Beykoz’da pazar günleri yollar bisikletlilerin!
Beykoz’da pazar günleri yollar bisikletlilerin!
15.07.2019

Beykoz Belediyesi, ‘Sağlıklı Yaşam Kolay Ulaşım’ sloganıyla farkındalık oluşturmak için bisiklet projelerini hayata geçirmeye başladı.

Katie Price, Beykoz'da 3.5 katlı özel villa tuttu
Katie Price, Beykoz'da 3.5 katlı özel villa tuttu
28.04.2019

İlk kez 18 yaşında estetik operasyon için bıçak altına yatan ünlü şarkıcı ve model Katie Price'in son durağı İstanbul oldu.

Murat Aydın, Beykoz projelerini anlattı!
Murat Aydın, Beykoz projelerini anlattı!
08.03.2019

Cumhur İttifakı AK Parti Beykoz belediye başkan adayı Murat Aydın, Beykoz’u sil baştan ele alacaklarını belirtti.

Beykoz'da bir istinat duvarı çöktü!
Beykoz'da bir istinat duvarı çöktü!
28.02.2019

İstanbul, Beykoz'da sabah saatlerinde istinat duvarı çöktü.

'Beykoz festivaller ilçesi haline gelecek'
'Beykoz festivaller ilçesi haline gelecek'
19.02.2019

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, Beykoz ile ilgili planlarını anlattı. Aydın, Beykozlulara 5 milyon metrekarelik bahçe müjdesi verdi

Demet Akalın'ın Beykoz'daki evine hırsız girdi
Demet Akalın'ın Beykoz'daki evine hırsız girdi
18.02.2019

Ünlü sanatçı Demet Akalın'ın evine dün gece konser verdiği saatlerde hırsız girdi.

Beykoz'da istinat duvarı çöktü!
Beykoz'da istinat duvarı çöktü!
17.02.2019

Beykoz'da bir evin bahçe duvarı, sokakta park halinde bulunan iki aracın üzerine çöktü. Araçlarda hasar meydana geldi.

Beykoz'da istinat duvarı çöktü, araçlar altında kaldı
Beykoz'da istinat duvarı çöktü, araçlar altında kaldı
14.02.2019

Beykoz'da bir otoparkın istinat duvarı araçların üzerine devrildi. Üç araç duvarın altında kalırken, olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

Beykoz'un alışveriş sorununa AVM'siz çözüm
Beykoz'un alışveriş sorununa AVM'siz çözüm
22.01.2019

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, partisinin Tokatköy seçim irtibat bürosunu ziyaret etti.

'Beykoz'a turist çekebilirsek işsizlik sorunu kalmaz'
'Beykoz'a turist çekebilirsek işsizlik sorunu kalmaz'
16.01.2019

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, Beykoz’da bulunan iki AK Parti seçim irtibat bürosunu ziyaret etti.

