Gerede Tüneli tamamlandı
Gerede Tüneli tamamlandı
09.06.2019

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından inşa edilen ve Türkiye’nin en uzun içme suyu tüneli olan Gerede Tüneli tamamlandı.

Binali Yıldırım'dan köprü geçişleriyle ilgili müjde!
Binali Yıldırım'dan köprü geçişleriyle ilgili müjde!
11.05.2019

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, köprü geçişlerindeki cezalarla ilgili müjde verdi.

Yeni Zigana Tüneli'nde yüzde 60 seviyesine yaklaşıldı
Yeni Zigana Tüneli'nde yüzde 60 seviyesine yaklaşıldı
01.05.2019

Tamamlandığında dünyanın ikinci, Avrupa’nın ise en uzun kara yolu tüneli olacak Yeni Zigana Tüneli Projesi'nde yüzde 60 seviyesine yaklaşıldı.

‘Honaz Tüneli’nde ışık görme töreni düzenlendi
‘Honaz Tüneli’nde ışık görme töreni düzenlendi
26.04.2019

Denizli’yi, Antalya, Ankara ve Muğla’ya karayolu ile direkt bağlayacak olan ‘Honaz Tüneli’nde ışık görme töreni düzenlendi.

Çamlıca-Libadiye Tüneli açıldı
Çamlıca-Libadiye Tüneli açıldı
17.04.2019

Çamlıca Camii’nin tamamlanması ile birlikte Çamlıca-Libadiye Tüneli de hizmete girdi

Avrasya Tüneli ile 30 bin ton yakıt tasarrufu sağlandı
Avrasya Tüneli ile 30 bin ton yakıt tasarrufu sağlandı
15.04.2019

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, 69. Karayolları Bölge Müdürleri Toplantısı'na katıldı.

Yeni Zigana Tüneli'nin yüzde 55'i tamamlandı!
Yeni Zigana Tüneli'nin yüzde 55'i tamamlandı!
13.04.2019

Türkiye'nin önemli projelerinden biri olan Yeni Zigana Tüneli'nde inşaat seviyesi yüzde 55'e ulaştı.

Avrasya Tüneli, ekonomiye katkısını sürdürüyor
Avrasya Tüneli, ekonomiye katkısını sürdürüyor
28.03.2019

Yap-işlet-devret modeli ile hizmete alınan Avrasya Tüneli, sürücülere zamandan kazandırdığı kadar Türkiye ekonomisine de büyük katkılar veriyor.

Avrasya Tüneli ve bazı yollar trafiğe kapatıldı
Avrasya Tüneli ve bazı yollar trafiğe kapatıldı
24.03.2019

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı 'Cumhur İttifakı Büyük İstanbul Mitingi' nedeniyle Avrasya Tüneli ile bazı yollar trafiğe kapatıldı.

Avrasya Tüneli pazar günü trafiğe kapatılacak
Avrasya Tüneli pazar günü trafiğe kapatılacak
23.03.2019

Avrasya Tüneli, 24 Mart Pazar günü yapılacak olan Cumhur İttifakı Büyük İstanbul Mitingi nedeniyle trafiğe kapatılacak.

