Elektrik aboneliğine göre gayrimenkul raporu çıkarıldı
Elektrik aboneliğine göre gayrimenkul raporu çıkarıldı
10.09.2018

Gayrimenkulün Enerjisi Raporu'na göre; Sivas, Tokat ve Yozgat'ta yılın ilk yarısında toplam taşınma hareketi 28 bin 391'i buldu.

Türkiye İMSAD Ağustos raporu açıklandı
Türkiye İMSAD Ağustos raporu açıklandı
29.08.2018

İnşaat malzemesi sanayi üretimi Haziran ayında geçen yıla göre yüzde 2,5 geriledi, ithalat ise yüzde 12,4 düşüş gösterdi.

Sütlüce'deki bina çökmesinin ön raporu hazırlandı
Sütlüce'deki bina çökmesinin ön raporu hazırlandı
01.08.2018

İMO İstanbul Şube Başkanı Nusret Suna, Beyoğlu Sütlüce'de bir binanın toprak kayması sonucu çökmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye İMSAD, temmuz ayı sektör raporunu açıkladı
Türkiye İMSAD, temmuz ayı sektör raporunu açıkladı
31.07.2018

Haziran ayında bir önceki aya göre 3,6 puan gerileyen mevcut inşaat işleri seviyesi Temmuz ayında 1,1 puan yükseldi.

Emlak Konut 2018 2. Çeyrek raporu açıklandı
Emlak Konut 2018 2. Çeyrek raporu açıklandı
19.07.2018

Emlak Konut GYO, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) '2018 1.Yarıyıl Satışı Tamamlanmış Bölümler Raporu'nu açıkladı.

Kentsel dönüşüm projelerinde SED raporu şartı olacak!
Kentsel dönüşüm projelerinde SED raporu şartı olacak!
05.04.2018

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na kentsel dönüşüm projelerine SED zorunluluğu getirilmesi ile ilgili kanun teklifi verildi.

7 belediye yıkım öncesinde ‘Asbest Raporu' istiyor
7 belediye yıkım öncesinde ‘Asbest Raporu' istiyor
23.03.2018

Kanserojen madde asbest, yasaklanmasına rağmen tehlike saçmaya devam ediyor.

TOKİ’nin Tozkoparan kentsel dönüşüm projesi raporu!
TOKİ’nin Tozkoparan kentsel dönüşüm projesi raporu!
10.03.2018

TOKİ'nin Güngören'e bağlı Tozkoparan'da gerçekleştireceği kentsel dönüşüm projesinin raporunda ayrıntılar belli oldu.

Expo Turkey by Qatar 2018 Raporu!
Expo Turkey by Qatar 2018 Raporu!
01.02.2018

Emlaktasondakika.com, 17-19 Ocak 2018 tarihlerinde Katar’da gerçekleştirilen Expo Turkey by Qatar Fuarı sonrası fuarla ilgili rapor hazırladı.

GYODER–Akademetre, İstanbul Raporu’nu basınla paylaşıyor
GYODER–Akademetre, İstanbul Raporu’nu basınla paylaşıyor
11.01.2018

GYODER–Akademetre tarafından hazırlanan ‘Konutun Geleceği, Geleceğin Konutu-İstanbul Raporu’ basınla paylaşılacak.

Konut yatırımcılarının algısı, tutumu, davranışı ve tercihlerini belirlemek amacıyla GYODER–Akademetre işbirliği ile hazırlanan ‘Konutun Geleceği, Geleceğin Konutu-İstanbul Raporu', ilk kez sektör temsilcileri ve basınla paylaşılacak.

‘Konutun Geleceği, Geleceğin Konutu-İstanbul Raporu' ile doğru gayrimenkulü üretmek, stok erime hızını arttırmak, farkındalık yaratmak için değişen trendler ve müşteri tercihleri konusunda sektörü bilgilendirmek amaçlanıyor.

Tarih: 28 Şubat 2018- Çarşamba Yer: Grand Pera- Emek Salonu

Gayrimenkul Enerji Raporu'nun sonucu açıklandı!
Gayrimenkul Enerji Raporu'nun sonucu açıklandı!
21.07.2017

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda 4.2 milyona hizmet sağlayan elektrik üreticisi CLK Boğaziçi Elektrik ‘Gayrimenkul Enerjisi Raporu’nu açıkladı.

Ege Perla projesinin değerleme raporu yayımlandı
Ege Perla projesinin değerleme raporu yayımlandı
04.07.2017

İş Gayrimenkul, İzmir Ege Perla projesinin değerleme raporunu KAP’ta yayımladı.

İstanbul Belediye Meclisi, İSKİ Faaliyet Raporu'nu onayladı!
İstanbul Belediye Meclisi, İSKİ Faaliyet Raporu'nu onayladı!
12.05.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, İSKİ’nin 2016 yılı Bilanço ve Faaliyet Raporu’nu onayladı.