<p>AK Parti <strong>Beykoz</strong> Belediye Başkan Adayı, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, 31 Mart Yerel Seçimleri kapsamındaki temaslarını sürdürüyor. Başkan Aydın, AK Parti'nin <strong>Beykoz</strong>'da bulunan Kanlıca ve İncirköy seçim irtibat bürolarını ziyaret etti. Murat Aydın, bu noktalarda yaptığı konuşmalarda <strong>Beykoz</strong>'un istihdam ve ulaşım sorunlarına değindi, bu sorunları çözeceğini ileri sürdüğü projeden bahsetti.&nbsp; "Dünyanın her yerinden turist alan bir <strong>Beykoz</strong> hayal ediyorum"&nbsp; <p><strong>Beykoz</strong> ilçesi ve halkı için önemli projeleri olduğunu söyleyen Murat Aydın, “Ben şöyle bir <strong>Beykoz</strong> hayal ediyorum. Dünyanın herhangi bir ülkesinden, örneğin Kanada'dan, Japonya'dan, Çin'den, Fransa'dan birisi, yurt dışına gitmek, tatilini yurt dışında geçirmek istediğinde aklına Türkiye gelsin istiyoruz. Aklına Türkiye'nin gelmesi için birçok sebep var. Bizim hükumetimizin, devletimizin uygulayacağı politikalarla o akla gelme meselesi büyük ölçüde halledilecek. Dünyada en çok turist alan ülkelerden birisi de Türkiye'dir. Turist, “Türkiye'ye gideyim ama neresine gideyim?” diye sorduğunda İstanbul diyebilsin. “Tamam İstanbul'a gideyim ama neresine gideyim, bir hafta ya da birkaç gün zaman geçireyim, para harcayayım” dediğinde aklına <strong>Beykoz</strong> gelsin. Bu, benim en büyük hayalim” şeklinde konuştu. "Dünyayı buraya çekersek <strong>Beykoz</strong>'da işsizlik ile ilgili problem kalmaz"&nbsp; <p><strong>Beykoz</strong>'un önemli sorunlarından biri olan istihdam problemine değinen Aydın, “Bu proje, iş getirecek, aş getirecek ve gelecekle ilgili planlarımızı olumlu kılacak. Bu, buradaki sokakların daha düzgün olmasını, parkların daha bakımlı olmasını, tarihi eserlerin daha açığa çıkarılmasını, yoğurdun daha çok satılmasını ve burada üretebilecek olan tarımsal ürünlerin, üretim sürecinin denetlenmesi, sağlıklı ve doğal olması kaydıyla, daha çok satılabilmesini sağlayacak. Önce İstanbulluyu sonra Türkiye'yi daha sonra ise dünyayı buraya çekmeye çalışsak o zaman <strong>Beykoz</strong> nasıl bir yer olur, işsizlik ile ilgili bir problem kalır mı? Kalmaz. Turist gelecek diyoruz, ulaşım ile ilgili bir problem kalır mı? Devlet metro vs. yapacak, problem kalır mı? Kalmaz. Yani böyle bir <strong>Beykoz</strong> hayal ediyoruz. <strong>Beykoz</strong>'un sorunlarına çok duyarlı, İstanbul'a sevdalı bir Cumhurbaşkanımız var. Türkiye'yi, Türkiye'deki bürokrasiyi bilen Binali Yıldırım TBMM Başkanımız var. Sayın Cumhurbaşkanımız, şu anki TBMM Başkanımız ve <strong>Beykoz</strong> Belediyesi olarak el ele verip belirlediğimiz hedefe sizlerle birlikte hızlı bir şekilde ilerlememiz lazım.” ifadelerini kullandı. <p>Başkan Aydın, bu noktalarda vatandaş ile sohbet etti, kendisine ikram edilen Kanlıca yoğurdunun tadına baktı.&nbsp;
Murat Aydın’dan Beykozlulara imar müjdesi
Murat Aydın’dan Beykozlulara imar müjdesi
11.01.2019

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, Gümüşsuyu Seçim İrtibat Bürosunda imar sorunuyla ilgili konuşma yaptı.

İstanbul Beykoz’da 2 mahallede imar planı değişikliği askıda!
İstanbul Beykoz’da 2 mahallede imar planı değişikliği askıda!
26.12.2018

İstanbul’un Beykoz ilçesi İshaklı Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi'nde imar planı değişiklikleri askıya çıkarıldı.

Alişan-Buse Varol çifti Beykoz'dan villa aldı
Alişan-Buse Varol çifti Beykoz'dan villa aldı
25.12.2018

Evlendikten kısa süre sonra baba olacağını öğrenen Alişan, doğacak oğulları 'rahat etsin' diye Beykoz'da lüks bir villa alıp oraya taşındı.

Beykoz’da yapılacak olan golf alanı için onay!
Beykoz’da yapılacak olan golf alanı için onay!
03.12.2018

Beykoz ilçesi, Göllü Mahallesi, Sıtmapınar Mevkii’de yapılması planlanan golf alanı için yapılan imar değişikliği onaylandı.

ZRS Yapı'dan Beykoz'a 553 konutluk villa projesi!
ZRS Yapı'dan Beykoz'a 553 konutluk villa projesi!
30.11.2018

ZRS Yapı, İstanbul Beykoz'da içerisinde 553 adet villanın bulunduğu yeni bir projeye başlıyor.

Verra Suites Beykoz kalitesi artık İstanbul'da
Verra Suites Beykoz kalitesi artık İstanbul'da
22.11.2018

Ankara’nın köklü firmalarından Tüfekçioğlu Grup İstanbul’da ilk konut projesine imza atarak Verra Suites Beykoz projesini hayat geçiriyor.

Tüfekçioğlu Grup, Verra Suites Beykoz projesini tanıttı
Tüfekçioğlu Grup, Verra Suites Beykoz projesini tanıttı
20.11.2018

İstanbul’da ilk konut projesine imza atan Tüfekçioğlu Grup, Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından yatay mimari olarak tasarlanan konut projesini tanıttı.

