Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde 344 km hız yaptı, kameraya çekti!
Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde 344 km hız yaptı, kameraya çekti!
29.03.2019

İstanbul'un üçüncü köprüsü olan Yavuz Sultan Selim'de sürücülerden biri köprüyü 344 kilometre hızla geçti.

Haliç'teki 3 köprü trafiğe kapatılacak
Haliç'teki 3 köprü trafiğe kapatılacak
26.11.2018

Atatürk, Galata ve Haliç Metro köprüleri bu gece araç ve yaya trafiğine kapatılarak deniz trafiğine açılacak.

Haliç'teki 3 köprü trafiğe açıldı
Haliç'teki 3 köprü trafiğe açıldı
13.11.2018

İstanbul Haliç'teki Atatürk, Galata ve Haliç Metro köprüleri araç ve yaya trafiğine açıldı.

3. Köprü çevresindeki arazi satışlarına dikkat!
3. Köprü çevresindeki arazi satışlarına dikkat!
22.12.2017

3. Köprü ve bağlantı yollarının çevresinde Hazine ve şahıslara ait olan taşınmazların, dolandırıcılık yöntemiyle satılmaya çalışıldı.

3. Köprü etrafı cazibe merkezi
3. Köprü etrafı cazibe merkezi
02.12.2017

Son 1 yılda 3. köprünün etrafındaki talepler yüzde 54 artış gösterirken, bölgede en çok talep gören ilçelerin başını Arnavutköy çekiyor.

Gebze’den 3. Köprü’ye hızlı tren hattı geliyor
Gebze’den 3. Köprü’ye hızlı tren hattı geliyor
17.11.2017

Gebze-Sabiha Gökçen-YSS Köprüsü YHT Hattı Demiryolu projesi ile ilgili olarak Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci başladı.

Köprü ve otoyollarda ücretsiz geçiş 30 Ağustos'ta başlıyor
Köprü ve otoyollarda ücretsiz geçiş 30 Ağustos'ta başlıyor
28.08.2017

Kurban Bayramı tati·li· nedeniyle otoyollar i·le 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fati·h Sultan Mehmet Köprüsü'nde ücretsiz geçiş 30 Ağustos'ta başlıyor.

30 Ağustos'tan 5 Eylül'e kadar köprü ve otoyollar ücretsiz!
30 Ağustos'tan 5 Eylül'e kadar köprü ve otoyollar ücretsiz!
17.08.2017

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kurban Bayramı'nda köprü ve otoyolların ücretsiz olacağını açıkladı.

Bursa'da 3 köprü projesi ile dere ıslah çalışmaları tamamlandı
Bursa'da 3 köprü projesi ile dere ıslah çalışmaları tamamlandı
28.07.2017

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan İsmetiye Deresi ıslah çalışmaları hizmete alındı.

300 bisikletli grup Osmangazi Köprüsü'nden geçti
300 bisikletli grup Osmangazi Köprüsü'nden geçti
14.05.2017

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Avrupa Birliği (AB) Bilgi Merkezi tarafından düzenlenen etkinlikte 300 kişilik bisikletli grup Osmangazi Köprüsü'nden geçti