Temaşehir Konya Evleri'nin değerleme raporu yayınlandı!
Temaşehir Konya Evleri'nin değerleme raporu yayınlandı!
28.04.2017

Torkam İnşaat tarafından Konya'da Emlak Konut GYO arsası üzerine kurulan Temaşehir projesinin gayrimenkul değerleme raporu yayınlandı.

3. Havalimanı'nın 'Sürdürülebilirlik Raporu'na onay!
3. Havalimanı'nın 'Sürdürülebilirlik Raporu'na onay!
14.04.2017

İGA tarafından inşa edilen İstanbul Yeni Havalimanı'nın sürdürülebilirlik raporu onaylandı

Gayrimenkul değerleme raporu önemli mi?
Gayrimenkul değerleme raporu önemli mi?
30.03.2017

TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Bursa Şubesi Teminat Değerleme Departmanı Yöneticisi Miray Beğendi, gayrimenkul değerleme raporunun öneminden bahsetti

Ofis Karat Bakırköy'ün değerleme raporu yayınlandı!
Ofis Karat Bakırköy'ün değerleme raporu yayınlandı!
15.03.2017

Emlak Konut GYO'nun Bakırköy Yenimahalle arsası üzerine Baş Yapı imzasıyla hayata geçirilen Ofis Karat Bakırköy projesinin değerleme raporu yayınlandı

Emlak Konut GYO, 2016 faaliyet raporunu yayınladı!
Emlak Konut GYO, 2016 faaliyet raporunu yayınladı!
28.02.2017

2016 yılını 7,3 milyar liralık ciroyla kapatan Emlak Konut GYO, 2017 yılında KDV hariç 8 milyar liralık hedef koydu.

Konut satışına ilişkin 2016 4. Çeyrek Raporu yayınlandı!
Konut satışına ilişkin 2016 4. Çeyrek Raporu yayınlandı!
27.02.2017

Türkiye'nin Gayrimenkul Platformu GYODER, Gösterge Türkiye Gayrimenkul Sektörü 2016 4. Çeyrek Raporu’nu yayınladı.

Limak Sürdürülebilirlik Raporu'na ödül!
Limak Sürdürülebilirlik Raporu'na ödül!
22.02.2017

Limak'ın 2014-2015 Sürdürülebilirlik Raporu'na Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi'nden ödül geldi.

Limak, 2014-2015 Sürdürülebilirlik Raporu, dünyanın en prestijli halkla ilişkiler platformlarından Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (League of American Communications Professionals – LACP) tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası İletişim Ödülleri (2015/16 Vision Awards) değerlendirmesi sonucunda ödül aldı.

Rapor, 10,000 üzeri çalışan sayılı holding - sürdürülebilirlik raporu kategorisinde 100 üzerinden 98 puanla, ikinci en büyük ödül olan gold ödüle layık görüldü.

Ödül; ilk izlenim, rapor kapağı, paydaşlara mesaj, rapor içeriği, yaratıcılık, mesaj verme, bilgilere erişim, finansal bilgilerin anlaşılabilirliği gibi 8 kriter üzerinden değerlendiriliyor.

İnşaat başta olmak üzere,turizm, çimento, altyapı ve enerji yatırımları ile gıda gibi birçok sektörde faaliyetlerine devam eden Limak Şirketler Grubu, çevre ve toplumsal sorumluluk bilinciyle faaliyet gösterdiği tüm alanlarda; pozitif bir etki yaratmayı hedefliyor.

İçerik danışmanlığında SUSTAiNOVA Sustainability Consulting ve görsel tasarımında Tasavvur Reklam ve İletişim'in görev aldığı Limak 2014-2015 Sürdürülebilirlik Raporu, Küresel Raporlama Girişimi (GRI) tarafından geliştirilen Sürdürülebilirlik Raporlaması Kılavuzları'nın güncel versiyonu olan G4'ün “temel” seçeneğinin içerik gerekliliklerini karşılayacak şekilde hazırlandı ve GRI tarafından onaylandı. Ayrıca rapor, 2014 yılında Limak Şirketler Grubu'nun imzacısı olduğu Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) prensiplerine uyumla ilgili uygulamaların raporlamasını da içeriyor.

Rapordan Öne Çıkan Bölümler

Limak Şirketler Grubu'nun iştiraki olan köklü geçmişi ve başarılı projeleriyle Limak İnşaat, yurt içi ve yurt dışında baraj, tünel, havalimanı, liman, otoyol, hidroelektrik santrali, arıtma tesisi, gıda tesisi gibi büyük altyapı projeleri ile karma kullanım odaklı yapılar ve otel inşaatı gibi çeşitli üstyapı projelerini hayata geçirerek çok önemli yatırımlara imza attı. Bu kapsamda iş sağlığı ve güvenliğini en öncelikli bir konu olarak değerlendiren Limak İnşaat'ın şantiye sahaları uluslararası geçerliliği olan ISO 9001 Kalite Yönetimi, ISO 14001 Çevre Yönetimi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemi sertifikaları sahibi. Ayrıca Limak İnşaat Entegre Yönetim Sistemi'ni de tüm birimlerinde uyguluyor.