Verra Suites Beykoz basına tanıtılıyor
Verra Suites Beykoz basına tanıtılıyor
25.10.2018

Tüfekçioğlu Grup, kurulduğu günden bu yana kendi arsa ve gayrimenkulleri üzerinde konut, işyeri, otel ve yurt inşa etmeye devam ediyor.

ÖİB, Beykoz Riva'daki taşınmazları özelleştiriyor
ÖİB, Beykoz Riva'daki taşınmazları özelleştiriyor
20.09.2018

Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca (ÖİB), İstanbul'un Beykoz ilçesi Çayağzı (Riva) Mahallesi'ndeki bazı taşınmazlar özelleştirilecek.

Mustafa Koç'un Beykoz'daki golf projesine ÇED süreci!
Mustafa Koç'un Beykoz'daki golf projesine ÇED süreci!
04.09.2018

2016 yılında hayatını kaybeden işadamı Mustafa Koç'un projesi olan golf tesisi için ÇED süreci başlatıldı.

<p>Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı Caroline Nicole Koç'un yaptğı, Eseyel Danışmanlık ve Dış Tic. A.Ş. tarafından hazırlanan "MVK Golf Tesisi" projesi, Çevresel Etki Değerlendirmesi(ÇED) için İstanbul Valiliği'ne sunuldu. Projeyi uygun bulan valilik, ÇED sürecini başlattı. Söz konusu proje, <strong>Beykoz</strong> Paşamandıra'da hayata geçirilecek. Riva'dan denize dökülen Çayağzı Deresi'nin kuzey kıyısına kurulacak olan golf tesisi, 223 bin 823 metrekarelik bir alanı kapsayacak. 16 milyon 900 bin lira proje bedeli ile hayata geçirilecek olan golf tesisi projesinin 1 yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor. ANTREMAN VE TURNUVALAR YAPILACAK <p>Proje tanıtım dosyasında, proje için gerekli olan imar planı değişikliklerine yönelik başvuruların yapıldığı ve sürecin devam ettiği belirtildi. MVK Golf Sahası'nın, İstanbul Golf Kulübü'nün (İGK') denetim ve yönetiminde, 223 bin 823 metrekare alan üzerinde 9 çukurlu 36 par golf sahası olacağı vurgulanan tanıtım dosyasında "Proje, eğitim ve antrenman aktiviteleri için de planlanmış alanlar içerecektir. İGK üyelerinin kullanım ve antrenmanları dışında, kulüp yönetiminin düzenleyeceği turnuvalar yapılacaktır" denildi. <p> MUSTAFA KOÇ ANISINA <p>Tanıtım dosyasında yer alan Mustafa Koç ve projesi ile ilgili değerlendirmede özetle şöyle denildi: "Merhum Mustafa V. Koç'un ülkesine âşık bir vatandaş, büyük bir hayırsever, aydın ve vizyoner bir iş adamı olduğu kadar, tutkulu bir sporcu ve sporsever olduğu, oyuncu, izleyici ve en önemlisi de destekçi olarak golf sporuna olan yoğun ilgisi, kamuoyunda yaygın bir şekilde bilinmektedir. Merhum Mustafa V. Koç, golf sporunun Türkiye'de tanınması ve yayılması, bu sayede Türkiye'nin tanıtılması ve gelişimi amaçlarıyla pek çok farklı girişimde bulunmuş, bu alandaki muhtelif maddi ve manevi desteği ile de yüksek katkı sağlamıştır. Merhum Mustafa V. Koç, İstanbul gibi dünyanın sayılı şehirlerinden birisinin sahip olduğu golf sahalarını yeterli bulmadığını çeşitli defalar dile getirmiştir. İstanbulluların bu spora etkili bir şekilde ulaşımını ve bu sayede şehrimiz ve ülkemizin uluslararası platformda tanıtım ve gelişimini de kişisel hedefleri arasına almıştır. Merhum Mustafa V. Koç'un İstanbul'da uluslararası standartlarda tasarlanıp işletilen bir golf sahası kurulması hedefinin gerçekleştirilmesi için <strong>Beykoz</strong>'daki arazi uygun görülmüştür." <p>İSTANBUL ili BEYKOZ, ilçesi Göllü Mahallesi, Sıtmapınar Mevkii, tapunun; - ada / 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 17 parsellerde, toplam 223.823,63 m2 yüzölçümlü açık alan mevkiindeki ESEYEL DANIŞMANLIK VE DIŞ TİCARET A.Ş. tarafından yapılması planlanan MVK GOLF TESİSİ projesi ile ilgili olarak İSTANBUL Valiliğimize sunulan dosyayı P.T.D. Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 17. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve uygun bulunmuş olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.