'Mandıra Filozofu'nun çekildiği ev küle döndü

'Mandıra Filozofu'nun çekildiği ev küle döndü

Muğla'nın Milas ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın 'Mandıra Filozofu' filminin de çekildiği Çökertme Koyu'nu küle çevirdi. 

Farklı illerden gelen son dakika yangın haberleri, yürekleri dağlamaya devam ediyor. Muğla'nın Milas ilçesinde ormanlık alanda çıkan ve yerleşim yerlerine sıçrayan yangına, müdahale sürüyor. Alevler, 'Mandıra Filozofu' filminin de çekildiği Çökertme Koyu'nu küle çevirdi. Ünlü oyuncu Arda Esen, son durumu paylaştı.

Türkiye'yi saran yangınlarda müdahaleler sürüyor. Muğla'nın Bodrum ilçesinde Gökpınar, Yukarı ve Aşağı Mazı mahalleleri ile Armutçuk mevkiinde devam eden orman yangınlarını söndürme çalışmaları aralıksız devam ediyor. Beyciler Mahallesi'ndeki ormanlık alanda başlayan yangın, rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayıldı.

Alevler, Çökertme, Bozolan, Fesleğen, Gökbel ve Türkevleri mahallelerine sıçradı. Jandarma ekipleri, mahallelerin tahliyesini sağladı.

Öte yandan bölgede yaşayan ve geçimini hayvancılıkla sağlayan köylüler, yaklaşık 500 büyükbaş hayvanlarıyla alevlerden kaçtı.

KOY KÜLE DÖNDÜ 

Muğla’nın Milas ilçesinde film ve dizi çekimlerinin yapıldığı Çökertme Mahallesi de alevlere teslim oldu. Mandıra Filozofu filminin de çekildiği koy dün gece küle döndü.

ÜNLÜ OYUNCUNUN İŞLETMESİ YANDI 

Koyda bir yat kulübü işleten oyuncu Arda Esen, bugün koyun son halini sosyal medya hesabından paylaştı. Ünlü oyuncunun paylaşımı yürek burktu.

"Sailing Kalamari Yat Kulübümüz dün gece maalesef bu hale geldi. Hepimize geçmiş olsun. Mandıra Filozofu filmine ev sahipliği yapan eşsiz güzellikteki Çökertme Koyu artık bir kül yığını. Cennetti, cehenneme döndü maalesef. Kelimeler kifayetsiz. Arayan soran tüm dostlarımıza teşekkür ederiz..."

Milliyet

  • Etiketler:

Yorum Yaz