En güzel bahçe ve balkonların sahipleri ödüllerine kavuşuyor
En güzel bahçe ve balkonların sahipleri ödüllerine kavuşuyor
16.06.2019

'En Güzel Bahçe, Balkon, Teras ve Hobi Bahçesi Yarışması'nda dereceye giren isimler 18 Haziran’da düzenlenecek törenle ödüllerine kavuşuyor.

Antalya’nın en güzel bahçe ve balkonları seçildi
Antalya’nın en güzel bahçe ve balkonları seçildi
30.05.2019

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen En Güzel Bahçe, Balkon, Teras ve Hobi Bahçesi Yarışması'nda dereceye giren isimler belli oldu.

Antalya en güzel bahçe, balkon, teras ve hobi bahçesini seçecek
Antalya en güzel bahçe, balkon, teras ve hobi bahçesini seçecek
30.04.2019

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “En Güzel Bahçe, Balkon, Teras ve Hobi Bahçesi Yarışması”na başvurular 3 Mayıs Cuma günü sona erecek.

Üşengeç Rizeli, evinin balkonuna ilkel teleferik kurdu
Üşengeç Rizeli, evinin balkonuna ilkel teleferik kurdu
06.02.2019

Bu kez de üşengeç bir Rizeli evinin balkonuna 200 metrelik bir ilkel 'teleferik' kurdu.

İspanya'da dev dalgalar balkonları yıkıp geçti!
İspanya'da dev dalgalar balkonları yıkıp geçti!
19.11.2018

İspanya'nın Kanarya Adaları bölgesindeki ünlü tatil beldesi Tenerife'de bir otel binası yüksekliği 12 metreyi bulan dev dalgalar nedeniyle hasar gördü

Balkonunuzu yaza hazırlayacak dekorasyon önerileri!
Balkonunuzu yaza hazırlayacak dekorasyon önerileri!
04.04.2018

Evimitasarla.net kurucuları Y.Mimar Banu Hatipoğlu ve İnşaat Y. Mühendisi Ebru Tamer Emlaktasondakika.com’a yaza özel dekorasyon önerilerini anlattı.

Yargıtay'dan balkon demirleriyle ilgili önemli karar!
Yargıtay'dan balkon demirleriyle ilgili önemli karar!
02.04.2018

Yargıtay, hırsızların tırmanmasına yol açabilecek şekilde yaptırılan balkon korkuluk demirlerinin sökülmesine ilişkin kararı onadı.

Balkonlara çanak anten koyulamayacak!
Balkonlara çanak anten koyulamayacak!
24.02.2018

Bir dönem sona eriyor! Artık balkona çanak anten koyulması yasak.

Balkonlar net alana dahil edilmeyecek!
Balkonlar net alana dahil edilmeyecek!
20.06.2017

1 Mayıs 2014'ten sonra teslim edilen konutlarda; balkon ve teras gibi mekanlar net alan hesabına dahil edilmeyecek.

Türkler için bir evin ‘olmazsa olmazı’ balkon!
Türkler için bir evin ‘olmazsa olmazı’ balkon!
02.06.2017

Yapılan araştırmalara göre Türklerin yüzde 79,6’si balkon veya terasın bir evde mutlaka olması gerektiğini söylüyor.

