Nef Çekmeköy’ün 3+1 dairesini 3D görüntüledik
Nef Çekmeköy’ün 3+1 dairesini 3D görüntüledik
25.12.2018

Emlaktasondakika.com, markalı projelerin örnek dairelerini 3 boyutlu olarak görüntülemeye devam ediyor.

Tapudaki toprak koruma uygulamaları netleşti
Tapudaki toprak koruma uygulamaları netleşti
10.12.2018

Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, 6537 sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Tarihi Yarımada'yı korumak için çalışma başlatıldı
Tarihi Yarımada'yı korumak için çalışma başlatıldı
03.12.2018

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul'daki Tarihi Yarımada'nın korunması amacıyla imar planlarının yeniden ele alınacağı çalışmayı başlattı.

Çevrenin korunmasına yönelik teklif yasalaştı
Çevrenin korunmasına yönelik teklif yasalaştı
30.11.2018

TBMM Genel Kurulunda, Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi kabul edilerek yasalaştı.

Çevre korumaya 34,4 milyar lira harcandı
Çevre korumaya 34,4 milyar lira harcandı
27.11.2018

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2017 yılına ilişkin çevre koruma harcama istatistiklerini açıkladı.

Camilerin estetiği nahit taşıyla korunacak
Camilerin estetiği nahit taşıyla korunacak
10.11.2018

Şanlıurfa'da, tarihi dokunun bozulmaması için cami ve minarelerin yapımında, kentten çıkarılan nahit taşının kullanımı teşvik edilecek.

Akşehir Gölü hakkında kesin korunacak hassas alan kararı!
Akşehir Gölü hakkında kesin korunacak hassas alan kararı!
02.11.2018

Resmi Gazete'de yer alan Cumhurbaşkanı kararına göre, Akşehir Gölü 'kesin korunacak hassas alan' olarak kaydedildi.

Tema İstanbul Bahçe’nin 2+1 dairesine 3D gezi!
Tema İstanbul Bahçe’nin 2+1 dairesine 3D gezi!
27.09.2018

Emlaktasondakika.com, sektöre kazandırdığı yeniliklerden 3D sanal tur çekimi ile Tema İstanbul Bahçe’nin 2+1 örnek dairesini görüntüledi.

Eston Şehir Koru satışta hız kesmiyor
Eston Şehir Koru satışta hız kesmiyor
18.09.2018

Polatyol, Eston Şehir Koru projesinde, dövizdeki dalgalanma ve ekonomideki zorlu döneme karşın birinci fazdaki satışları tamamlanma aşamasına getirdi.

Kahramanmara��'taki Kapalı Çarşı, 500 yıldır canlığını koruyor
Kahramanmaraş'taki Kapalı Çarşı, 500 yıldır canlığını koruyor
05.09.2018

Türkiye'nin en büyük çarşıları arasında yer alan Kahramanmaraş'taki tarihi Kapalı Çarşı, yaklaşık 500 yıldır canlılığını koruyor

Türkiye'nin en büyük çarşıları arasında yer alan Kahramanmaraş'taki tarihi Kapalı Çarşı, yaklaşık 500 yıldır canlılığını koruyor.

Kaynaklarda 1500'lü yıllarda Dulkadirli Beyi Alaüddevle tarafından inşa ettirildiği belirtilen Kapalı Çarşı, kentin en eski ticaret alanlarından biri olarak dikkati çekiyor. 

Kentin "eski Maraş" olarak adlandırılan bölgesinde yer alan Kapalı Çarşı, belli bölgelerden yapılan geçişlerle Saraçhane, Bakırcılar, Semerciler, Mazmanlar, Kuyumcular, Kazazlar ve Demirciler Çarşıları ile bütünleşiyor. 

Bu çarşıların etrafında toplanmış çok sayıda atölye ve iş yeri, Türkiye'de geleneksel el sanatlarının en yoğun şekilde icra edildiği merkezlerden biri olarak öne çıkıyor.

Geçmişin bütün renklerini barındıran tarihi çarşıda turistler, kimi zaman çekişmeli bir pazarlığa kimi zaman da esnafın çay sohbetine şahitlik edebiliyor.

Günlük ürünler satan tablacılar ve yöresel kıyafetleri ile "Buz gibi mayam" diye seslenen mayamcılar da çarşıyı renklendiriyor. 

Şehir merkezinde yer alması dolayısıyla ulaşımın da kolay olduğu çarşılar, yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri durumunda bulunuyor.

