GYODER'den Almanya'da Türkiye'ye yatırım çağrısı!
GYODER'den Almanya'da Türkiye'ye yatırım çağrısı!
11.02.2019

GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, Almanya’da gerçekleştirilen Evim Türkiye Fuarı’nda, Türkiye’de yatırım çağrısında bulundu.

GYODER ‘Milletin Meclisini Millet Yapar’ dedi
GYODER ‘Milletin Meclisini Millet Yapar’ dedi
08.12.2018

15 Temmuz darbe girişiminde Meclisin hasar gören bölümlerinin onarımı görevini üstlenen 30 GYODER üyesi takdir plaketiyle onurlandırıldı.

GYODER, ‘Anadolu Buluşmaları’na Mardin’den başladı
GYODER, ‘Anadolu Buluşmaları’na Mardin’den başladı
06.11.2018

Gayrimenkul Platformu GYODER, Anadolu Buluşmaları’nın ilkini Mardin’de gerçekleştirdi.

GYODER, Dünya Konut Günü'nde dönüşüme dikkat çekti
GYODER, Dünya Konut Günü'nde dönüşüme dikkat çekti
12.10.2018

’13 Ekim Dünya Konut Günü’ dolayısıyla bir açıklama yapan GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, 'Kentsel Dönüşüm'ün önemine vurgu yaptı.

GYODER'den 100 günlük eylem planı açıklaması!
GYODER'den 100 günlük eylem planı açıklaması!
04.08.2018

GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan hükümetin 100 günlük eylem planını yorumladı.

İTO ve GYODER İmar Barışı Paneli düzenliyor
İTO ve GYODER İmar Barışı Paneli düzenliyor
20.06.2018

İTO ve GYODER, “İMAR BARIŞI” Kanunu ve ilgili Tebliğİ’nde belirlenen konuların ele alınacağı bir panel düzenliyor.

GYODER, İNDER ve KONUTDER'den 3'lü avantaj!
GYODER, İNDER ve KONUTDER'den 3'lü avantaj!
15.05.2018

Hükümetin çağrısıyla gerçekleşen faiz indirimi teşviğine GYODER, İNDER ve KONUTDER indirim kampanyasıyla destek verdi.

GYODER-İNDER-KONUTDER ortak toplantı düzenliyor!
GYODER-İNDER-KONUTDER ortak toplantı düzenliyor!
14.05.2018

Gayrimenkul sektörünün önde gelen sivil toplum kuruluşu GYODER-İNDER ve KONUTDER ortak toplantı düzenliyor.

GYODER–Akademetre, İstanbul Raporu’nu basınla paylaşıyor
GYODER–Akademetre, İstanbul Raporu’nu basınla paylaşıyor
11.01.2018

GYODER–Akademetre tarafından hazırlanan ‘Konutun Geleceği, Geleceğin Konutu-İstanbul Raporu’ basınla paylaşılacak.

GYODER, 2018’de sektörel eğitime odaklandı
GYODER, 2018’de sektörel eğitime odaklandı
09.01.2018

GYODER, sektöre nitelikli personel yetiştirmek amacıyla hayata geçirdiği GYODER Akademi ile sektöre yeni gireceklerin eğitim ihtiyacını karşılıyor.

Türkiye'de gayrimenkul sektörünün bugün her zamankinden daha fazla değer taşıdığını vurgulayan GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, “Özellikle son yıllarda artan yatırımlar, dünya ölçeğinde gerçekleştirilen projeler ve en önemlisi de destekleyici kanun ve mevzuat düzenlemeleri sektörü daha da canlandırdı. Hatta sektör, Türkiye'nin ekonomik büyümesinin üzerinde bir ivme yakaladı. Gelişen ve büyüyen gayrimenkul, durağan bir rant kapısı değil, üreten, istihdam sağlayan, vergi veren, dinamik reel bir sektördür. Geliştiricisi, inşa edeni, mimarlık, danışmanlık, yönetim gibi hizmet birimleri ve 200'ü aşkın tedarikçi ve üreticisi ile yan iş kolunun, gayrimenkul sektöründen beslendiğini dikkate aldığımızda, böylesine önemli, lokomotif ve reel bir sektörde eğitim ihtiyacı ortaya çıktı” dedi.