Turizmde çevreye duyarlı ‘Gold' ödülü

Yaklaşık 2 bin çalışanıyla 40 ülkeden 300 binden fazla misafiri “sıcak misafirperverlik ve mükemmel hizmet” felsefesi ile ağırlayan Limak Turizm, bu yaklaşımıyla müşteri memnuniyet seviyesini % 96 gibi yüksek bir seviyeye ulaştırdı. Ayrıca, Arcadia Otel'in aldığı “Sürdürülebilir Turizm Ödülü” ile 2014 yılında Limra, Lara ve Atlantis Otelleri'nin kazandırdığı “Uluslararası Çevreye Duyarlı Tesis Travelife Gold” ödülleri Limak Şirketler Grubu'nun sürdürülebilirlik yolculuğunda motivasyon artırıcı etken oldu.

Limak Çimento elektrik tüketimini yüzde 21 azalttı

Türkiye'nin ikinci büyük üretim kapasitesine sahip olan Limak Çimento, doğaya saygılı ve sürdürülebilir üretim anlayışı doğrultusunda 2005-2015 yılları arasında modernizasyon yatırımları gerçekleştirerek birim klinker üretimi spesifik ısı tüketimini %10,92, birim çimento üretimi spesifik elektrik tüketimini ise %21,03 azalttı. Türk çimento sektöründe bir ilk olarak düşük NOx emisyonlu kalsinatörlü döner fırınları Balıkesir ve Trakya çimento fabrikalarında devreye alan Limak Çimento, çevre dostu ve temiz enerji teknojileri kullanma konusundaki hassasiyetini bu öncü uygulamayla göstermiş oldu.

Limak Enerji'nin EBS yatırımları hızla devam ediyor

Enerji ithalatının toplam ithalatın dörtte birini oluşturduğu Türkiye'de, Limak Enerji, hidroelektrik, doğal gaz ve kömür gibi farklı kaynaklardan enerji ürettiği yaklaşık 3.000 MW'lık kurulu güç kapasitesi ile yılda 4 milyon kişinin elektrik enerjisi ihtiyacının karşılanmasına hizmet ediyor.Mevcut portföyünün yanı sıra, güneş ve jeotermal kaynaklara dayanan üretim tesisi projeleri de geliştiren Limak Enerji, Hamitabat Doğal Gaz Kombine Çevrim Santrali'nde (HEAŞ) devam eden modernizasyon çalışmaları tamamlandığında, Türkiye'nin doğalgaz ithalatının azaltılmasında önemli bir rol oynayacak. Diğer yandan bu yenileme projesi ile santralda baca gazı ve ses emisyonlarını azaltarak su tasarrufu sağlanması hedefi doğrultusunda önemli adımlar atıldı.

Limak Enerji, hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini daha da artırmak için yatırımlarına devam ediyor. Bu kapsamda “Entegre Bilişim Sistemleri” (EBS) yatırımları devam ederken, ERP ve faturalama başta olmak üzere bir çok modül kullanılmaya başlandı.

Priştina Uluslararası Havalimanı'na 14 ödül

Havalimanı yatırımlarına tüm hızıyla devam eden Limak Şirketler Grubu'nun yurt dışında inşaa ettiği Kosova'nın tek havalimanı Priştina Uluslararası Adem Yaşari Havalimanı, daha az enerji tüketimiveçevreye duyarlı operasyonlarıile dikkatleri üzerine çekiyor. Yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleriyle de öne çıkan Priştina uluslararası Adem Yaşari Havalimanı, sosyal sorumluluk projeleri Avrupa kategorisinde “Stevie Gümüş Ödülü” ve en iyi çevre uygulamaları dalında “Uluslararası Yeşil Elma Ödülleri” dahil olmak üzere 14 ödül alarak çok önemli bir başarıya imza attı. Priştina Uluslararası Adem Yaşari Havalimanı'nı ziyaret eden yolcu sayısı da 1,6 milyona yaklaştı.

LimakPort'un kapasitesi 3 milyon TEU'ya çıkacak

2011 yılı sonunda, 36 yıllık işletme hakkı devralınan LimakPort İskenderun Limanı'nda ise kapsamlı modernizasyon ve kapasite artışı yatırımları gerçekleştirildi. Çevresel ve sosyal etkileri açısından Ekvator Prensipleri'ne uygun olarak gerçekleştirilen yatırım sonucunda, 1 milyon TEU konteyner elleçleme kapasitesine sahip modern bir konteyner limanına dönüştü. Gelecekte tamamlanacak son faz yatırım ile liman kapasitesi 3 milyon TEU'ya ulaşabilecek.

Limkon ‘organik' üretimini her yıl artırıyor

Limkon Meyve Suyu Konsantre Tesisleri de 2015 yılında Türkiye'de narenciye ürün işlemede ilk sıralardaki yerini koruyor. Özellikle yurt dışındaki organik konsantre taleplerini karşılayabilmek için organik konsantre üretimine her yıl artarak devam eden Limkon Meyve Suyu Konsantre Tesisleri, organik üretim miktarlarında önemli bir artış kaydetti.