Beyaz oturma odası takımı

Sektör 'Geleceğim Mobilya' için bir araya geldi!

Genel Ayşe Özlem Kuruca 05.09.2015
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası 8. ve 26. Meslek Komiteleri mobilya sektörünün gelişmesine yönelik ortak proje için çalışmalara başladı.
Çoğunluğunu mobilya sektör temsilcilerinin oluşturduğu 8. ve 26. Meslek Komitesi üyeleri “Geleceğim Mobilya” isimli mobilya sektörünün istihdam ve kalitesini artırmaya yönelik proje için bir araya geldi.

Meslek liselerindeki mobilya bölüm öğrencilerinin sayısını artırmak, Sakarya'daki mobilya sektörünün var olan potansiyelini harekete geçirmek ve sektörel anlamda eğitim ve iş dünyasının entegre çalışmasına yön vermek adına başlatılan proje kapsamında çalışmalar başladı.

Sakarya Ticaret Sanayi Odası ve Meslek Komiteleri

Komite üyeleri öncelikle SATSO Yönetim Kurulu üyesi Yunus Tever'in de aralarında bulunduğu bir heyetle, projenin önemli paydaşlarından olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ziyarette bulundular.

Projenin yol haritası ve planlamaları ile ilgili İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ile görüş alışverişinde bulundular. İlk toplantılarını gerçekleştiren Komite üyeleri İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, meslek ve teknik liselerin okul müdürleri ve bölüm öğretmenleri ile sektörde eleman ihtiyacının karşılanmasına yönelik çalışmalarına başladılar.

Toplantıda, okullardaki mobilya bölümlerinin aranan ve daha fazla talep edilen bölümler olabilmesi için desteklenmesi gerektiği dile getirildi. “Geleceğim Mobilya” Projesi ile, sektörde ara eleman açığının giderilmesi ile mobilya sektörünün büyük bir atılım gerçekleştireceğine inandıklarını da ifade eden komite üyeleri, Sakarya'nın mobilya sektöründe yeniden markalaşması için çalışmalarının devam edeceğini belirtti.

Geleceğim Mobilya Mobilya sektörü