Gayrimenkul sektöründeki yeni şartların birçok alanda araştırma, saha çalışması ve eğitim gibi ihtiyaçları ortaya çıkardığını belirten Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, şunları söyledi: “Sektörün bilgiye ve veriye olan bu ihtiyacı doğrultusunda sektörün gelişimi için gerekli konuları tespit etmek ve sektöre vasıflı eleman yetiştirmek amacıyla GYODER Akademi'yi hayata geçirdik. Sektör profesyonellerinin ve sektöre yeni girecek kişilerin, çağımızın gerektirdiği teknolojileri kullanabilecek, geleceği görüp değişimleri algılayabilecek ve etkin kararlar alabilecek şekilde eğitim almaları gerektiğine inanıyoruz.”  GYODER işbirliğiyle ‘MBA in Real Estate'

GYODER ve Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) işbirliği ile Türkiye'de ilk defa gayrimenkul sektörüne yönelik İşletme Yüksek Lisans Programı ‘MBA in Real Estate' 2014 yılında başlatıldı. İlk mezunlarını geçtiğimiz sene veren bu programa katılanlar, mezun olduklarında Bahçeşehir Üniversitesi'nden MBA derecesi almanın yanı sıra gayrimenkul konusunda uzmanlaşma imkanına da sahip oluyor. GYODER üyeleri, yüksek lisans programından, yüzde 50 indirim ayrıcalığıyla yararlanabiliyor.

Özyeğin Üniversitesi (ÖzÜ) ile beraber gayrimenkul sektörüne yönelik uzmanlaşma olanağı sunan İngilizce İşletme Yüksek Lisans Programı ‘ÖzÜ-MBA in Real Estate'de; İşletme Fakültesi Öğretim Üyeleri başta olmak üzere, GYODER üyesi eğitmenler ve sektör uzmanlarından oluşan zengin bir kadro tarafından ders veriliyor. İstanbul Beşiktaş'ta Swissotel The Bosphorus, OzU Graduate School of Business (GSB) dersliklerinde gerçekleştirilen bu program ile sektör çalışanları bir yandan çalışırken bir yandan da kariyerlerini desteklemek veya kariyer hayatlarını değiştirme fırsatı buluyor. 15 ay süren ÖzÜ-MBA in Real Estate programında başarılı olan öğrenciler ‘MBA in Real Estate' diplomalarına ek olarak, ABD'deki prestijli program Wisconsin-Madison Üniversitesi GREM (Global Real Estate Masters)'e katılarak, çift diploma alma hakkına sahip oluyor. GYODER üyeleri, bu programdan yüzde 25 indirim ayrıcalığıyla faydalanabiliyor.

GYODER'in ayrıca İstanbul Ticaret Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi gibi Türkiye'nin önde gelen üniversiteleriyle, setifika programlarının yanı sıra, veri sağlanması gibi çalışmaları kapsayan işbirlikleri devam ediyor. 2017'de 175 katılımcı eğitim aldı

2014 yılında hayata geçen GYODER Akademi, gayrimenkul sektöründe çalışan, sektöre ilgi duyan, gayrimenkul üzerine okuyan herkese açık. ‘GYODER Akademi'de, 2017 yılı boyunca ‘Gayrimenkulün Vergisel Boyutu', ‘Yeni İmar Mevzuatı', ‘Müşteri Memnuniyetinin Beş Temel İlkesi' ve ‘Programatik Reklamcılık' başlıkları altında gerçekleştirilen eğitimlerde, sektörden toplam 175 katılımcı eğitim aldı. 2018'de 12 farklı konuda eğitim planlanıyor

2018'de yapılacak eğitimlerin, ‘Varlık Yönetimi', ‘Gayrimenkul Yatırım Fonları', ‘Gayrimenkulde Google Kampanya Yönetimi', ‘Gayrimenkul Okuryazarlığı', ‘Marka Konumlama veya Kurumsal İletişim Teknikleri', ‘Dijital Medya', ‘Gayrimenkulde Best Use Uygulamaları', ‘Proje Yönetim Süreci', ‘Tesis Yönetimi', ‘Gelir Paylaşımına Dayalı İnşaat Sözleşmeleri', ‘Gayrimenkul Projesi Geliştirmede Alternatif Yollar' ve ‘Sürdürülebilirlik' başlıkları altında gerçekleştirilmesi planlanıyor.