<p>Türk kültüründe balkonlar, doğayı evlerimize taşıyabildiğimiz, bir evin ‘olmazsa olmazı' dediğimiz nadir alanlardan bir tanesi. Yapılan araştırmalar da bunu kanıtlar nitelikte... Araştırmaya göre; Türklerin yüzde 79,6'si balkon veya terasın bir evde mutlaka olması gerektiğini söylüyor. Bunu yeşil alanlar, parklar ve kendine ait oda takip ediyor. Bu farkındalıkla inşaat sektöründeki yenilikçi vizyonunu hayata geçirdiği projelere yansıtan Lejant Proje, projelerine balkon tasarlamaya özen gösteriyor. “Balkonları doğru cephede ve optimum ölçülerde tasarlıyoruz” <p>Balkonun Türk kültüründe evin önemli bir parçası olduğunun altını çizen Lejant Proje mimarlarından Alper Anaklı, “İç mekanın dışarıya açılan bir parçası olan balkonları doğru cephede güneş, manzara, rüzgar vs. faktörleri göz önünde bulundurarak tasarlayıp dört mevsim yaşanır mekan olarak kullanıcılarına sunuyoruz. Türkiye'de konut yapılarında bölgelere ve yaşam şekillerine göre balkonlar ; farklı kullanım yoğunluklarına ve şekillerine cevap vermektedir. Örneğin Akdeniz ve Ege bölgelerinde yaygın bir kullanım varken Marmara bölgesinde balkon kullanımı daha az olmaktadır. Bu bağlamda tasarımlarımızda bölgelerin, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre optimum ölçülerde balkon tasarlamaya özen gösteriyoruz” dedi. “Balkonların evin en keyifli noktası olmasına özen gösteriyoruz” <p>Balkonlarda iç mekan konfor etkisini devam ettirmenin önemli bir detay olduğunun altını çizen Lejant Proje mimarlarından Anıl Altıok, “Balkonları hem yazın hem de kışın kullanılabilmek için dış cephede görüntüyü etkilemeyen cam bölücüler kullanarak; istenildiğinde bu alanı kapatarak kontrollü bir kış bahçesi, istenildiğinde de açarak bir bahçe terası etkisi yakalayabiliyoruz. Bunun yanında kullanıcıların konfor şartlarını sağlayabilmek için iç mekan ısıtma ve aydınlatma sistemlerini balkonlara taşıyarak bu alanı evin yaşayan bir parçası haline getiriyoruz. Ayrıca ihtiyaca göre; saksılarla, ev içi ve dışı bitkilerle kontrollü bir yeşil alan oluşturarak bir bahçe hissi, mutfak ve salondan ulaşılan bir yemek alanı ya da rahat koltuklar ile bir dinlenme alanı kurgusu oluşturabiliyoruz” diye açıkladı. <p>Öte yandan balkon için dış mekan ürünleri yerine iç mekan ürünlerini seçmenin yaz kış kullanım için doğru olacağını aktaran Anıl Altıok, balkon zemininde termowood, seramik ve parke gibi malzemeleri kullanmanın önemli bir unsur olduğunu, böylece ufak detaylarla iç mekan kurgusu oluşturulup yaz ve kışın balkonun tadını daha güzel çıkartılabileceğini söyledi.&nbsp;
Antalya'da 'En Güzel Bahçe ve Balkon'lar yarıştı
Antalya'da 'En Güzel Bahçe ve Balkon'lar yarıştı
19.05.2017

Antalya Büyükşehir Belediyesince bu yıl ikincisi düzenlenen ve 5 kategoride gerçekleştirilen 'En Güzel Balkon ve Bahçe' yarışması sona erdi.

Kent Bahçeleri Projesi, balkonları renklendiriyor
Kent Bahçeleri Projesi, balkonları renklendiriyor
19.05.2017

Emlak Sektörünün ödüllü danışmanlarından Evrim Kırmızıtaş Başaran Yeryüzü Derneği'nin Kent Bahçeleri Projesi’yle ilgili bilgiler verdi.

Hatay'da Ödüllü En Güzel Balkon Yarışması düzenlenecek
Hatay'da Ödüllü En Güzel Balkon Yarışması düzenlenecek
17.05.2017

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Mavi Yeşil Doğa ve Bilim Derneği işbirliğiyle 'Ödüllü En Güzel Balkon Yarışması' için protokol imzalandı.

Balkonu odaya katmak için tüm binadan izin şart!
Balkonu odaya katmak için tüm binadan izin şart!
20.02.2017

Evinin balkonunu, terasını kapatarak odayla bütünleştiren mülk sahipleri için Yargıtay’dan emsal bir karar çıktı.

MOD Bahçelievler'de çift balkon avantajı!
MOD Bahçelievler'de çift balkon avantajı!
06.02.2017

MOD Gayrimenkul tarafından Bahçelievler'de hayata geçirilen MOD Bahçelievler projesi balkonlu yaşam konforunu geri getiriyor.

Balkonu bahçe tarzına çevirme
Balkonu bahçe tarzına çevirme
21.12.2016

Balkonunuzu doğal bir bahçe görünümüne kavuşturmak, mis kokulu çiçekler ve çeşitli bitkiler ile süslemek için yapılması gerekenler...

Türkiye’den teras ve balkon modelleri
Türkiye’den teras ve balkon modelleri
14.12.2016

Türk insanın zevkiyle döşenmiş birbirinden ferah teras ve balkon modellerini sizler için derledik.

Dekoratif tv ünitesi çeşitleri!
Dekoratif tv ünitesi çeşitleri!
06.12.2016

Evleri teknolojinin nimetleriyle süslemek gibi bir durum var. Bunun en önemlisi tv’ler ve bunun doğurduğu tv ünitesi ihtiyacı.

Balkon ve teraslar için portative masa ve sandalye modelleri
Balkon ve teraslar için portative masa ve sandalye modelleri
02.12.2016

Balkon ve teraslarınızda rahatça kullanabileceğiniz az yer kaplayan portative masa ve sandalye modeleri…

Eviniz için farklı mobilya çeşitleri!
Eviniz için farklı mobilya çeşitleri!
18.11.2016

Hoşunuza gidecek kullanışlı, fonksiyonel ve dekoratif örnekleriyle farklı ev mobilya çeşitleri…