<p>Asya ile Avrupa yakasını deniz tabanının altından karayolu ile birbirine bağlayan Avrasya Tüneli, 24 Mart Pazar günü İstanbul Valiliğinin kararıyla Yenikapı'da yapılacak olan Cumhur İttifakı Büyük İstanbul Mitingi nedeniyle, saat 06.00'dan etkinlik bitimine kadar çift yönlü olarak trafiğe kapatılacak.&nbsp; <p>İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ndan yapılan açıklamaya göre, trafiğe kapatılacak yollar ile alternatif yollar şöyle: Avrasya Tüneli, Atatürk Bulvarından gelip Unkapanı Köprüden Sirkeciye Katılım, Taksim istikametinden gelip Unkapanı Köprüden Sirkeciye katılım Balat sahil Abdulezel Paşa Caddesinden gelen akım Unkapanı Köprü altından Sirkeci istikameti, Ragıp Gümüş Pala Caddesi Cemil Birsel Caddesinden Sirkeci istikameti, Reşadiye Caddesi, Hamidiye kavşaktan Sirkeci meydan istikameti, Sirkeci meydan Sahil Kennedy Caddesi; Sarayburnu, Çatladıkapı, Kumkapı, Yenikapı, Yedikule Demirhane Caddesinden Zeytinburnu ek hizmet binası sahil kuzeye katılım arası çıkan tüm yollar, tüm cadde ve sokaklar, Edirnekapı, Millet Caddesi, Cevizlibağdan Topkapı tünele 10. Yıl Caddesi katılım ve 10. Yıl caddesi genç Osman caddesi sahil Kennedy caddesine kadar gidişli gelişli ve bu caddeye çıkan tüm cadde ve sokaklar, Zeytinburnu Demirhane Caddesinden Kazlıçeşme otopark alanı onuncu yıl istikameti ve Demirhane Caddesine çıkan tüm cadde ve sokaklar,&nbsp; &nbsp;Bakırköy sahil Kennedy Caddesi Ekrem Kurt Bulvarı Taşhanlar varyant ile galata köprü arası gidiş ve geliş, Gazi Mustafa Kemal Paşa Caddesi sahil istikameti Atatürk Bulvarı Haşim İşcan alt geçidini geçtikten sonra sahil istikameti ALTERNATİF YOLLAR D-100 Kuzey - Güney Yol, Yeşilköy havuzlu kavşak Atatürk Havalimanı Caddesi - Basın Ekspres yolu, Ataköy sahil -&nbsp; Adnan Kahveci Bulvarı, Bakırköy Taşhanlar köprü -Ekrem Kurt Bulvarı, Vatan Caddesi, Millet Caddesi, Balat sahil Atatürk Bulvarı BAKIRKÖY'DE DE YOLLAR KAPANACAK <p>Bu arada, Bakırköy'de Pazar alanında da yarın nevruz kutlaması yapılacak. Bu etkinlik nedeniyle saat 08.00den itibaren trafiğe kapatılacak yollar şöyle: İsmail Erez Bulvarı, Olgunlar Sokak ile bu yollara çıkan tüm cadde ve sokaklar ALTERNATİF GÜZERGAH Ekrem Kurt Bulvarı İncirli Caddesi&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;
‘Kanal’dan ilk geçiş 2025'te!
‘Kanal’dan ilk geçiş 2025'te!
23.03.2019

Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan, Kanal İstanbul Projesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Marshall'ın yeni mottosu ''Işığın geçişine izin ver''
Marshall'ın yeni mottosu ''Işığın geçişine izin ver''
16.03.2019

Marshall, yeni dekorasyon trendlerini ''Işığın Geçişine İzin Ver'' temasıyla anlatıyor.

Trabzon'daki  Avrasya Üniversitesi'nde büyük yangın!
Trabzon'daki Avrasya Üniversitesi'nde büyük yangın!
12.03.2019

Avrasya Üniversitesi Yomra Kampüsü'nde sabah saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Türkiye'nin en uzun tüneli Gerede Sistemi tamamlandı
Türkiye'nin en uzun tüneli Gerede Sistemi tamamlandı
09.03.2019

4,5 metre çapında olan ve 31 bin 592 metrelik uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun tüneli Gerede Sistemi tamamlandı.

Tem Avrasya’dan 120 ay 0.98 vade kampanyası!
Tem Avrasya’dan 120 ay 0.98 vade kampanyası!
08.03.2019

TEM otoyolunun hemen yanında yükselen Tem Avrasya, dev bir kampanyaya imza attı. Proje, ev sahibi olmak isteyenler için 120 ay 0.98 vade uyguluyor.

İSKİ'den 50 milyon liralık yağmur suyu tüneli!
İSKİ'den 50 milyon liralık yağmur suyu tüneli!
07.03.2019

İstanbul Su ve Kanalizasyon İşletmesi (İSKİ) tarafından Çavuşdere-Bülbüldere Yağmur Suyu Tünellerine TBM şaft girişi töreni ile start verildi.

Köprü geçiş cezalarının iadesinde son gün yarın!
Köprü geçiş cezalarının iadesinde son gün yarın!
27.02.2019

Köprü geçişi sırasında ticari araçlara kesilen köprü geçiş cezalarının iadesinin alınması için verilen süre yarın sona eriyor.

Boğaz'da yüzlerce gemi geçiş için bekliyor!
Boğaz'da yüzlerce gemi geçiş için bekliyor!
21.02.2019

İstanbul Boğazı'nda günlerdir yaşanan sis nedeniyle Boğaz'dan geçemeyen yüzlerce gemi, Karadeniz ve Marmara'da bekliyor.

