Altın Emlak belgelendirme yapmak üzere yetkilendirildi
Altın Emlak belgelendirme yapmak üzere yetkilendirildi
01.07.2019

Altın Emlak Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından sınav ve belgelendirme yapmak üzere yetkilendirildi.

Altın Emlak temsilcileri Yalova'da buluştu
Altın Emlak temsilcileri Yalova'da buluştu
21.06.2019

Geçtiğimiz aylarda sektördeki 20’nci yılını kutlayan Altın Emlak, Türkiye genelinde faaliyet gösteren temsilcileri ile Yalova’da bir araya geldi.

Emlak Konut, ekspertiz değeri altında satılan üniteleri açıkladı
Emlak Konut, ekspertiz değeri altında satılan üniteleri açıkladı
09.04.2019

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, 'Türkiye İçin Kazanç Vakti' kampanyası kapsamında borç kapama ile satılan ünite listesini açıkladı.

Altın Emlak 20'nci yılını kutladı!
Altın Emlak 20'nci yılını kutladı!
04.02.2019

Altın Emlak, 20'nci yaşını Hürriyet Emlak sponsorluğunda kutladı. Program, 100' e yakın temsilciyi bir araya getirdi.

Altın Emlak, KDV kadar indirim kampanyası başlattı
Altın Emlak, KDV kadar indirim kampanyası başlattı
01.06.2018

Altın Emlak Haziran sonuna kadar tüm temsilcilerinde geçerli olmak üzere hizmet bedelinde KDV kadar indirim kampanyası başlattı.

Altın Emlak, bloke çek konusunda uyardı!
Altın Emlak, bloke çek konusunda uyardı!
19.02.2018

Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, bloke çek ve tapu takas sistemi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Altın Emlak'tan son 3 ayda 15 yeni temsilcilik!
Altın Emlak'tan son 3 ayda 15 yeni temsilcilik!
26.01.2018

Altın Emlak, son üç ayda açılan 15 yeni Temsilciliği ile farkını bir kez daha ortaya koydu.

Altın Emlak uyardı! Müteahhitten ev alırken dikkat
Altın Emlak uyardı! Müteahhitten ev alırken dikkat
20.10.2017

Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, 'tapu kayıtlarının iptal edilmesi kararı' ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Karaburun'da emlak piyasası altın çağını yaşıyor
Karaburun'da emlak piyasası altın çağını yaşıyor
10.10.2017

İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, İzmir'in en küçük ilçesi Karaburun'daki emlak piyasasını değerlendirdi.

Altın Emlak uyardı: Tapunuza sahip çıkın!
Altın Emlak uyardı: Tapunuza sahip çıkın!
04.10.2017

Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, mal sahibinin haberi olmadan satılmaya çalışılan yerlere ilişkin vatandaşları uyardı.

<p><strong>Altın Emlak</strong> Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, sahte vekalet, sahte veraset ilamı gibi evrak sahtecilik yolu ile mal sahibinin haberi olmadan satılmaya çalışılan yerlere ilişkin uyarılarda bulundu. Özelmacıklı “Taşınmaz malikleri E-devlet sistemi üzerinden, Tapu Bilgileri Sorgulama menüsü ile taşınmaz kayıtlarını belli periyotlarda kontrol etmeliler. Gözükmeyen veya size ait olmayan taşınmazlar varsa en yakın Tapu Müdürlüğü veya Alo 181 Tapu ve Kadastro Hizmet Hattı aranarak kayıtlar düzeltilebilir. Hatta sistemdeki tapu taşınmaz beyan menüsü ile gözükmeyen taşınmazlarınız için yeni beyan verebilirsiniz” dedi.&nbsp; Cep telefonu numaranızı doğrulatın <p>&nbsp;E-Devlet'de iletişim seçenekleri menüsü üzerinden taşınmaz maliklerinin cep telefon numaralarını doğrulamalarını tavsiye eden Özelmacıklı, “Tapu işlemlerinde güvenliğin artırılması amacı ile istemli yada istek dışı gerçekleşecek herhangi bir işlem yapıldığında bu beyan edilen cep telefonu numarasına SMS yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır. Bu yeni uygulamayla vatandaşların adlarına kayıtlı taşınmazlar, dolandırıcılık ve sahteciliğe karşı korunmaktadır” diye konuştu. Taşınmazlarınızı takip ettirin <p>Genellikle uzun vadeli yatırım amacı ile alınan veya miras yolu ile geçmiş ve takip edilmeyen birçok taşınmaz olduğunu belirten Özelmacıklı “Sahip olduğunuz taşınmaz belli periyotlarda yerinde kontrol edilmelidir. Üzerinde haksız bir işgal var mı, bölgede herhangi bir imar değişiklikleri söz konusu mu, bölgedeki fiyatlar nasıl değişim gösteriyor mutlaka bir uzman danışmandan destek alınmalıdır. Çıkabilecek birçok problem erken müdahale ile çözülebilir” şeklinde konuştu.&nbsp; Tapunuzu güncelleyebilirsiniz <p>Bazen tapu kayıtlarında değişikliklerin de söz konusu olduğunu belirtin <strong>Altın Emlak</strong> Genel Müdürü “Örneğin henüz inşaat aşamasında&nbsp; aldığınız yer için ilk verilen kat irtifak tapusu olabiliyor. Daha sonra yapı için iskan alındı ve cins değişikliği ile kat mülkiyetine geçti ise, tekrar başvurarak yeni kat mülkiyetli tapunuzu da alabilirsiniz. Bazen eski tapu senetlerinde de eski ilçe isimleri ile karşılaşılabiliyor. Tasarruf öncesinde bilgileri tekrar güncellemekte fayda var. Verilen vekalet veya alınacak yazılar da belgeniz geçersiz olabilir” dedi.
Altın Emlak, 2017'nin ikinci toplantısını düzenledi
Altın Emlak, 2017'nin ikinci toplantısını düzenledi
16.05.2017

