kapadokyayı tanıtacak olan japon turist

Japon Junko Yokomiza, ülkesinde Kapadokya'yı tanıtacak

Turizm Emine Pile 16.09.2016
Turist olarak geldiği Kapadokya'ya hayran kalarak Nevşehir'de yaşamaya başlayan Japon Junko Yokomiza, Kapadokya'yı Japonya'da tanıtacak.
Yokomiza, 22-25 Eylül'de Japonya'nın başkenti Tokyo'da düzenlenecek JATA Turizm EXPO Japonya 2016 Fuarı'nda, Kapadokya'nın tanıtımının yapılacağı stantta görev alacak.

Göreme Belediyesince bölgenin tanıtımının yapılması amacıyla Japonca olarak hazırlanan tanıtım filmini de seslendiren Yokomiza, 5 yıldır yaşadığı, peri bacaları, kayadan oyma kiliseleri, mağara otelleri ve doğal vadileriyle ünlü Kapadokya bölgesini vatandaşlarına anlatarak, ziyaretçi çekmek için çaba harcayacak.

Fuarda, Yokomiza'ya bölgede faaliyet gösteren turizm işletmelerinin temsilcileri de eşlik edecek.

Yokomiza, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin ve Kapadokya'nın ülkesinde en iyi şekilde tanıtılabilmesi için gayret göstereceğini söyledi.

Yaklaşık 5 yıldır Göreme'de yaşadığını, bölgenin tarihi ve doğal dokusuna hayran olduğunu aktaran Yokomiza, huzurlu bir ortamda yaşama hayaline Kapadokya'da kavuştuğunu belirtti.

"Türkiye ve Kapadokya'yı yakından tanımalarını istiyorum"

Fuar öncesi devam eden hazırlık çalışmalarına da katılan Yokomiza,"Tokyo'da düzenlenecek fuara, Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil ile gideceğim. Türkiye'yi ve Kapadokya'yı çok seviyorum. 5 yıldır Göreme'de yaşıyorum. Burada insanlar çok sıcak ve samimiler. Bu proje için ben de Türkiye'nin Japonya'da daha iyi tanıtılması için çalışmalara katılıyorum. Bir Japon gözüyle tanıtıma daha hakim olacağımı düşünüyorum. Japon halkına izletmek için tanıtım filmi de hazırladık. Japonya'da yapılacak tanıtımın faydalı olmasını umuyorum. Ülkemden çok daha fazla kişinin buralara gelerek Türkiye ve Kapadokya'yı yakından tanımalarını ve görmelerini istiyorum."ifadelerini kullandı.

Junko Yokomiza Kapadokya