3. Köprü'ye ulaşım yolu trafiğe açıldı!
Her 10 yılda mutfak yeniliyoruz!
3. Köprü’den geçecek trenle ilgili ilk adım
Hülya Avşar'ın Marina Ankara'sında 258 bin liraya
Soyak'ın yeni projesinin adı belli oldu

Uzmanına Sor

Gayrimenkul sektörü ile ilgili her türlü sorunuzu bize iletin uzmanlarımız sizin için cevaplasın.
1000
Sorular ve uzman cevapları

Toplam 313 sayfadan 1. sayfa gösterilmektedir

Soru: Yalova Armutlu'da TOKİ konutları yapılacak mı?
Merhabalar, Yalova Armutlu'da TOKİ konutları yapılacak. Konu ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Ancak bazı konular net olarak aydınlanmadı. TOKİ’nin kendi sitesinde de ayrıntılı bilgiye ulaşamadım. Benim sorularım da onlarla ilgili olacak: Öncelikle evlerin kuraları sözleşme bedeli yatırılıp sözleşme imzalandıktan sonra mı önce mi çekilecek. Kura çekildikten sonra çıkan daireyi beğenmememiz durumunda cayma hakkına sahip miyiz, ödediklerimiz iade edilir mi? Son olarak da dairenin tahmini bedeli 110 bin lira olarak görünmekte, sözleşme imzalama zamanında yatırılacak % 15 peşinatın dışındaki vergi, banka komisyonları vs yaklaşık olarak ne kadar tutar? Teşekkürler... Recep Derviş
Recep Derviş 29 Nisan 2013 - Saat 02:17
Cevap: Recep Bey, sözkonusu projeyle ilişkin olarak talep toplanıyor. Konuyla ilgili olarak belediye ile görüşebilirsiniz.
Gönül Duran - TOKİ Uzmanı 08 Mayıs 2013 - Saat 14:32
Soru: Metrekare Tanımı
Merhaba biz 216 butik sitesinden ev aldık. Fakat evimiz katalogtakinden ve satış ofisinde bize söylenenden daha küçük. Yetkililer net metre kareye iç duvar dış duvar havalandırma baca gibi alanların da dahil olduğunu Söylüyorlar. Evimiz brüt 141 net 112 diye geçiyordu ama gerçekte 96 metrekare netmiş. Bu farkın iadesini istedik bizim net metrekare tanımımız bu diye yanıtladılar daha önce.avukatlarla görüşüp dava açarsak kazanabileceğimizi öğrendik ve uzlaşmaya gittik fakat Firmadan kimse sorularımıza yanıt vermiyor artık.net metrekare kullanabildiğiniz alan değil midir? Bunun bir Tanımı yok mudur herkes Tarafından kabul gören. Bu konuda ne yapabiliriz? Teşekkürler
zeynepoyuncu 30 Eylül 2015 - Saat 03:30
Cevap: Bağımsız Bölüm Net Alanı: Bağımsız bölüm içerisindeki kapalı olup duvarlar arasında kalan net alandır. Bu alana; kapı ve pencere eşikleri, 2.5 cm’i geçmemek koşuluyla sıva payları, kolonlar, duman, çöp, atık, tesisat ve hava bacaları ile ışıklıklar, bağımsız bölüm içindeki asansör ve galeri boşlukları, tesisat odası, merdivenlerin altlarında 1.80 m. yüksekliğinden az olan yerler, tek bağımsız bölümlü müstakil binalarda bağımsız bölüm içindeki otopark, sığınak, odunluk, kömürlük, hidrofor ve arıtma tesisi alanı, su ve yakıt deposu ve kazan dairesi dahil edilmez. Açık çıkmalar, balkonlar, zemin, çatı ve kat terasları, kat ve çatı bahçeleri gibi en az bir cephesi açık olan mekanlar ile aynı katta veya farklı katta olup bağımsız bölümün eklentisi olan mekanlar ile ortak alanlar bağımsız bölüm net alanı içinde değerlendirilmez. Bağımsız bölümün içten bağlantılı olarak çatı araları dahil birden fazla katta yer alan mekanlardan oluşması halinde bu katlardaki bağımsız bölüme ait alanlar birlikte değerlendirilerek bağımsız bölüm net alanı bulunur. Ön ödemeli konut satış sözleşmesinde net metrekarenin belirtilmesi zorunludur. Buradan size belirtilen net metrekare bilgisini teyit edebilirsiniz.
