Uzmanına Sor

Gayrimenkul sektörü ile ilgili her türlü sorunuzu bize iletin uzmanlarımız sizin için cevaplasın.
1000
Sorular ve uzman cevapları

Toplam 308 sayfadan 1. sayfa gösterilmektedir

Soru: emlak hisse devri
babamin olumuyle intikal eden yazlik bir eve ait hissesini annem uc cocugundan birine devretmek istiyor bunun icin annem ve kardeslerim nasil bir yol izleyecek bigilendiriseniz cok sevinirim. not kardesler arasinda kime devredilirse devredilsin bir sorun teskil etmeyecek. saygilarimla
naz bilge 08 Mart 2012 - Saat 18:45
Cevap: 1- Satış yoluyla 2- Hibe yoluyla 3- Bağış yoluyla Bu konuya diğer hissedarların ileride itirazını ortadan kaldırmak için, muvafakatname alırsanız iyi olur.
Salim Taşçı / Gayrimenkul Uzmanı 19 Haziran 2012 - Saat 17:13
Soru: ev satın almak
Kent Konut Kocaeli'de 180 lira taksitle konut satıyormuş Ev satım halen devam ediyoru mu ?
sametaylin41 23 Mayıs 2015 - Saat 19:24
Cevap: İyi günler.... Kent konut farklı lokasyon ve metrekarelerde, değişik taksitlerle satışlar yapmaktadır. En doğru bilgiye kendi sitesinden ulaşabilirsiniz.... http://www.kentkonut.com.tr/tr/Default.aspx
Emlaktasondakika.com 26 Mayıs 2015 - Saat 15:37
Soru: Çağdaş Torba Evleri - villa rent
Please, send information to rent villa or appartment in Çağdaş Torba Evleri per week and 1 month as well beginning from 27/06/15 . There will be 3 adults and 3 children (3, 5 and 13)
belagio 21 Mayıs 2015 - Saat 14:57
Cevap: http://www.cagdastorbaevleri.com/ Telefon: 0252 444 50 55
Emlaktasondakika.com 22 Mayıs 2015 - Saat 12:19
Soru: artaş kale basın toplantısı yeri
artaş kale basın toplantısı yeri haberin içinde satış ofisinde denmiş ama aşağıda çırağan sarayı mabeyn salonu denmiş. doğrusu hangisidir? süleyman başaran
s.basaran 21 Mayıs 2015 - Saat 10:25
Cevap: İyi günler. Doğrusu Çırağan Sarayı Mabeyn Salonu'dur: Etkinlik takvimindeki yanlışlık düzeltilmiştir. Yanlışlık için okurlarımızdan özür diler, dikkatli okurumuza teşekkür ederiz.
Emlaktasondakika.com 22 Mayıs 2015 - Saat 12:21
Soru: izaleyi şuyu davası
iyi günler Şuulu bir parsel de evim var. Diğer hisselerden birini satın alan müteahhit beni, onunla anlaşmadığım taktirde izaleyi şuyu davası açmakla ve yerimi yok pahasına satın almakla tehdit ediyor. Davayı ne zaman açacağını bilmiyorum. ACABA, DAVA AÇILDIKTAN SONRA BAŞKA BİR MÜTEAHHİT İLE SÖZLEŞME YAPIP, MAHKEMEDE ONUN KARŞISINA GÜÇLÜ BİR MÜTEAHHİT ÇIKARABİLİR MİYİM ? Teşekkür ederim
nejat42 20 Mayıs 2015 - Saat 18:31
Cevap: İyi günler. Öncelikle müteahhidin aldığı parselin önce size teklif edilmesi gerekirdi. Bu satıştan haberiniz yoksa itiraz edebilirsiniz. Yani mevcut hissedarlardan biri payını üçünçü bir kişiye ve size haber vermeden satarsa buna itiraz etme hakkınız var. Tabi burada satışı ne zaman öğrendiğiniz de önemli. Satışın size duyurulduğu aydan sonra 3 ay içinde ya da satış tarihinden itibaren 2 yıl içinde itiraz edip işlemi durdurabilirsiniz. Yani bu zaman sınırlarını aşmadıysanız müteahhiti şufa davası ile hemen devre dışı bırakabilirsiniz. İkinci sorunuzda belirttiğiniz gibi size şuyulandırma davası açılırsa onun kadar sizin de satın alma hakkınız olduğunu hatırlatmak isterim. Yani o sizin payınızı isterken siz de onun adına kayıtlı payın size satılmasını talep edebilirsiniz. Burada kim en yüksek bedeli verirse arsayı o alır. Ama bunu başka bir müteahhidin üzerinden yapmak isterseniz aranızda imzalayacağınız sözleşmeleri çok dikkatli hazırlamanız gerekir. Yağmurdan kaçarken doluya tutulmakta var... Yine de bunun için bir avukattan destek almanız sizin için en hayırlısı olacaktır.
Emlaktasondakika.com 22 Mayıs 2015 - Saat 12:54
Soru: Ev sahıbıyım evımı satıcam kıracı evı gostermıyorr
Evımı satıcam kıracım evı gostermıYor sozlesme yok ne yapabılırım
Demirrkan_19 20 Mayıs 2015 - Saat 18:11