<p>KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve Gebze Teknik Ünversitesi (GTÜ) Rektörü &nbsp;Prof. Dr. Haluk Görgün'ün de katıldığı "Bisiklet ile Osmangazi Köprü Geçişi" etkinliğinde, Türkiye Bisiklet Federasyonu İl Temsilciliği ve Kocaeli Bisiklet Kulübü üyeleri ile vatandaşlardan oluşan yaklaşık 300 kişilik grup, köprünün Dilovası kesiminde toplandı. <p>Daha sonra Zeytinoğlu, Doğan ve Görgün'ün de olduğu 300 kişilik grup, polis eskortu eşliğinde güvenlik önlemi alınan şeritte pedal çevirerek Osmangazi Köprüsü'nden Yalova tarafına geçti.&nbsp; <p>Burada sporculara çeşitli ikramlarda bulunuldu. "Osmangazi Köprüsü'nden bisikletle ilk kez geçildi" <p>KSO Başkanı Zeytinoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Avrupa Günü nedeniyle AB Türkiye Temsilciği'nin fonuyla AB Bilgi Merkezince düzenlenen etkinlikte bisikletle Osmangazi Köprüsü'nü ilk defa geçen insan grubu olduklarını söyledi. <p>Etkinlikte ayrıca AB'ye de dikkati çekmek istediklerini belirten Zeytinoğlu, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı da bir arada kutlamış olduklarını kaydetti. <p> <p>Zeytinoğlu, etkinliğe, Kocaeli Bisiklet Kulübü, çevre illerden ve ilçelerden profesyonel bisikletçiler, bisikleti seven vatandaşların katıldığını aktararak, "Yaklaşık 300 katılımcı ile birlikte Osmangazi Köprüsü'nden sivil olarak bisikletlerle ilk defa geçme fırsatımız oldu. Çok mutluyuz." "Körfezi bisikletle geçme hayalimizi gerçekleştirdik" <p>Nevzat Doğan ise Osmangazi Köprüsü'nden ilk kez bisikletle geçmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşadıklarını dile getirdi. <p>Doğan, "Bu toprakları bize armağan eden, başta Osmangazi olmak üzere, bu ülkeye hizmet edenlerden Allah razı olsun, mekanları cennet olsun." dedi. <p>Körfezi bisikletle geçmenin hayalini gerçek olarak yaşadıklarını anlatan Doğan, "Bu da ayrı bir güzellikti. Bize bu güzellikleri yaşatan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakanımız Binali Yıldırım'a ve hükümetlerimize teşekkür ediyoruz." diye konuştu. <p> <p>Yaklaşık 8 yıldır "İzmit'i seviyorum bisiklete biniyorum" sloganıyla proje başlattıklarını, bisiklet eğitim pisti, bisiklet parkları, bisiklet yolları, akıllı bisiklet projelerini hayata geçirdiklerini anlatan Doğan, "Bu sene ile birlikte öğrencilere, öğretmenlere ve basın mensuplarına 60 bin bisiklet dağıttık. Her pazar 7 yıldır halkımızla bisiklet turları yapıyoruz. Amacımız bisikleti daha fazla insan hayatına sokmak." ifadelerini kullandı. <p>Bisiklet konusunda Türkiye'ye örnek ve öncü olduklarını vurgulayan Doğan, "İzmit'i seviyorum bisiklete biniyorum" sloganını büyüterek, "Türkiye'yi seviyorum bisiklete biniyorum" şeklinde değiştirdiklerini, İzmit Belediyesi olarak bu konuda Türkiye'ye örnek olmaya devam ettiklerini sözlerine ekledi.&nbsp;
3. köprü ve bağlantı yollarına zam geldi!
3. köprü ve bağlantı yollarına zam geldi!
22.04.2017

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve bağlantı yollarına dolar fiyatlarındaki artıştan dolayı zam geldi.

3. köprüyü yapan firmaya ödemede eksik kalıyor!
3. köprüyü yapan firmaya ödemede eksik kalıyor!
21.04.2017

15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün geliri, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü yapan firmaya ödenmesine yetmiyor.

Bursa'da Kirmasti çayı üzerine 3. Köprü yapılacak!
Bursa'da Kirmasti çayı üzerine 3. Köprü yapılacak!
06.04.2017

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek 3. Köprü, Mustafa Kemalpaşa ilçesinde yer alan Kirmasti çayı üzerinden geçecek.

Osmangazi Köprüsü'ne 3,5 milyar dolarlık sigorta!
Osmangazi Köprüsü'ne 3,5 milyar dolarlık sigorta!
20.03.2017

Dünyanın lider sigorta brokerliği ve risk yönetimi şirketi Marsh, Osmangazi Köprüsü'nün sigortalanmasına aracılık etti.

3. Köprü bağlantı yolunun imar planı askıya çıktı!
3. Köprü bağlantı yolunun imar planı askıya çıktı!
09.03.2017

Kuzey Marmara Otoyolu kapsamında yer alan 3. Köprü'nün Kömürlük bağlı yolunun imar planı askıya çıktı.

3. Köprü-3. Havaalanı-Halkalı demiryolu projesi başlıyor
3. Köprü-3. Havaalanı-Halkalı demiryolu projesi başlıyor
02.03.2017

İstanbul’un Sarıyer, Eyüp, Arnavutköy, Başakşehir ve Küçükçekme ilçelerinden geçecek olan 3. Köprü-3. Havaalanı-Halkalı demiryolu projesi başlıyor.

3. Köprü - 3. Havaalanı - Halkalı Demiryolu Hattı geliyor
3. Köprü - 3. Havaalanı - Halkalı Demiryolu Hattı geliyor
17.02.2017

3. Köprü - 3. Havaalanı - Halkalı Demiryolu Hattı'nın ÇED süreci başladı.

Köprü ve otoyollar 2016'da 1,3 milyar kazandırdı!
Köprü ve otoyollar 2016'da 1,3 milyar kazandırdı!
04.02.2017

Köprü ve otoyollardan, 2016'da elde edilen gelir, 2015'e göre yüzde 37 artarak 1 milyar 204 milyon 205 bin liraya yükseldi.

