TOKİ ve MÜSİAD'dan iş yeri edindirme projesi geliyor
TOKİ ve MÜSİAD'dan iş yeri edindirme projesi geliyor
08.08.2018

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, TOKİ ile birlikte 'uzun vadeli konut edindirme projesi' gibi 'iş yeri edindirme projesi' yaptıklarını belirtti.

MÜSİAD'dan Kazakistan'da inşaat atağı!
MÜSİAD'dan Kazakistan'da inşaat atağı!
27.04.2018

MÜSİAD Konya Şubesi üyeleri, Kazakistan'da inşaat fırsatlarını yakından görebilmek için Almatı'ya gitti.

MÜSİAD Hessen İnşaat ve Emlak Fuarı başladı!
MÜSİAD Hessen İnşaat ve Emlak Fuarı başladı!
21.04.2018

Almanya'nın Offenbach kentinde düzenlenen MÜSİAD Hessen İnşaat ve Emlak Fuarı kapılarını açtı.

MÜSİAD, Almanya'da İnşaat ve Emlak Fuarı düzenliyor
MÜSİAD, Almanya'da İnşaat ve Emlak Fuarı düzenliyor
20.04.2018

MÜSİAD Hessen Şubesi, Almanya'nın Offenbach kentinde 'İnşaat ve Emlak Fuarı' düzenliyor.

MÜSİAD Hessen, Almanya'da İnşaat ve Emlak Fuarı düzenleyecek
MÜSİAD Hessen, Almanya'da İnşaat ve Emlak Fuarı düzenleyecek
24.03.2018

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Hessen Şubesi, Almanya'nın Offenbach kentinde İnşaat ve Emlak Fuarı düzenleyecek.

Katar İşadamları Derneği Başkanı MÜSİAD standında!
Katar İşadamları Derneği Başkanı MÜSİAD standında!
19.01.2018

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Katar İşadamları Derneği (QBA) Başkanı'na Expo Turkey by Qatar'da hediye takdim etti.

MÜSİAD’dan 2'nci Katar çıkarması!
MÜSİAD’dan 2'nci Katar çıkarması!
18.01.2018

MÜSİAD’ın ana partnerliğinde bu yıl ikincisi düzenlenen Expo Turkey by Qatar, Katar’ın Başkenti Doha’da başladı.

MÜSİAD, 2. Expo Turkey by Qatar'a hazırlanıyor
MÜSİAD, 2. Expo Turkey by Qatar'a hazırlanıyor
22.12.2017

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) ana partnerliğini üstlendiği 2. Expo Turkey by Qatar, 17-19 Ocak 2018’de gerçekleştirilecek.

Yeni İmar Yönetmeliği, MÜSİAD Kayseri'de konuşuldu!
Yeni İmar Yönetmeliği, MÜSİAD Kayseri'de konuşuldu!
06.11.2017

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin katılımıyla gerçekleştirilen Kayseri MÜSİAD'da Yeni İmar yönetmeliği konuşuldu.

MÜSİAD Perakende ve Pazarlama Mesleki ve Teknik Lisesi açıldı
MÜSİAD Perakende ve Pazarlama Mesleki ve Teknik Lisesi açıldı
23.10.2017

MÜSİAD Perakende ve Pazarlama Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “tematik okul” oldu.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle, MÜSİAD Perakende ve Pazarlama Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “tematik okul” oldu. MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, lisenin öğrencilerine sağladığı imkânlar ve meslek liselerinde ulaşmak istediğimiz kalite açısından umut verici olduğunu söyledi.

Açılışa; Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Perakende Sektör Kurulu Başkanı Adil Temizerler'ın yanı sıra Yönetim Kurulu Üyeleri ve Sektör Kurulu Başkanları katıldı.

