİ DURUŞ GÖSTERDİ"

Bir başka teşekkürüm Türk medyasıdır. Böylesine olağanüstü bir durumda Türk milletine yakışırı Türkiye Cumhuriyeti'nin değerlerine yakışır bir yayın anlayışı ile darbenin asla ve asla meşruiyet kazanamayacağını ve bunu Türkiye'nin geleceğine darbe olduğu tezinden hareketle çok milli bir duruş gösterdiler. Bunu için de bütün medya kuruluşlarına teşekkür ediyoruz. “BİR FOTOĞRAF ÇOK ETKİLEDİ BENİ”

Bir fotoğraf gördüm çok etkiledi beni. Çarşaflı bir hanımefendi bir hanım direksiyonda yanında başı açık modern giyimli bir hanımefendi yan ayana gidiyorlar. İşte Türkiye'yi birleştiren fotoğraf bu. Bu fotoğraf gözlerinden damlaların düşmesine sebep olan fotoğraftır.

*Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamasında yer verdiği fotoğraf

Ayrımız gayrımız yok. Bu millet bunu 15 Temmuz gecesi bir kez daha ispat etmişti. Bu süreçte valililerimiz emniyet müdürlerimiz ve kaymakamlarımız canla başka mesai mefhumu dikkate almaksızın çalışmışlardır. Özellikle kahraman polislerimiz canlarını siper ederek bu alçaklara gereken cevabı vermişlerdir. “ŞEHİTLERİMİZE ALLAH'TAN RAHMET DİLİYORUM”

Bu sebeple demokrasi mücadelesinde darbe girişimini çökertme mücadelesinde hayatlarını ortaya koyan sivil ve polis şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. “BUNLAR ASKER ELBİSESİ İÇİNE GİRMİŞ…”

Bu darbede bir şeyi özellikle dikkate almamız lazım. Her ne kadar bu darbe girişimi TSK bünyesinde başlatılmış olsa da bunu yapmaya kalkışanların TSK'nın vatanını milletini bayrağını seven subay astsubay ve mensuplarıyla zerre kadar ilgisi yoktur. Bunlar asker elbisesi içine girmiş terör örgütü mensuplarıdır.

Onun için değerlendirme yaparken aziz milletimden talebim şudur: Lütfen bu canilerle silahlı kuvvetlerimizi aynı tutmayın. Silahlı kuvvetlerimiz milletimizin gözbebeğidir.

Bu hani girişimde bulunanların asla ve asla silahlı kuvvetleri temsil edemeyeceğini göz önüne alarak askerimizin kurumsal yapısına zarar verecek hareketlerden vatandaşlarımız uzak olsunlar. Bunu özellikle istirham ediyorum. “YILDIZLARINA APOLETLERİNE BAKILMAKSIZIN…”

Bir büyük teşekkür de yargı camiasına. İlk andan itibaren bu çılgınca kalkışmaya önderlik edenleri sevk edenleri teker teker Türk adaleti savcıların marifetiyle almıştır. Yıldızlarına apoletlerine bakmaksızın gereğini yapmıştır. Milletin olduğu yerde zillet olmaz.