stat

Beşiktaş'ta stat krizi bitmiyor!

Genel Ayşe Özlem Kuruca 18.12.2014
Beşiktaş'ın Ziraat Türkiye Kupası'nda Rizespor ile yapacağı maçın oynanacağı stat, son 24 saatte belli oldu.
Beşiktaş Kulübü İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi, öncelikle hem rakip takımın hem de siyah beyazlı ekibin taraftarlarının rahat maç izleyeceği stat konusunda yönetim kurulu ile alternatif stat arayışını başlattı. Futbol Federasyonu'ndan Başakşehir Fatih Terim, Kasımpaşa R.Tayyip Erdoğan ve Olimpiyat Stadı'nda oynama konusunda fikir alış verişi yapıldı. 

Kasımpaşa R. Tayyip Erdoğan Stadı yetkilileri zeminlerinin bozulduğunu ileri sürerek Beşiktaş'ın burada oynama teklifini reddettiler. Ardından Bayakşehir Fatih Terim Stadı yetkilileri ise stet zemini konusunda sıkıntı yaşadıklarını vurguladılar. Olimpiyat Stadı yetkilileri ise aynı şekilde, zemin sorununu ileri sürdüler. 

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi tüm alternatifleri denediklerini belirterek taraftarların ve oyuncularında istediği Boluspor Stadı ile ilgili görüşmelere başladı. Fakat Rizespor yöneticisi Koray Deniz uzun mesafe nedeniyle oyuncularının yorgun olacağını ve Bolu'ya gitmek istemediklerini İstanbul'da herhangi bir statta oynayabileceklerini belirtti. 

Beşiktaş bu kez, Sarıyer Stadı'nın uğurlu ve dolu olmasından dolayı yayıncı kuruluşa Sarıyer Stadı'nı teklif etti. Fakat yayıncı kuruluş "Beşiktaş'ın maçını akşam vermek istiyoruz" cevabını verdi.

Bunun üzerine dün sabah erken saatlerde Futbol Federasyonu'na müracaat eden Beşiktaş yönetimi, "Biz 4 önemli stat ile görüştük. Fakat olumlu yanıt alamadık. Sizden ricamız bize stat bulun" dedi. Yayıncı kuruluş karşılaşmanın kesinlikle Sarıyer Stadı'nda oynanmayacağı ısrarını TFF'ye iletti. 

Beşiktaş Kulübü bu kez Gençlik Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç'u arayarak durumu bildirdi ve Olimpiyat Stadyumu'nda devam etmekte olan çim zemin bakım çalışmalarının bir an önce bitirilmesi konusunda ricada bulundu. Gençlik Spor İl Müdürlüğü yetkilileri tam gün mesai yaparak, dün gece saat 20.00'de Olimpiyat Stadı'nı Beşiktaş'ın Rizespor ile oynayacağı maça hazır duruma getirdiler. 

Böylece önce Bolu ardından Sarıyer'de oynanacağı konuşulan maç, karşılaşmanın oynanmasına 24 saat kala Atatürk Olimpiyat Stadyumu'na alındı. Daha önce 13:30'da oynanacğı açıklanan maçın saati ise 20:30 olarak belirlendi. 

Hürriyet

Beşiktaş Beşiktaş stat krizi Ziraat Türkiye Kupası Ahmet Nur Çebi