Açılışta konuşma yapan İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci: “Tematik meslek liselerimizde tek alan olsun istedik, perakende ve pazarlama alanı bunlardan biri. İş gücüne çok fazla ihtiyaç duyduğumuz bu zamanda, tematik lisenin açılması çok önemli. Ülkemize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan yaptığı konuşmada, işsizliği önlemek ve istihdam artışını sağlamak istiyorsak, yetişmiş insan gücü için tematik liseleri ön plana çıkartmanın şart olduğunu söyledi ve konuşmasına şöyle devam etti: “Alanına hâkim insan gücü yetiştirmeliyiz”

“Perakende alanında ilk olma özelliğini taşıyan okulumuzun vesilesiyle, meslek liselerinin önemine ve ‘tematik lise' kavramına biraz değinmek istiyorum. Biz iş adamları olarak uzun yıllardır, yetişmiş eleman bulmakta yaşadığımız sıkıntıları dile getiriyoruz. Yetişmiş eleman ihtiyacı, hemen hemen her alan için geçerli. Bildiğiniz gibi üretimden satışa, sanayi üretimi bir bütündür. Bu aşamalardan herhangi birinde oluşan nitelikli eleman eksikliği, yapılan işin bütününü etkiliyor. İşte bizim artık bunun önüne geçmemiz gerekiyor. Eğitimini aldığı alana bütünüyle hâkim insan gücü yetiştireceğiz ki, ne üretimde, ne sonraki aşamalarda kalite dalgalanması yaşansın.”

Kaan, ülkemizin genç nüfus sorununun olmadığını belirterek; “Geleneklerimizden vazgeçmeden, meslekte uzmanlaşma konusunu artık daha yukarı taşımamız lazım. Bugün Sanayi 4.0'ı konuşuyoruz; Türkiye'nin bu 4. Sanayi Devrimi'nde nasıl bir yerde duracağını tartışıyoruz. İşte bu tartışmaların odağına oturtmamız gereken konulardan biri mesleki eğitim ve tematik okullardır.

Her bir çocuğumuz yeteneklerine göre, hangi alanda başarılıysa ona göre kendisini geliştirmeli, o alanda ustalaşmalı. Bizim buna ihtiyacımız var. Bunu sağlayacak olan da mesleki alanda eğitimdir. Tematik liselerin, mesleki eğitimin yukarı taşınması noktasında önemli bir basamak olacağına inanıyoruz. Bağlarbaşı Perakende Pazarlama Lisesi'nin, öğrencilerine sağladığı imkânlar, meslek liselerinde ulaşmak istediğimiz kalite açısından umut verici. 3 binası bulunan ve 700 öğrenci kapasitesiyle eğitim-öğretime başlayan okulumuzda, bir meslek lisesine yakışır donanımlar yer alıyor. Dersliklerin yanında bilgisayar atölyeleri, uygulama mağazaları ve 150 kişi kapasiteli bir spor salonu da öğrencilerimizin kullanımına sunuluyor” dedi. “Öğrenciler kendi potansiyelini keşfetmeli”

MÜSİAD Genel Başkanı öğrencilere seslenerek: “Biz büyükleriniz olarak, abileriniz olarak sizlere iyi birer gelecek inşa etmek, yeni yollarda önünüzü açmak ve size iyi örnekler olabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Her biriniz, kendi potansiyelinizi keşfetmelisiniz. Hiç unutmayın; inançla, azimle çalışarak elde edemeyeceğiniz başarı yok. Alın terinizle kurduğunuz hayatlarınızda ulaştığınız her başarı, size mutluluğu ve vatanına faydalı olmanın huzurunu tattıracaktır” şeklinde konuştu.

Hasanoğlu İnşaat da MÜSİAD Vizyoner’17'ye katılacak
Hasanoğlu İnşaat da MÜSİAD Vizyoner’17'ye katılacak
09.10.2017

MÜSİAD Vizyoner’17 Sektörler Zirvesi’ne, inşaat sektöründe 25 yıla yakın bir süredir yenilikçi birçok projeye imza atan Hasanoğlu İnşaat da katılacak.

MÜSİAD, New York'ta yeni bir iş dünyası zirvesi düzenliyor
MÜSİAD, New York'ta yeni bir iş dünyası zirvesi düzenliyor
18.09.2017

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), ABD'nin önde gelen finans, medya, teknoloji, inşaat ve emlak sektörünün temsilcilerini buluşturacak.