FG Wilson, 3. Köprü'de kesintisiz enerji sağlıyor
FG Wilson, 3. Köprü'de kesintisiz enerji sağlıyor
20.01.2017

İstanbul Boğazı’na dünya çapındaki yatırımla inşa edilen Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün enerji destek ihtiyacını FG Wilson jeneratörleri sağlayacak.

3. Köprü ve Kuzey Çevre Otoyolu kışa hazırlandı
3. Köprü ve Kuzey Çevre Otoyolu kışa hazırlandı
22.12.2016

İÇTAŞ-Astaldi Konsorsiyumundan (ICA) yapılan açıklamaya göre, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolunda kış hazırlıkları tamamlandı.

<p>Buzlanma erken uyarı sistemi ve trafik kontrol kameraları sistemleri için İstanbul Büyük Şehir Belediyesi (İBB) ve Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) ile koordinasyon halinde hareket eden ICA, köprü ve otoyoldaki hazırlıklarını önleyici çalışmalar ve düzeltici çalışmalar olarak iki başlıkta yürütüyor. <p>Önleyici çalışmalar kapsamında son teknoloji sistemlere sahip kamyonlar ile asfalt sıcaklığı ölçülüyor ve yol yüzeyinin donmasına karşı gerekli önlemler alınıyor. <p>Kar yağışı ya da don olayının gerçekleşmesi beklenmeden, tahmini olay saatinden en az 4 saat önce tüm ekipler ve araçlar sorumlu bulundukları bölgelerde önleyici tuzlama çalışmalarını yapıyor. Bu şekilde tüm güzergah zemini don olayına karşı hazır hale getiriliyor. <p>Düzeltici çalışmalar kapsamında ise kar küreme kamyonları ve kar küreme ekibi ile yol 7/24 açık hale getiriliyor. Yapılan çalışmalar ile yol yüzeyinin don sıcaklığı sabit tutulurken don tehlikesi atlatılana kadar sürekli ringler yapılarak çalışmanın etkili olması sağlanıyor. <p>&nbsp;Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolunda tüm otoyol güzergahı ve köprü geçişleri ICA işletme binasında yer alan ana kontrol merkezinden yönetiliyor ve her olaya ve ihtiyaca anında müdahale edilebiliyor. Aynı zamanda karla mücadele için özel olarak tasarlanan kamyonlarda bulunan GPS sistemi ile konum, ısı/sıcaklık algılayıcı, hız, atılan/püskürtülen malzeme miktarları ve malzeme cinsi, kalan miktar, gidilen yol ile ilgili tüm veriler hem sürücü operatörünün hem de ana kontrol merkezinin her an ulaşılabildiği veri ağında gösteriliyor. <p>İleri teknoloji bakım ekip ve ekipmanları ile donatılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolunda karla mücadele araçları da özel olarak tasarlanmış durumda. Solüsyon tankı ve püskürtme tesisatı takılı kamyonlar otoyol üzerinde 3 şeride aynı anda müdahale edebilecek özelliklere sahip. <p>Tuz damperi ve serpici ekipmanı takılı olan kamyonlar ise 12 metre tuz serpme yapabilirken ihtiyaç halinde tuz ve solüsyonu aynı anda karıştırıp serperek, tuzun daha hızlı etki göstermesini sağlıyor. <p>Kış bakımında kamyonların önüne takılacak olan kar küreme bıçaklarında ise hareket ve denge sensörleri mevcut. Kar küreme işlemi esnasında bıçaklar, yol yüzeyinde bulunan tümseklere ya da genleşme derzleri gibi kısımlara geldiği anda otomatik olarak hareket edebiliyor ve malzemeye zarar vermeden söz konusu yüzeyi geçip sonrasında da tekrar eski konumlarını alabiliyorlar. 2 farklı tipte kar küreme bıçağı kullanılan kamyonlardaki teleskopik bıçaklar emniyet şeritlerinde biriken karları da temizleyecek şekilde uzama özelliğine sahip. <p>Sürücüler, otoyol güzergahında seyahat ederken kaza, yaralanma, yangın ve benzeri acil durumlarla karşılaşılması halinde yardım talep etmek için 7/24 çalışan 161 no'lu otoyol acil yardım hattını ücretsiz olarak arayabiliyorlar.