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçenin zengin tarihi ve kültürel değerlere sahip olduğunu söyledi.

Bu değerlerin başında da tarihi çarşıların geldiğini belirten Okay, Baharat Yolu'nda bulunan çarşıların tarihinin Dulkadiroğlu Beyliği dönemine kadar dayandığını anımsattı. "Restore ederek turizme kazandırdık"

Tarihteki önemini bugün de koruyan çarşıları korumayı ve gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmayı kendilerine çok önemli bir görev saydıklarını dile getiren Okay, şunları kaydetti:

"Kapalı Çarşımız, Saraçhane, Bakırcılar, Semerciler, Mazmanlar, Kazazlar, Kuyumcular ve Demirciler Çarşıları ile bunların etrafında toplanmış atölye ve iş yerleriyle  Türkiye'de geleneksel el sanatlarının en yoğun şekilde icra edildiği merkezlerin biri konumundadır. El sanatlarının birçok çeşidini burada görmek mümkündür. Çarşımızın tüm bu güzellikleri harmanlayarak şehrimizin turizmine önemli bir katkı sağladığını düşünüyorum. Tarihi çarşılarımızı restore ederek şehrimizi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlere gezi alanları oluşturuyoruz. Bölgede tarihi değere sahip konaklarımızı da restore ederek turizme kazandırdık."

Okay, İstanbul'daki tarihi Kapalı Çarşı gibi Kahramanmaraş'taki Kapalı Çarşı'nın da kentin en önemli ticaret merkezlerinden biri olduğunu vurguladı. Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Cevdet Kabakcı ise 14 bin yıllık tarihe sahip kentte medeniyetlerin büyük bir kısmın izlerinin görüldüğünü belirtti.

Tarihi Kapalı Çarşı'da insanların aradıkları her şeyi bulabildiği için buraların yaşayan yerler olduğunu ifade eden Kabakcı, "Bu çarşıların restoresi için büyük emekler gösterildi. Kışın üzerine yağmurların yağdığı, yazın sıcaktan durulmayan bir haldeydi. Üstleri orijinalinde olduğu gibi kapatılmak suretiyle kışın sıcak, yazın da soğuk hale getirildi. Bu vesileyle çarşılarımız önem arz etmeye başladı. Bu çarşılar, 15. ve 16. yüzyıldan gelmesinden dolayı hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir." diye konuştu.

Kabakcı, çarşıların büyük bir bölümünün Büyükşehir Belediyesinin restorasyonlarıyla kaybolmaktan kurtulduğunu söyledi. "Yaşayan bir çarşımız var"

Çarşı esnafından 60 yaşındaki Selahattin Ahlatlı da 5 yaşından beri tarihi çarşıda olduğunu belirterek, "Tabii eski günler aranıyor. Eski dostluklar da aranıyor ama hayatımızdan mutluyuz." dedi.

90 yaşındaki esnaf Ahmet Çıngıllı ise babasının Çanakkale Savaşı'ndan geldikten sonra açtığı iş yerinde, kendisinin de 5 yaşında çalışmaya başladığını söyledi.

Yıllarının çarşıda geçtiğini dile getiren Çıngıllı, "Benim de oğluma vasiyetimdir, burada işlerini devam ettirsin. Buralar eskiden de canlıydı şimdi de canlı. Eskilerden bugünler daha iyi sayılır. Şimdi milletimiz varlıklı." ifadelerini kullandı.

Kapalı Çarşı Taşhan Derneği Başkanı Şemsettin Namlı da 4 kuşaktır çarşıda esnaflık yaptıklarını belirtti.

Dedelerinden devraldıkları esnaflığı sürdürdüklerini ifade eden Namlı, "Dedelerimiz hepsi savaşlarda bu vatan için şehit düşmüşler. Biz de hala dedelerimizin izinden esnaflığımızı sürdürüyoruz. Yaşayan bir çarşımız var. Bir kişi bu çarşıya girdiği zaman ne ararsa bulur." diye konuştu.

51 yaşındaki Mehmet Hanifi Tanış da Kapalı Çarşı'da tarihin yaşadığına dikkati çekerek, dört mevsim çarşının hareketli olduğunu kaydetti.