MÜSİAD'a 8 katlı akıllı bina yapılıyor
MÜSİAD'a 8 katlı akıllı bina yapılıyor
07.01.2017

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD), 10 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilen yeni dernek binasının temeli atıldı.

MÜSİAD ile inşaat sektörü temsilcileri buluştu
MÜSİAD ile inşaat sektörü temsilcileri buluştu
21.12.2016

İnşaat ve Yapı Malzemeleri Sektör Kurulu Toplantısı'nda 2016'da yaşananlar ve 2017 yılından beklentiler konuşuldu.

İş'in kalbi 16. MÜSİAD EXPO'da attı!
İş'in kalbi 16. MÜSİAD EXPO'da attı!
14.11.2016

MÜSİAD EXPO’nun 16’ıncısı 9-12 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.

İttifak Holding'e MÜSİAD EXPO’da yoğun ilgi!
İttifak Holding'e MÜSİAD EXPO’da yoğun ilgi!
14.11.2016

İttifak Holding iştirakleri, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin 9-12 Kasım tarihleri arasında düzenlediği MÜSİAD EXPO’da yoğun ilgi gördü.

Müsiad Expo 2016 Fuarı'nı 7 bin iş insanı ziyaret etti
Müsiad Expo 2016 Fuarı'nı 7 bin iş insanı ziyaret etti
13.11.2016

Bu yıl 16'ıncı kez düzenlenen Müsiad Expo Fuarı'na 100'ün üzerinde ülkeden 7 binden fazla iş insanı geldi.

Eminevim, Müsiad Expo Fuarı'na katıldı
Eminevim, Müsiad Expo Fuarı'na katıldı
11.11.2016

Eminevim'in Müsiad Expo Fuarı'ndaki standını Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ziyaret etti.

Levnavilla, MÜSİAD Expo Fuarı’nda görücüye çıkıyor
Levnavilla, MÜSİAD Expo Fuarı’nda görücüye çıkıyor
09.11.2016

Vefa Holding, yeni markası Estans Yapı ile Sapanca'da hayata geçireceği projesi Levnavilla'yı MÜSİAD Expo Fuarı’nda tanıtıyor.

16.MÜSİAD EXPO 9-12 Kasım'da CNR Yeşilköy'de!
16.MÜSİAD EXPO 9-12 Kasım'da CNR Yeşilköy'de!
07.11.2016

16. MÜSİAD EXPO uluslararası ticaret fuarı, 9-12 Kasım tarihleri arasında CNR Yeşilköy'de düzenlenecek.

15 Temmuz sonrası yapacağı etkinlikleri iptal etmeyen ve çalışmalarına daha da hız veren MÜSİAD, 9-12 Kasım 2016 tarihlerinde CNR Yeşilköy'de 16. MÜSİAD EXPO uluslararası ticaret fuarını ve 10 Kasım'da İstanbul WOW Otel'de 20. Uluslararası İş Forumu'nu gerçekleştirecek.

İş dünyasının kalbinin atacağı MÜSİAD EXPO ile eş zamanlı olarak savunma, havacılık ve yüksek teknoloji sanayinin ürün ve hizmetlerinin görücüye çıkacağı 3. High Tech Port fuarı da CNR Fuar Merkezi'nde 4'üncü holde gerçekleşecek.

Bu yıl “İş Burada” sloganıyla yola çıkan MÜSİAD EXPO, dünyanın her yerinden yüzlerce firma ile binlerce iş insanını ağırlayacak. İş'in Kalbi MÜSİAD EXPO'da Atacak!

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından her iki yılda bir İstanbul'da düzenlenen uluslararası MÜSİAD EXPO'nun 16'ıncısı 9-12 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul CNR Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek. İş dünyasının kalbinin atacağı MÜSİAD EXPO ile eş zamanlı olarak yüksek teknoloji fuarı 3. High Tech Port ve 20. Uluslararası İş Forumu (IBF) da düzenlenecek. 15 Temmuz sonrası yapacağı etkinlikleri iptal etmeyen ve çalışmalarına daha da hız veren MÜSİAD, dünyanın birçok ülkesinden iş insanlarını 16. MÜSİAD EXPO'da ağırlayacak.