Emlaktasondakika.com 02 Ekim 2015 - Saat 00:38
Soru: Çatalca Erguvan Konutları
Erguvan Konutlarından daire almak istiyorum nereye başvuracağım
iturna01 07 Eylül 2015 - Saat 11:00
Cevap: Erguvan Evleri'nin iletişim bilgilerine http://www.guncelprojebilgileri.com/Yalova-Erguvan-Evleri/Yalova/proje/1883 linkinden ulaşabilirsiniz.
Emlaktasondakika.com 07 Eylül 2015 - Saat 11:08
Soru: Tpraktan ev almak
Merhaba ben İstanbul'da oturuyorum. Aklımda bir iş var, yapmak istiyorum. Size sorum topraktan ev alıp; örneğin 6-7 ay sonra inşaat bittikten sonra satmayı düşünüyorum. Müteahhitlere sorduğumda bence hemen yap biz bunu herkeze söylüyoruz yapın diye diyorlar. Benimde aklıma yatıyor yapmayı planlıyorum ve bu sayede normal bitmiş dairenin fiyatı 150 bin tlyken topraktan aldığında nerdeyse 110 bin tlye kadar düşüyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz ve topraktan satın aldığımda ne gibi sıkıntılarla karşılaşabiliriz. Bi uzman olarak size bunu sormak istedim cevabınız için teşekkürler.
muhammetkilic057 06 Eylül 2015 - Saat 20:39
Cevap: Topraktan ev alıp satmak karlı bir yatırım olabilir ama dikkat etmeniz gereken birçok kriter bulunuyor. Konutun konumu, inşaat kalitesi, çevresindeki olanaklar vb. gibi. Eğer herşey yolunda giderse kar etmeniz olası fakat olumsuz bir durum karşısında yatırımınızın risk altında olacağını da unutmayın. Bölgedeki konutları ve fiyatlarını araştırın; müteahhitlerden ziyade daha önce bu tür yatırımlarda bulunanlar ile görüşün.
Emlaktasondakika.com 07 Eylül 2015 - Saat 11:46
Soru: lansman öncesi bilgi
Merhaba, İstanbul Avrupa yakasında yapılacak yeni projelerde lansman öncesi bilgilere nasıl ulaşabilirim?
yalcinkoklu 06 Eylül 2015 - Saat 17:35
Cevap: Projeler hakkında edindiğimiz tüm bilgileri okuyucularımızla anında paylaşıyoruz. Bunun için emlaktasondakika'yı izlemeye devam edin. Bunun dışında tüm konut projeleri ile ilgili detaylı bilgiler için www.guncelprojebilgileri.com adresini takip edebilirsiniz.
Emlaktasondakika.com 07 Eylül 2015 - Saat 11:06
Soru: Cemtaş Evleri
Merhaba, Bu proje hakkında düşünceniz nedir? Oturmak için daire almak istiyorum ama kararsızım yardımcı olursanız sevinirim.
kademegemen 27 Ağustos 2015 - Saat 21:20
Cevap: Konuyla ilgili Cemtaş İnşaat ile görüşebilir, söz konusu proje ile ilgili detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. http://www.cemtasinsaat.com/
Emlaktasondakika.com 07 Eylül 2015 - Saat 11:08
Soru: Unigarden projesi hakkında
Merhaba, Sakarya Unigarden projesi ile ilgili tavsiyelerinizi alabilir miyim ?
buse.naz19 25 Ağustos 2015 - Saat 11:07
Cevap: Yatırım amaçlı uygun bir proje olarak karşımıza çıkan Unigarden, Sakarya Üniversitesi Serdivan Kampüsü'nün yanı başında inşa edildiğinden kira potansiyeli yüksek diyebiliriz. Projeyle ilgili ayrıntılı bilgiye http://www.guncelprojebilgileri.com/Unigarden/Sakarya/proje/2257 linkinden ulaşabilirsiniz.