GYODER Akademi'de verilen eğitimler sektörde başarıya ulaşmış, bilinen sektör profesyonelleri tarafından veriliyor. Profesyonel hayatta gerçek örneklerden yola çıkılarak verilen eğitimler, katılımcıların kariyeri açısından etkili oluyor. Yarım veya tam gün süren eğitimlerin sonunda katılımcılara ‘Katılım Belgesi', daha uzun süreli sertifika programlarında ise ‘Eğitim Sertifikası veriliyor. Uzun dönemli sertifika programları GYODER'in işbirliği yaptığı üniversitelerde gerçekleştiriliyor.

GYODER Gelişen Kentler Zirvesi Antalya'da yapılacak!
GYODER Gelişen Kentler Zirvesi Antalya'da yapılacak!
24.11.2017

GYODER tarafından düzenlenen Gelişen Kentler Zirvesi'nin 9'uncusu 13-14 Aralık 2017 tarihlerinde Antalya'da gerçekleştirilecek.

GYODER 'Kentsel dönüşümün önemini halka anlatmalıyız'
GYODER 'Kentsel dönüşümün önemini halka anlatmalıyız'
07.11.2017

GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin, Dünya Şehircilik Günü kapsamında kentsel dönüşümün önemini kamuoyuna iyi anlatmak gerektiğini söyledi.

GYODER, sektör temsilcilerini Erzurum'da buluşturuyor
GYODER, sektör temsilcilerini Erzurum'da buluşturuyor
04.10.2017

GYODER'in düzenlediği ‘Gelişen Kentler Zirvesi’nin 8’incisi Erzurum'da gerçekleşiyor.

GYODER'e göre gayrimenkul sektörü büyüyor!
GYODER'e göre gayrimenkul sektörü büyüyor!
25.09.2017

GYODER Gösterge Gayrimenkul Sektörü 2. Çeyrek Raporu yayınlandı. Rapora göre gayrimenkul sektörünün eğilimi büyüme yolunda.

GYODER’den ‘TOKİ’ açıklaması!
GYODER’den ‘TOKİ’ açıklaması!
22.06.2017

GYODER, 20 Haziran 2017’de yapılan basın toplantısına ilişkin açıklama yazısı yayınladı.

GYODER, Gayrimenkul 4.0’ı paylaşmaya hazırlanıyor
GYODER, Gayrimenkul 4.0’ı paylaşmaya hazırlanıyor
20.06.2017

GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Feyzullah Yetgin, düzenlenen basın toplantısında yeni dönem stratejilerini anlattı.

GYODER'in yeni yönetimi ilk kez basınla buluşacak!
GYODER'in yeni yönetimi ilk kez basınla buluşacak!
07.06.2017

Feyzullah Yetgin, GYODER başkanı olduktan sonra ilk kez basınla bir araya gelecek.

GYODER’in yeni Başkanı Feyzullah Yetgin oldu
GYODER’in yeni Başkanı Feyzullah Yetgin oldu
25.05.2017

GYODER’in yeni Başkanı Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin oldu.

GYODER, Katarlı yatırımcıları Türkiye’ye davet ediyor
GYODER, Katarlı yatırımcıları Türkiye’ye davet ediyor
19.04.2017

GYODER, ‘Expo Turkey by Qatar’da; hızla gelişen Türkiye gayrimenkul sektöründeki yenilikleri ve yatırım fırsatlarını tanıttı.

GYODER, Katarlılara Türk gayrimenkulünü tanıtacak!
GYODER, Katarlılara Türk gayrimenkulünü tanıtacak!
13.04.2017

GYODER Başkanı Aziz Torun, Katarlı yatırımcılara Türkiye gayrimenkul sektörünü ve yatırım fırsatlarını tanıtacak!