“İş; Burada!” sloganıyla yatırımcılarını büyümeye ve birlikte kazanmanın ortak noktasında yer almaya davet eden 16. MÜSİAD EXPO, küresel iş ağları kurmak, global pazarlarda söz sahibi olmak, KOBİ'leri güçlendirmek ve etkin büyümeyi hızlandırmak üzere iş dünyasını buluşturacak ve B2B görüşmelerle yeni iş fırsatlarının adresi olacak.

“Türkiye üretmeye ve büyümeye devam ediyor” 

16. MÜSİAD EXPO'nun tanıtım toplantısında konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, 15 Temmuz sürecini milletin iradesiyle atlatan Türkiye'nin normalleşmeye başladığını ve artık üretmeye ve büyümeye odaklandığını söyledi. Olpak, MÜSİAD EXPO'nun 100'ü aşkın ülkeden yaklaşık 7 bini yabancı olmak üzere toplamda 200 bin civarında ziyaretçi ağırlamayı beklediğini ve fuarın yabancı iş insanlarına Türkiye'de işlerin normalleştiğini göstermek için iyi bir fırsat olacağını ifade etti.

Olpak şunlar�� kaydetti:

“Yurtiçinde 86, yurtdışında 170 noktada binlerce üyeyi, on binlerce üye işletmeyi temsil eden MÜSİAD olarak, Türkiye'nin her alanda büyümesi ve kalkınması için çalışmaya devam ediyoruz. Ülkemizle diğer ülkeler arasındaki ekonomik ilişkileri geliştirerek ticaret hacmini artırırken, aynı zamanda üyelerimize yepyeni yatırım olanakları sunuyor ve onları bölgesel ve küresel fırsatlarla buluşturuyoruz. Dünyanın birçok ülkesinden profesyonel ziyaretçileri ağırlayan ve bölgenin en kapsamlı ticaret fuarı olan MÜSİAD EXPO, bu yıl 9-12 Kasım tarihlerinde CNR EXPO'da toplam 8 holde,  MÜSİAD üyesi yerli ve yabancı toplam 700 şirkete ev sahipliği yapacak.   “MÜSİAD EXPO yoğun ilgi görüyor”

Fuarın bu yıl da 8 holde düzenlenmesi önemli bir detay. Ülkemizle ilgili olumsuz algı operasyonlarının yürütüldüğü, birtakım organizasyonların kasıtlı olarak iptal edildiği bir ortamda, MÜSİAD EXPO'nun CNR Fuar Merkezi'nin 8 holünün tümünü kapsaması, ne katılımcı ne de ziyaretçi olarak kimsenin iptal talebinde bulunmaması MÜSİAD farkının önemli bir sonucudur. Fuarda bu yıl çevre ve yapı malzemeleri, inşaat, tekstil, otomotiv, makine, mobilya, gıda, bilgi teknolojileri ve savunma sanayi gibi birçok farklı sektör ziyaretçilerle buluşacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımıyla açılacak fuarımızda, 20. Uluslararası İş Forumu da, Başbakan Yardımcımız Mehmet Şimşek'in katılımıyla gerçekleşecek. Savunma ve Havacılık sektörüne özel olarak düzenlediğimiz High Tech Port'un üçüncüsü de fuar alanında 4. holde yerini alacak. 

MÜSİAD EXPO'da bu yıl alım heyeti programımızın kapsamını genişleterek, 53 hedef ülkeden profesyonel alıcıları, MÜSİAD davetlisi olarak ağırlayacağız. Ekonomi Bakanlığımızın desteğiyle yürüttüğümüz alım heyetleri programında, söz konusu ülkelerin Ticaret Müşavirlikleri ile işbirlikleri yaparak alım potansiyeli yüksek işadamlarının Türkiye'ye davet edilmesi konusunda çalışmalar yürüttük. Bu sene; Körfez ve Ortadoğu'dan Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Irak, İran ve Lübnan; Asya'dan Malezya, Endonezya, Azerbaycan, Türkmenistan; Afrika'dan Etiyopya, Nijerya, Nijer, Fildişi, Güney Afrika; Kuzey Afrika'dan, Sudan, Mısır, Fas, Cezayir, Tunus ve son gelişmelerle Rusya başta olmak üzere hedef olarak belirlemiş olduğumuz ülkelerden alım potansiyeli yüksek işadamlarını Türkiye'ye davet ettik. “Satın almacılar buluşuyor”

