Bursa'da 400 milyon liralık yeni spor tesisleri!

Bursa'da 400 milyon liralık yeni spor tesisleri!

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan yeni protokolle, şehre 400 milyon liraya yakın yatırımla yeni spor tesisleri kazandırılacak.

Bursa’da sporun ve sporcunun her zaman yanında olan Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan yeni protokolle, Bursa’nın 17 ilçesine 400 milyon TL’ye yakın yeni spor tesisleri yapılacak.

Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa milletvekilleri, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, ilçe belediye başkanları, Olimpiyat derecesi bulunan milli sporcu Hatice Kübra İlgün, spor kulüplerinin yönetici ve sporcuları katıldı.

Oyun ciddi bir iştir

Bursa Büyükşehir Belediyesi, yeni neslin daha sağlıklı ve donanımlı olmasına yönelik etkinliklerine bir yenisini ekledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Zeka Oyunları Süper Ligi düzenlendi. Bursa’nın 17 ilçesinden toplam 10 bin öğrencinin katıldığı ve üç ay boyunca sürecek organizasyonun finali mayıs ayında Science Expo’da gerçekleştirilecek.

Açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ‘asli görevleri olmamasına rağmen’ konu eğitim olunca, tüm imkanları seferber ettiklerini kaydetti. Aktaş, “Projenin çocuklarımızın kendilerini tanımalarına, beceri, hafıza ve dikkat gelişimlerine büyük katkılar sağlayacağına yürekten inanıyorum” dedi.

En iyisi Hatice Kübra Ülgün

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün olimpiyat madalyalı tekvandocusu Hatice Kübra İlgün, basın, medya, iş dünyası, magazin, dizi, sinema, spor ve sağlık sektörlerinde faaliyet gösteren kişi ve markaların halk oylaması ile ödüllendirildiği Türkiye Kristal Küre Ödülleri’nde ‘Yılın En İyi Kadın Sporcusu’ seçildi.

İstanbul Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’ndeki törende ödülünü almak için sahneye çıkan İlgün, “Başarıya giden yolda birçok engelle karşılaşıyoruz ve hep bir mücadele içindeyiz. Mücadeleyi hiç bırakmayız. Bu süreçte hep yanımda olan Bursa Büyükşehir Belediyesi ve spor kulübüne çok teşekkür ediyorum. Bizleri desteklemeye devam edin” dedi.

Bu turnuvanın kaybedeni yok

Yaklaşık 250 bin öğrencinin sporla buluşturulmasının hedeflendiği Büyükşehir Okul Sporları Etkinliği, özel bir turnuvaya da ev sahipliği yaptı. Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, İnegöl ve Mustafakemalpaşa’da eğitim veren özel eğitim kurumlarında öğrenim gören 100 özel sporcu, turnuvada performans ortaya koydu.

BTSO Eğitim Vadisi Abdi Biçen Spor Salonu’nda heyecanlı ve kıran kırana geçen maçlar renkli görüntülere sahne oldu. Turnuva sonunda tüm takımlar şampiyon ilan edilirken, sporcular madalyalarını Büyükşehir Belediyesi Spor İşleri Şube Müdürü Emre Solak’ın elinden aldı.

‘Ne yapsak azdır’

Yapılan her yatırımın Bursa’nın gençleri tarafından en iyi şekilde kullanıldığını dile getiren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş şu ifadeleri kullandı:“Bursa’da devam eden birçok yatırım bulunuyor. 800 milyon TL civarında altyapı yatırımı sürüyor. Ama bunların hepsinin ötesinde gençlerimize ve çocuklarımıza ne yapsak azdır. Biten öğrenci yurtlarımız var. Yeni yapılan öğrenci yurtlarımız var. Gençlik merkezleri, millet kıraathaneleri, millet kütüphaneleriyle geleceğimiz olan yavrularımızı daha nasıl güzelliklerle buluşturabileceğimizin heyecanını taşıyoruz.”

‘Boynumuzun borcu’

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise Bursa’nın gençleriyle buluşmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. Bursa’nın en kıymetli şehirlerden birisi olduğunu ifade eden Bakan Kasapoğlu, “Bursa’yı yarınlara daha güçlü bir şekilde hazırlamak bizlerin boynunun borcu. O yüzden el ele verip birlikte büyüttüğümüz umutlarımızı daha üst noktalara taşıma adına yeni protokolü imzaladık. 81 ilde olduğu gibi Bursa’nın en ücra köşelerine de en kaliteli hizmeti götürmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

Milliyet

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Bursa'da 400 milyon liralık yeni spor tesisleri!
  • 15.04.2022 09:38

Bursa'da 400 milyon liralık yeni spor tesisleri!

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan yen ...

Bursa'da Süleyman Çelebi Türbesi'nin bulunduğu alanda külliye yapılacak
  • 16.11.2021 11:38

Bursa'da Süleyman Çelebi Türbesi'nin bulunduğu alanda külliye yapılacak

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Başkanlık Konutu ile etrafını ka ...

Hatay stadı açılıyor
  • 25.06.2021 09:16

Hatay stadı açılıyor

Atakaş Hatayspor'un iç saha maçlarına ev sahipliği yapacak 25 bin kapasiteli yen ...

Bursa Şehir Hastanesine raylı sistemle ulaşım projesinde saha çalışması başladı
  • 01.12.2020 13:08

Bursa Şehir Hastanesine raylı sistemle ulaşım projesinde saha çalışması başladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehir Hastanesine kesintisiz ulaşımın sağ ...

 Depremzede çocuklar yaşadıklarını spor ve sanatla unutuyor
  • 07.11.2020 17:26

Depremzede çocuklar yaşadıklarını spor ve sanatla unutuyor

İzmir'deki depremde evleri hasar gören ve oluşturulan çadır kentlerde kalan mini ...

Hatay yeni stadına kavuşuyor
  • 24.06.2021 14:56

Hatay yeni stadına kavuşuyor

Atakaş Hatayspor'un iç saha maçlarına ev sahipliği yapacak 25 bin kapasiteli yen ...