<p>Eviniz ister büyük ister küçük olsun satın alacağınız mobilya muhakkak fonksiyonel ve pratik olmalıdır. Aşağıda derlediğimiz mobilya örneklerine bakarak siz de alışverişleriniz için ilham alabilirsiniz. 1- Çekmeceli yatak <p> <p>İlk örneğimiz yatak odasına uygun bir mobilya fikri. Ahşaptan yapılma çift kişilik yatağın alt kısmına iki adet büyük çekmece yapılmış. Yatak altları genellikle boş kaldığından ölü alanları değerlendirmek için harika bir fikir. Aynı zamanda ek depolama alanı da oluşturabiliyorsunuz. 2- Puf koltuk <p> <p>Oturma odası dışında, çocuk odası, balkon, teras ve hatta mutfakta oturma alanına ihtiyaç duyarız. Hemen hemen her odaya uyum sağlayan puf koltuklar ise bu ihtiyacı kolayca karşılıyor. Resimde gördüğünüz üzere yuvarlak, armut ve minder şeklindeki puf koltuklar gayet pratik ve kullanışlı. 3- Açık raflar <p> <p>Hem yatak odalarında hem de salonlarda kullanılan raflıklar gerek kitaplık gerekse dekoratif amaçlı değerlendirilebiliyor. Resimdeki gibi çift taraflı bir raflık ise hem şeffaflık sağlarken hem de odalar arasında paravan işlevi görüyor. 4- Bank ve sandalye <p> <p>Mutfağınız ister küçük ister büyük olsun mutlaka bir masa takımına ihtiyaç duyarsınız. Ancak mutfağın boyutu ne olursa olsun az yer kaplayan mobilyalar her zaman daha avantajlıdır. Resimdeki hem bank hem sandalyeli masa takımı ise bu açıdan ihtiyacınızı karşılar. Bank sayesinde daha fazla oturma alanı elde ederken duvara dayalı olmasından ötürü gereksiz yer kaplamaz. 5- Tekerlekli sehpa <p> <p>Salonlarda kullanılan oturma gruplarının olmazsa olmazı orta sehpalar farklı modelleriyle geniş bir yelpaze sunuyor. Bu yazıda ise amacımız pratik mobilyaları öne çıkarmak. Dolayısıyla tekerlekli bir masa kolayca yer değiştirilebilmesi bakımından en pratik masa modelidir diyebiliriz. 6- Çok parçalı vestiyer <p> <p>Antre mobilyaları deyince akla ilk olarak vestiyer gelir. Ev hanesinin sayısına ve antrenin boyutuna göre değişen vestiyerlerden en uygunu çok parçalı modellerdir. Çünkü bu parçaları antrenin tek bir köşesine koymak yerine farklı yerlere dağıtabilirsiniz. 7- İşlevsel eşyalar <p> <p>Eviniz ister küçük ister büyük olsun, satın aldığınız eşyaların her zaman işlevsel olmasına dikkat edin. Özellikle çift fonksiyonlu eşyalar aynı anda birden fazla ihtiyacı karşıladığı için çok daha karlıdır. Resimde gördüğümüz ahşaptan yapılma duvar rafı bu konuya güzel bir örnek. Hem raf hem çekmece olan eşyanın üst kısmında ince bir oyuk oluşturularak aynı zamanda bisiklet askısı yapılmış. Kısacası küçük ama çok kullanışlı. 8- Mutfak dolabı <p> <p>Her mutfakta bulunan mutfak dolaplarının asıl işlevi mümkün olduğunca çok eşya depolamaktır. Yani mutfak dolapları büyük de olsa kullanışlı olmadığı takdirde her zaman daha avantajlı değildir. Örnek resimde uzun ve dar mutfak dolabına büyük ürünler yerleştirmediğiniz sürece üst kısımları boş kalır. Oysa iki adet metal raflık sayesinde bu dolap tam kapasite kullanılabilir. 9- Dolap içinde televizyon ünitesi <p> <p>Sırada her yerde rastlamayacağınız oldukça fonksiyonel bir mobilya fikri var. Televizyon ünitelerinde raf seçeneği olsa dahi genellikle duvarın büyük kısmı boş kalır. Resimdeki gibi bir dolap içine yapılmış televizyon ünitesiyle ise duvar tam kapasite olarak kullanılır. 10- Giysi dolabı <p> <p>Salondan yatak odasına geçelim. Yine her yatak odasında bulunması gereken giysi dolapları sayısız seçeneğe sahiptir. Ancak daha pratik bir mobilya arıyorsanız resimdeki gibi çift askılı ve askısı dışarı uzanan bir dolap tam aradığınız şeydir. 11- Kutulu raflık <p> <p>Çocuk odalarına özel tasarlanmış mobilyalar öyle çeşitlilik gösterir ki orjinalliğine hayran kalırsınız. Bu mobilyaların bir özelliği de mutlaka miniklerin seveceği eğlenceli modellerden oluşmasıdır. Resimde gördüğümüz açık raflı dolap fikri de bu tanıma gayet uygun. Rengarenk kutularla tamamlanan raflık bu sayede hem pratik hem göz alıcı hale gelmiş.