MÜSİAD EXPO, firmaların sadece ürünlerini sergileyerek tanıtımlarını yaptıkları bir platform olmaktan öte, yurtdışı alım heyetleri ile ikili iş görüşmeleri, ülke sunumları, ülke raporları ve iş forumları ile ticaretin arttırılması ve geliştirilmesine yönelik ayrıcalıklı bir  ortam oluşturuyor. Bu sene yenilik olarak “Satın Almacılar Buluşuyor” başlığıyla, MÜSİAD üyesi olan ve olmayan 200'ün üzerinde seçkin satın almacıyı bir araya getireceğiz.” 15 Temmuz Sergisi “Tevekkül” MÜSİAD EXPO'da

Her fuarda farklı sergiler de düzenleyen MÜSİAD, bu yıl “15 Temmuz” temalı sergide hain darbe girişiminde yaşananları farklı bir sunumla gözler önüne serecek ve o gecenin hikayesi sergilenecek. "Afrika Evi ve El Sanatları Sergisi" de MÜSİAD EXPO'da

Fuarda ayrıca, Emine Erdoğan Hanımefendinin himayeleri, Dışişleri Bakanlığı, THY, TİKA, Altındağ Belediyesi ile birlikte düzenlenen ve işletmesini MÜSİAD'ın yaptığı ve satılan ürünlerden elde edilen kârın, yine o ülkelere gönderildiği "Afrika El Sanatları Pazarı ve Kültür Evi"nin yer aldığı özel bir bölüm de yer alıyor.  20. IBF (Uluslararası İş Forumu)

Müslüman işadamları arasında global iş ağı kurulması amacıyla yola çıkılarak kurulan IBF-International Business Forum, 22 ülkeden işadamları dernekleri başkanlarından oluşan bir icra kurulu (BOG) tarafından yönetiliyor ve güvenilir küresel bir iş ağı sunuyor.

Yılda bir kere yapılan kongre ve beraberindeki ticari faaliyetlerle bir araya gelinen uluslararası iş platformunun 20'cisi16. MÜSİAD EXPO ile eş zamanlı olarak 10 Kasım 2016 tarihlerinde WoW Hotel'de gerçekleşecek.

Başkanlığını T.C. Cumhurbaşkanı'nın yürüttüğü ve T.C. Kalkınma Bakanlığınca koordine edilen İslam İşbirliği Teşkilatı, Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi'nin 2006 yılından bu yana "Resmi İş Forumu" olan IBF'nin, bu yılki ana oturum konusu "İnovasyon Ekonomisi ve Yatırım Ekosistemi" olarak belirlendi. 

Açılış konuşmalarını MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, IBF Başkanı Erol Yarar, Katar, Ekonomi ve Ticaret Bakanı Sheikh Ahmed bin Jassim Al Thani ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in yapacağı IBF'te, şirket ve girişimcilere inovasyon ve girişim merkezli dinamik ekosistemin içinde nasıl bulunacağı ve nasıl fayda sağlayacağı noktasında farkındalık sağlanması amaçlanıyor. 

Üç oturumda gerçekleşecek forumun açılış konusu, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in ana konuşmacı olduğu “Türkiye'nin dirençli ekonomisinin arkasındaki başarı ve Türkiye'deki yatırım fırsatları” olacak. Ana oturuma ek olarak üç oturum başlığı da, inovasyon ekonomisi ve yatırım ekosisteminin kurulması için gerekli olan fon, pazar başarısı ve regülasyonların önemini vurgulayan konuları kapsıyor. Yatırım almak için "Nasıl yatırım alınır ve işinizi nasıl büyütürsünüz?", satış başarısı için "Teknolojinin Ticarileştirilmesi ve Pazar Başarısı" ve son olarak verimli bir girişim ekosistemi için paydaşların görevlerini konu alan "Girişimcilik ekosistemini nasıl inşa ederiz?" başlıklı oturumlarından oluşuyor. 3. High Tech Port 

MÜSİAD'ın Türkiye'nin Orta Gelir Tuzağından kurtulması için ortaya koyduğu bir vizyon projesi olarak dikkat çeken High Tech Port'un üçüncüsü, T.C. Cumhurbaşkanı'nın katılımı, T.C Savunma Bakanlığı'nın destek ve katılımı, T.C. Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nın ortaklığı ve sanayicilerin destekleriyle 9-12 Kasım tarihlerinde 16. MÜSİAD EXPO fuarı içinde CNR EXPO'da 4. holde düzenlenecek. 