Altın Emlak, periyodik aralıklarla düzenlediği 2017 yılının ikinci toplantısını İstanbul'da gerçekleştirdi.

Altın Emlak özel şartlarla Antalya Franchise Expo Euraisa'da!
Altın Emlak özel şartlarla Antalya Franchise Expo Euraisa'da!
19.04.2017

Türkiye’nin en güçlü emlak zinciri Altın Emlak, Antalya Bayilik Fuarı Franchise Expo Eurasia’da kendi işini kurmak isteyen yatırımcılar ile buluşuyor.

Altın Emlak genel müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı oldu!
Altın Emlak genel müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı oldu!
04.03.2017

Gayrimenkul satış firmaları arasında yer alan Altın Emlak'ta genel müdürlük koltuğuna Hakan Erilkun'un yerine Mustafa Hakan Özelmacıklı oturdu.

Emlakta yeni trendler 7 maddede mercek altında!
Emlakta yeni trendler 7 maddede mercek altında!
08.02.2017

İnsanların konut anlamındaki beğeni ve istekleri değiştikçe, sektörde yeni trenler ortaya çıkıyor.

Başkent Emlak Konutları, 14 soruda mercek altında!
Başkent Emlak Konutları, 14 soruda mercek altında!
01.12.2016

Ankara Çankaya Mühye'de yer alan Başkent Emlak Konutları'nı 14 soruda masaya yatırdık.

Emlak Konut Gebze 3. Etap, 17 soruda mercek altında!
Emlak Konut Gebze 3. Etap, 17 soruda mercek altında!
03.11.2016

Kurası 20 Kasım 2016 günü çekilecek olan Gebze Emlak Konutları 3. Etap projesinde fiyatlar 269 bin liradan başlıyor.

Suuadi Arabistan Türkiye'de tercihini Altın Emlak ile yaptı
Suuadi Arabistan Türkiye'de tercihini Altın Emlak ile yaptı
20.04.2016

Türkiye ekonomisine duyulan güven ve Türkiye’nin yatırıma elverişli alanlarıyla özellikle son yıllarda Arap ülkelerinin ilgisini çekiyor.

Altın Emlak Göl Panaroma’nın satışını üstlendi
Altın Emlak Göl Panaroma’nın satışını üstlendi
21.09.2015

İstanbul başta olmak üzere Anadolu’nun farklı kentlerinde 98 bayisi olan Altın Emlak, Göl Panorama’nın satışlarını da üstlendi.

Altın Emlak sektörün okulu oldu, kursiyer yetiştiriyor!
Altın Emlak sektörün okulu oldu, kursiyer yetiştiriyor!
14.09.2015

Türkiye’nin ilk yerli emlak danışmanlığı zinciri olan Altın Emlak 12 yıldan bu yana okul gibi emlak danışmanı yetiştiriyor.