Emlaktasondakika.com 01 Eylül 2015 - Saat 14:06
Soru: Torunlara miras
Babaannem evini vefat ettikten sonra babam ve amcama kalmasını istemiyor, amcamın oğlu ve bana bırakmak istiyor. Bunda amcamın da rızası var fakat babam problem cikarabilir. Bizim bu konuda neler yapmamız gerekir?
hakkiysr 24 Ağustos 2015 - Saat 03:03
Cevap: Babaanneniz vasiyetname hazırlayarak mirasını önceden planlayabilir. Konu ilgili detaylı bilgi almak için bir avukata danışabilirsiniz.
Emlaktasondakika.com 07 Eylül 2015 - Saat 11:13
Soru: Yabancı yatırımcı
Trabzon hava alanının ustunde 90 dönüm arazi mevcut. Villakent olacak biryer, deniz manzaralı. Yabancı yatırımcılar aramaktayım, nasıl bulabilirim?
mustafabkci 17 Ağustos 2015 - Saat 10:38
Cevap: Yabancı yatırımcıya ulaşmanız konusunda Türkiye'nin en deneyimli şirketlerinden olan Turkey Investment Gate sizinle iletişime geçecek. Bilgilerinizi kendilerine ilettik. www.tigturkey.com adresinden siz de iletişim kurabilirsiniz.
Emlaktasondakika.com 07 Eylül 2015 - Saat 11:31
Soru: Denizli Sinpaş evleri
İyi bir yatırım mıdır acaba?
Sukranla 17 Ağustos 2015 - Saat 00:15
Cevap: Merhaba, Ege Bölgesi'nin temalı en büyük yaşam projesi olarak belirtilen Aqua City, Sinpaş Yapı tarafından hayata geçiriliyor. 1,800 daireden meydana gelen projede, teslimlerin 2017 yılında gerçekleşmesi hedefleniyor. Söz konusu projenin sosyal olanakları arasında; açık yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, kapalı otopark, kapalı yüzme havuzu, sauna, kafe ve fitness center sıralanıyor. Proje ile ilgili ayrıntılı bilgiye http://www.guncelprojebilgileri.com/Sinpas-Aqua-City-Denizli/Denizli/proje/2238 linkinden ulaşabilirsiniz.
Emlaktasondakika.com 01 Eylül 2015 - Saat 13:46
Soru: NEF İN İSTANBUL GALA
İyi çalışmalar. IN İstanbul Gala projesinden 117 m2 brüt,77 m2 net ,12.kat havuza cephe ve peyzaj manzaralı bir daire için brüt 6,750 tl den ev aldık. sizin proje hakkında ki görüşleriniz nelerdir? proje hakkettiği değerlere gelip, bittiğinde sizce yüzde kaç prim yapar ve kiraya verme tutarı kaç civarlarında olur? Ne kadar süre ile evi elden çıkarmamak gelecek açısından karlı olur?
hepsimamanet 16 Ağustos 2015 - Saat 06:45
Cevap: Konuyla ilgili tüm soruların cevabına http://www.guncelprojebilgileri.com/Inistanbul-Gala/Istanbul-Avrupa/proje/2278 linkinden ulaşabilirsiniz.
Emlaktasondakika.com 01 Eylül 2015 - Saat 13:50
Uzmanına Sor
Gayrimenkul sektörü ile ilgili her türlü sorunuzu bize iletin uzmanlarımız sizin için cevaplasın.
1000