Tem Avrasya, Avrupa seferinde!
Tem Avrasya, Avrupa seferinde!
08.02.2019

TEM Avrasya, yatırım yapmak isteyenler için Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’nda ziyaretçilere tanıtılacak.

Ulaştırma Bakanlığı'ndan Avrasya Tüneli açıklaması!
Ulaştırma Bakanlığı'ndan Avrasya Tüneli açıklaması!
31.01.2019

Ulaştırma Bakanlığı, Avrasya Tüneli geçiş ücretlerine zam yapılmadığını duyurdu.

<p>Ulaştırma Bakanlığı, yeni ücret tablosunun Avrasya Tüneli'nin internet sitesine sehven konulduğunu duyurdu. Öğle saatlerinde Avrasya Tüneli'nin internet sitesine konulan bilgiye göre geçiş ücretlerinin 1 Şubat'tan itibaren yüzde 37.8 oranında zamlanacağı belirtilmişti. Öte yandan Avrasya Tüneli, bu gece tünel işletmesi kalite standartları kapsamında gerçekleştirilecek çalışmalar nedeniyle saat 00.01 ile 05.00 arası iki yönlü trafiğe kapatılacak. <p>Avrasya Tüneli İşletmecisi geçiş ücretlerine bu gece yarasından itibaren yüzde 37.8 zam geldiğini duyururken, Ulaştırma Bakanlığı zam yapılmadığını, yeni ücret tablosunun Avrasya Tüneli'nin internet sitesine sehven konulduğunu duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada "Avrasya Tüneli geçiş ücretlerinde herhangi bir artış yapılmamıştır. 2018 yılında otomobiller için 23,30 lira ve minibüsler için 34,90 lira olarak alınan geçiş ücretleri, aynen devam etmektedir. Avrasya Tüneli'nin internet sitesinde kısa süreliğine yer alan “yeni ücret tablosu” siteye sehven konulmuş olup kısa sürede kaldırılmıştır." denildi. ÖĞLE SAATLERİNDE İNTERNET SİTESİNE KONMUŞTU <p>Öğle saatlerinde Avrasya Tüneli'nin internet sitesine konulan bilgiye göre geçiş ücretlerinin 1 Şubat'tan itibaren yüzde 37.8 oranında zamlanacağı belirtilmişti. Tek yön geçiş ücretlerinin otomobiller için 32.10 TL, minibüsler için 48.10 TL olduğu duyurulmuştu.&nbsp; Avrasya Tüneli'nden geçiş ücreti otomobiller için 23.30 TL, minibüsler için ise 34.90 TL'ydi. Enflasyon oranının neredeyse iki katına denk gelen yüzde 37.8'lik&nbsp; zam sosyal medyada yoğun tepki almıştı.&nbsp; <p>Avrasya Tüneli Geçiş Ücretleri Tarifesi en son 1 Temmuz 2018'de zamlanmıştı. 1 Temmuz 2018 saat 00.00 itibariyle geçerli olacak ücretlere göre tek yön geçiş ücretleri otomobiller için 19.20 TL'den 23.30 TL'ye, minibüsler için ise 28.80 TL'den 34.90 TL'ye yükseltilmişti.&nbsp; Temmuzda zam oranı yüzde 21 olmuştu. <p>Fiyatlara yüzde 8 KDV dahil. Avrasya Tüneli'nden yalnız 1. ve 2. sınıf araçlar geçebiliyor. 2018 YILINDA 17.5 MİLYON ARAÇ GEÇTİ <p>Asya ve Avrupa yakasını denizaltından karayolu ile birbirine bağlayan Avrasya Tüneli'nden 2018 yılı içinde 17.5 milyon araç geçti. 2017 yılına kıyasla tünelden geçen araç sayısı yüzde 14 arttı. Tünel için 2017'de 22 milyon 945 bin araç geçişi garantisi verilmişti. Eksik kalan 8 milyon 793 bin birim araç geçişi karşılığında Hazine'den görevli şirkete 2018 yılı ilk çeyreğinde 123 milyon 718 bin lira garanti ödemesi yapıldı. TÜNEL BU GECE TRAFİĞE KAPATILACAK <p>Avrasya Tüneli, 31 Ocak ve 1 Şubat tarihleri arasında tünel işletmesi kalite standartları kapsamında gerçekleştirilecek çalışmalar nedeniyle saat 00.01 ile 05.00 arası iki yönlü trafiğe kapatılacak.