Bu yıl 20'den fazla ülkenin savunma bakanı, kuvvet komutanı, havayolu şirketleri ile Türkiye'nin ileri teknoloji üreten firmalarının katılacağı fuarda, Türkiye'nin milli tankı Altay'ın prototipi de Otokar tarafından sergilenecek. Savunma ve havacılık sektörü firmalarının ürün lansmanlarına sahne olacak fuarda, iş geliştirme görüşmeleri yapılacak, odak ve hedef pazarlara sıcak ulaşım ile uluslararası rekabet avantajları sunulacak.

Türkiye gemisinin istikametini işaret eden bir gelecek pusulası olarak nitelendirilen High Tech Port projesiyle, Türkiye'nin teknolojik ürünleri dünya pazarları için görücüye çıkarılırken, Türkiye'nin ileri teknoloji üreten firmalarının ve hedef pazarların bir araya getirilmesi, bu anlamda Türkiye'ye savunma ve havacılık alanında önemli kazanımlar oluşturulması amaçlanıyor.

Önemli Not: Fuarın açılış programı Cumhurbaşkanı katılımıyla olacağı için sadece Cumhurbaşkanlığına akredite yayınlar açılış programını takip edebilecektir. Bu nedenle açılış seremonisi programda yer almamaktadır. 16.MÜSİAD EXPO PROGRAMI**

Çarşamba, 9 Kasım 2016

Yer: CNR EXPO Yeşilköy

Saat: 13:00-18:00 MÜSİAD EXPO Stand Ziyareti

Perşembe, 10 Kasım 2016

20.IBF (ULUSLARARASI İŞ FORUMU) PROGRAMI**

Yer: WOW Hotel İstanbul Kongre Merkezi, SAFİR 

Tarih: 10 Kasım 2016

Saat: 09:00-10:00 IBF Kayıt

10:00-11:30 20. IBF Kongresi Açılış Oturumu

Ana Tema: ‘İnovasyon Ekonomisi ve Yatırım Ekosistemi' 

Açılış Konuşmaları

MÜSİAD Genel Başkanı, Sayın Nail OLPAK

IBF Başkanı, Sayın Erol YARAR

Katar, Ekonomi ve Ticaret Bakanı, Sayın Sheikh Ahmed bin Jassim Al THANI

Ana Konuşma

‘Türkiye'nin Dirençli Ekonomisi'nin Arkasındaki Başarı & Türkiye'deki Yatırım Fırsatları”

T.C. Başbakan Yardımcısı, Sayın Mehmet ŞİMŞEK

11:45-13:25 IBF 1.Oturum Nasıl Yatırım Alır ve İşinizi Nasıl Büyütürsünüz?

13:55-15:35 IBF 2.Oturum Teknolojinin Ticarileştirilmesi ve Pazar Başarısı

15:50-17:30 IBF 3.Oturum Girişimcilik ekosistemini nasıl inşa ederiz?

17:30-18:00 IBF Kapanış Oturumu

Cuma, 11 Kasım 2016

Yer: CNR Yeşilköy

Saat: 10.30-11.30 IBF Nihai Bildirisi Basın Toplantısı (WOW Kongre

Merkezi | Mercan Salonu)

11.30-12.30 MoU Anlaşmaları (CNR EXPO | MÜSİAD Vadisi)

MÜSİAD ve İran Taavun Odası İmza Töreni

Ürdün Mühendisler Derneği, TMMMB (Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği) ve MÜSİAD İmza Töreni MÜSİAD ve Rusya İşadamları Derneği İmza Töreni