Altın Emlak 5 yılda 98 bayiye ulaştı
Altın Emlak 5 yılda 98 bayiye ulaştı
07.09.2015

Beş yıl önce 4 bayisi olan Altın Emlak, eğitim, gayrimenkul danışmanlığı ve bayilik satışı ile sayısını 98’e çıkarmayı başardı.

<p>Türkiye'de alt yapısı onaylanmış tek emlak zinciri olan <strong>Altın Emlak</strong> bu noktayı referans alarak hızlı bir büyüme trendine girdi. Beş yıl önce 4 bayisi olan <strong>Altın Emlak</strong>, bayi sayısını 98'e çıkarmayı başardı. <p>Gayrimenkulde franchise'ı Türkiye'ye ilk kez kendilerinin getirdiğini vurgulayarak sözlerine başlayan getiren <strong>Altın Emlak</strong> Genel Müdürü Hakan Erilkun, “beş yıl önce <strong>Altın Emlak</strong> bünyesine benim katılmam ile franchise alanında ilerleme kaydedildi. Diğer firmalarda olmayan ve eksikliği hissedilen tüm konular planlandı ve eğitime ağırlık verildi” diye konuştu. <p>Sistematik olmaya önem verdiklerini belirten Erilkun, “Öncelikle bayilerin kullandığı müşteri danışma sistemini (CRM) ve kullanılan diğer sistemler revize edilerek bayiliğe uyarlanmasının üzerinde 3.5 ay çalışıldı. Herkesin kullanması şartını getirdik. Danışman ile müşteri arasındaki iletişimini güçlendiren ve bilgi veren bir anlayışla bunu yaptık” diye konuştu. <p>Bayilerin uzunca süren eğitimlere tabi tutulduğunu deklare eden Erilkun, “Kurslar bitmeden <strong>Altın Emlak</strong> bayiliği vermiyoruz. İnce eleyip sık dokuyoruz. İşi öğrenmesini ve pratiği görmesini istiyoruz. Servis verip arsa ölçüyoruz. Pazarlıklara dahil edip işlerin nasıl yürüdüğünü gösteriyoruz. Sonrasında da her bayiye kullandığımız CRM sistemini hediye ederek kullanmasını istiyoruz” şeklinde konuştu. <p>Gelirlerinin yüzde 20'sini eğitimden, kalanını bayilik satışı ve gayrimenkul danışmanlığından elde ettiklerini söyleyen Erilkun, “<strong>Altın Emlak</strong> 2010 yılından bu yana bayilikler veriyor. Her bayiden aylık 400 lira alınıyor. <p>Bunların dışında tüm kazançları onlara ait. 74 tanesi İstanbul'da, 23 tanesi Anadolu'nun farklı kentlerinde ve 1 tanesi Hollanda'da olmak üzere toplam 98 bayi var. Anadolu yakasına ağırlık vererek Ataşehir ve Kurtköy'de de ofis kuracağız. Bayilerin kirlenmemiş olmasına ve bizimle birlikte öğrenmesine dikkat ediyoruz” şeklinde konuştu. Emlakçıların hepsi muhatap alınmama konusunda hemfikir <p>Kanun tarafından muhatap kabul edilmediklerinden yakınan Erilkun, “2003 yılında emlakçılık standartları tebliği yayınlandı. Ona göre eğitim işleri başladı. Yazılı tek kanun bu. Eğer bir sorun olursa Borçlar Kanunu kapsamında davalar görülüyor ve emlakçı ‘aracı' olarak nitelendiriliyor” diyor. <p>Emlakçıların bir kanun ve tüzüğün yokluğu konusunda mutabık olduklarını hatırlatan Erilkun, mutlaka bir araya gelinmesi ve yanlışta olsa bazı kararların alınması gerektiğini ileri sürüyor. Yanlışın zamanla düzeleceğine inanan Erilkun, “Emlakçılığın daha sistemli ve herkesin yapabileceği iş görünümünden kurtarılması gerekiyor. Mesleğin daha ileri gitmesi için toplantılar yapılmasını ve karara bağlanmasını talep ediyorum. Kararsızlık her şeyden kötüdür. Aksi halde bir kanun ve tüzük oluşmuyor. Bireysel olarak bu iş yürümüyor. Bir araya gelerek bir şey yapılmalıdır. Birlik olmadan güçlenemiyoruz” diyerek sözlerini bitiriyor. Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com