Katar Ulusal Kongre Merkezi'nde, Türkiye'den çok sayıda gayrimenkul firmasının katılımıyla gerçekleşecek ‘Expo Turkey by Qatar'da stratejik partner olarak yerini alan GYODER, Katarlı yatırımcılara Türkiye gayrimenkul sektöründeki yatırım fırsatlarını anlatacak. GYODER Başkanı Aziz Torun,  Katarlı sektör temsilcileri, bireysel ve kurumsal yatırımcılarla özel görüşmeler yapacak. ‘GYODER Presentation Hub'ta Türkiye gayrimenkul sektörü hakkında sunumlar gerçekleştirilecek. “Türkiye'nin yatırım için cazip bir ülke olduğunu anlatmalıyız”

Türkiye-Katar ekonomik ilişkilerinin gelişmesinin, gerek bölgede faaliyet gösteren Türk firmaları, gerek Türkiye'de yatırım yapmak isteyen Katarlı yatırımcılar için çok önemli olduğunu vurgulayan GYODER Başkanı Aziz Torun, “Katar, kişi başına düşen milli geliri ile dünyanın en zengin ülkesi. Türkiye, 20 milyar doları bulan yatırım değeriyle Katar'ın dış yatırımlarında dördüncü sırada yer alıyor.Bizim gayrimenkul sektörü olarak, sadece Katar ile ilişkilerimizi geliştirerek, ülkemize çok daha fazla yabancı yatırımcı çekecek potansiyelimiz var. Bize düşen, sektörde ürün çeşitliliğini artırırken, Türkiye'nin istikrarlı, güvenilir ve yatırım için cazip bir ülke olduğunu anlatmaktır. Özellikle gayrimenkul alanında yatırımın artması için önce ülkemiz, sonra bölgelerimiz ve şehirlerimizi çok iyi tanıtmalıyız” dedi. 

Yabancı yatırımcıya yönelik ‘1 milyon dolarlık konut alana vatandaşlık hakkı tanınması', ‘KDV muafiyeti sağlanması' gibi düzenlemelerin sektörün elini güçlendirdiğini belirten Aziz Torun, “Yabancı yatırımcılara yapılacak satışlar, hem gayrimenkul sektörü hem de ülke ekonomisi için önemli olduğundan, gayrimenkulün bir ihracat kalemi olarak görülmesi gerektiğine inanıyoruz. GYODER olarak, bu yaklaşımla, çok sayıda uluslararası fuara katılıp sektör temsilcileri ile birlik olmaya, yan yana bir duruş sergilemeye özen gösteriyoruz. Tüm bu çalışmalarımızla Türkiye gayrimenkul sektörünü temsil ederek, ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmaya devam ediyoruz.” diye konuştu. ‘GYODER Presentation Hub'ta proje detayları ve fırsatlar anlatılacak

GYODER üyesi gayrimenkul firmalarından ARTAŞ AVRUPA KONUTLARI, ASTAŞ, EMLAK KONUT GYO, KUZU GRUP, RE-PIE, SİNPAŞ GYO, SUR YAPI, TEKNİK YAPI, TORUNLAR GYO ve FYP'nin de stand alarak katılacağı ‘Expo Turkey by Qatar'da çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. Fuar alanında yer alacak ‘GYODER Presentation Hub'ta, fuar süresince 20'şer dakikalık sunumlar yapılacak. Gayrimenkul firmaları, hayata geçirdikleri projelerle ilgili detayları ve Türkiye gayrimenkul sektöründeki fırsatları, fuar alanında Katarlı yatırımcılara anlatma fırsatı bulacak.  Yatırımcıları doğru yönlendiren kaynak: ‘How to Buy Property in Turkey?'

Türkiye gayrimenkul sektörünün çatı örgütü olarak, Türkiye'de sektörle ilgili gelişmeler ve yenilikler hakkında bilgi aktaracak GYODER; yabancı bireysel yatırımcılara yol göstermek amacıyla hazırlanan, ‘How to Buy Property in Turkey?' (Türkiye'den nasıl gayrimenkul alırsınız?) kitapçığını da katılımcılarla paylaşacak. A'dan Z'ye Türkiye'de gayrimenkul edinme, elde tutma, satış sürecindeki tüm vergi ve prosedürlerini en ince ayrıntısına kadar anlatan, en doğru gayrimenkul yatırımının nasıl yapılacağına yönelik potansiyel bireysel yatırımcıya yol gösteren ‘How to buy property in Turkey?' kitapçığı, fuar boyunca hem GYODER standında, hem de GYODER üyelerinin stantlarında dağıtılacak.