Cevap: İyi günler. Yeni borçlar kanunu kiracıya belirli sınırlar içinde kalmak şartıyla böyle bir yükümlülük getiriyor. Yani önceden kararlaştırılacak gün ve saatlerde evi yeni alıcılara göstermesi gerekiyor. Ama kiracınız diretiyorsa mahkeme kararı çıkarmaktan başka çareniz yok.
Emlaktasondakika.com 22 Mayıs 2015 - Saat 13:05
Soru: ulaşım
Merhaba,Beylikdüzünden ,Mimar oba, Silivri'ye kadar metro veya metrobüs projesi varmı varsa nezaman başlayacak ve bitecek..Teşekkür ederim.
sebebisifa 20 Mayıs 2015 - Saat 10:02
Cevap: İyi günler. İlk etapta Beylikdüzü'ne, ikinci etapta da Silivri-Beylikdüzü arasında raylı sistemler planlanmaktadır. Ancak sizi ilgilendiren bölümün plamlama ve inşaat çalışmaları 2019 yılında başlayacaktır.
Emlaktasondakika.com 22 Mayıs 2015 - Saat 12:25
Soru: nerden daira alabilirim
Merhana, ben istanbuldan daire alip kiraya vermek istiyorum..bana nerden almami önerirsiniz? Su an degeri firlamamis ama zamanla degeri artma olanagi olan bir bölgeden almak istiyorum..
cemguersoy 20 Mayıs 2015 - Saat 01:49
Cevap: İyi günler. Sorunuzu seve seve deyip hemen yanıtlamak isterdik. Ama sizin istediğiniz bilgiler dipsiz bir kuyu gibi. İstanbul'da yatırım yapabileceğiniz binlerce nokta var ve bizim bu kadar detaylı bir yanıt hazırlamamız mümkün değil. Ama kısa yoldan size raylı sistemlerin geçtiği ve geçeceği ya da metrobüs güzergahlarına yakın bölgelere yatırım yapmanızı önerebiliriz. Kiralamada en yüksek primi bu bölgeler sağlamaktadır. Kiracı bulmakta da sorun yaşamazsınız. Ama hangi daire diye karar vermek size düşüyor. Bu güzergahlardaki emlakçıları dolaşmanız ya da ilanlardan takip edip karar vermeniz gerekiyor.
Emlaktasondakika.com 22 Mayıs 2015 - Saat 13:24
Soru: emniyet evleri mahallesi
4.levent emniyet evleri mahallesinde ev almak akıllıcamı prim yaparmı m2 fiyatlarını söylersiniz sevinirim
yuksekkaya_serap 20 Mayıs 2015 - Saat 00:52
Cevap: İyi günler. İlgilendiğiniz bölge çok merkezi bir yerdir. Her zaman prim yapar: Metrekare fiyatları hakkındaki en doğru bilgi için bölgedeki emlakçılarla bağlantıya geçmenizde fayda var...
Emlaktasondakika.com 22 Mayıs 2015 - Saat 13:25
Soru: EPP Sapanca Tepeköy
iyi aksamlar. benim adım mehmet emin buz. ben bu projenin yer sahibi ortaklarındanım.Sitenizde bunu yayınlama hakkını kimden aldınız?
sapanca.cinar.gyo 19 Mayıs 2015 - Saat 19:05
Cevap: İyi günler. Öncelikle sorunuzu ilgili haberin sayfasından göndermediğiniz için hangi projeyi kastetiğinizi anlayamadık. Ama bunun yanında haber yayınlamak için herhangi birinden izin ya da yetki belkesi almak gibi bir yükümlülüğümüz bulunmadığını hatırlatmak isterim. Kaldıki projeyi yapanlar herşeyi gizli tutmak istese bile haberciler o projeden etkilenecek çevre halkıni bilgilendirmek için öğrendiği her türlü bilgiyi kamuoyuyla paylaşmak zorundadır. Bu anayasa ile koruma altına alınmış birincil görevleridir.
Emlaktasondakika.com 22 Mayıs 2015 - Saat 12:39
Soru: konut alımı
Merhaba, oğlum lise 1. sınıfa gidiyor. Üniversite için hedefimizde İstanbul var Allah kısmet ederse. İstanbul’u çok iyi bilmiyoruz ne yazık ki. Eş dost Davutpaşa’ya yapılacak projeleri önerdi. Her yere ulaşımın rahatlıkla sağlanacağı bir yermiş. Yıldız Teknik Üniversitesi’ne de yakınmış. Fakat başka üniversitelere de ulaşımı rahat sağlayabileceği bir yer olduğunu söylediler. Buralardan ev almayı düşünüyoruz. Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
emreatalay61 14 Mayıs 2015 - Saat 18:21
Cevap: İyi günler.... Bütçeniz uygunsa bu bölge için fazla düşünmenize gerek yok. Hemen mevcut projeleri inceleyip kullanım amacına ve bütçenize göre bir daire alabilirsiniz. Gerçekten de bölge gelecek vaad ediyor.
Emlaktasondakika.com 15 Mayıs 2015 - Saat 12:53
Uzmanına Sor
Gayrimenkul sektörü ile ilgili her türlü sorunuzu bize iletin uzmanlarımız sizin için cevaplasın.
1000