Mimari dokusunu 700 yıldır koruyan kent: Birgi
Mimari dokusunu 700 yıldır koruyan kent: Birgi
02.09.2018

UNESCO'nun Dünya Miras Geçici Listesi'nde yer alan Birgi, ziyaretçilerini tarihi bir yolculuğa çıkarıyor.

Validebağ Korusu millet bahçesi mi oluyor?
Validebağ Korusu millet bahçesi mi oluyor?
15.08.2018

İBB, 1.derece doğal sit koruması altında olan koruda “peyzaj projesi” yapmak için koruma kuruluna başvurdu.

Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası özel çatıyla korunuyor
Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası özel çatıyla korunuyor
06.08.2018

UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası'nda onarım ve bakım çalışmaları devam ediyor.

Kavanya Koru'da yaza özel 60 ay 0 faiz fırsatı!
Kavanya Koru'da yaza özel 60 ay 0 faiz fırsatı!
06.08.2018

Kavanlar, İstanbul’un komşusu Kocaeli’deki en yeni projesi Kavanya Koru’da yaz fırsatını başlattı.

'Ahşap yapıların korunmasında bilgi eksiliği var'
'Ahşap yapıların korunmasında bilgi eksiliği var'
16.07.2018

Prof. Dr. Arun: 'Türkiye ahşap yapılar açısından çok zengin bir ülke ama bu yapıların korunması açısından bilgi eksikliği var' dedi.

15 Temmuz'da Cumhurbaşkanı'nın kaldığı oda o haliyle korunuyor
15 Temmuz'da Cumhurbaşkanı'nın kaldığı oda o haliyle korunuyor
14.07.2018

Marmaris’te 15 Temmuz gecesi darbeci askerlerin saldırdığı otelde Cumhurbaşkanı'nın çalışma ofisi olayın ardından otel yönetimi tarafından kapatıldı.

Kanal istanbul’da tarihi yapı korunacak
Kanal istanbul’da tarihi yapı korunacak
08.07.2018

Kanal İstanbul proje güzergahında 129 arkeolojik bölge ve sit alanı belirlendi. Bu kapsamda Yarımburgaz Mağaraları korumaya alınacak.

3D örnek daire sanal tur çekimleri
3D örnek daire sanal tur çekimleri
06.07.2018

3D örnek daire sanal tur çekimleri

Özel koruma bölgelerini artık vakıflar işletecek
Özel koruma bölgelerini artık vakıflar işletecek
27.06.2018

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, doğal sit alanları ile özel çevre koruma bölgeleriyle ilgili harekete geçti.

Emlaktasondakika’nın 3D çekimleriyle sektör yeni boyut kazandı!
Emlaktasondakika’nın 3D çekimleriyle sektör yeni boyut kazandı!
19.06.2018

Emlaktasondakika.com'un 3D çekim teknolojisi hem gayrimenkul sektörü, hem de konut alıcılarından tam not aldı.

Gayrimenkul ve emlak haberciliği sektörünün lider kurumu emlaktasondakika.com, yaptığı yeniliklerle de adından söz ettirmeye devam ediyor. Son olarak 3D çekim teknolojisiyle başta örnek daireler olmak üzere iç mekan çekimlerine yeni bir boyut kazandıran Emlaktasondakika.com, bu anlamda önemli işlere imza attı.

Sektörün devleri, emlaktasondakika 3D çekimlerini tercih etti

Türkiye'nin en büyük gayrimenkul şirketi Emlak Konut GYO, birçok projesinde emlaktasondakika.com'un 3D çekimlerini tercih ederken, İhlas Yapı, Polat Holding, Özak GYO, Workland, Kuzu Grup, Ege Yapı, Luxera Gayrimenkul, Metal Yapı Konut, Halk GYO, Vakıf GYO, AC Yapı, Vadişehir, Torkam İnşaat, Kar Yapı, Yeni Yapı ve Polatyol gibi sektörün önde gelen firmalarının örnek daire 3D çekimlerinde emlaktasondakika.com imzası yer alıyor.

Büyük teknoloji, müthiş kolaylık

Çekimi yapılan alanda en ince ayrıntıya kadar gezebilme imkanı sunan emlaktasondakika.com 3D teknolojisi, konut alıcıları açısından da büyük değere sahip. Ev almadan önce fikir sahibi olmaları açısından yatırımcılar, emlaktasondakika.com'un 3D çekimlerine yoğun ilgi gösteriyor.

İşte emlaktasondakika.com'un 3D çekimini gerçekleştirdiği örnek daireler…